684 Shares 7489 views

Jakie są przyczyny krótkowzroczności?

Krótkowzroczność – to rodzaj zaburzenia funkcji wzrokowych, w którym oko może wyraźnie zobaczyć bliskich obiektów, a obiekty znajdujące się daleko mają zamazane kontury dla niego. Druga nazwa tego zjawiska – krótkowzroczność. To zaburzenia widzenia jest bardzo powszechne. Według statystyk, obserwuje się co trzeci mieszkaniec Ziemi. Co powoduje krótkowzroczność? Jaki jest mechanizm jej występowania? Przyczyny leżą w krótkowzroczności nieregularnego załamania oka. Obraz powstaje na takie odchylenie nie jest na siatkówce, ale przed nim. Dlatego siatkówki dostaje rozmazane i niewyraźne widzi rzeczy.

przyczyny

Obecnie naukowcy generowane bogaty zbiór obserwacji tak złożonego zjawiska jak krótkowzroczność. Jednocześnie udało się ustalić pewne przyczyny krótkowzroczności:

  1. Nadmierne obciążenie wizualny, co prowadzi do obciążenia oczu. To może być odczytany w słabych warunkach oświetleniowych, długiej pracy na komputerze lub oglądanie telewizji długo.
  2. Dziedzicznej predyspozycji. Według statystyk, 50% dzieci, których rodzice cierpią na krótkowzroczność, a od 18 lat jest również oczywiste jest niewyraźne widzenie. Jeśli krótkowzroczność tylko jeden nadrzędny odsetek spadnie do 20-25%. Jeżeli rodzice mają normalne widzenie, dzieci cierpią na krótkowzroczność jedynie 8% przypadków. Obserwacje te doprowadziły do wniosku, że dziedziczność może odgrywać rolę przyczyn krótkowzroczności.
  3. Zaburzenia hemodynamiczne – niewystarczający dopływ krwi do narządów wzroku, słabe krążenie krwi w wewnętrznych błon oczu, naruszenie orbitalnej i środkowej przepływu krwi.
  4. Niezrównoważona dieta. Dla normalnego syntetyzowania tkanki oka wymagają stałej wlot użytecznych pierwiastków śladowych, takich jak cynk, miedź, chrom. Ich niedobór może być uznane za przyczynę krótkowzroczności.

wiedzy naukowej krótkowzroczności

Aby wizja była możliwa, ludzkie oko rejestruje promienie światła odbite od różnych obiektów. Wewnątrz oka są załamane w taki sposób, aby skupić się na siatkówce obraz idealnego punktu. Promienie świetlne pochodzące z odległych obiektów jest kierunek prawie równoległe. Kiedy krótkowzroczność oka zmieniła wymiary i procesy takie promienie z zniekształceń. Obraz powstaje przed siatkówką. Promienie najbliższej pozycji to różnica w kierunku ruchu. Traktowali oko jest normalne.

„Na pocieszenie, mieszka …”

Niektórzy naukowcy uważają, że krótkowzroczność – biologiczny wariant normalnego funkcjonowania w warunkach stale rośnie nacisk na narządy wzroku. Oczy dostosować się do pracy w bliskim zasięgu przy minimalnym napięciu. I to jest powód do optymizmu, prawda? Są to pomysły na temat istoty i podstawowych poglądów na temat przyczyn krótkowzroczności.