570 Shares 8876 views

Najlepsza restauracja z kuchni żydowskiej (Moskwa). Listę restauracji, adresy, opinie

Kuchnia żydowska jest lista najstarszych. Stało się tak w przeszłości, że ludzie są rozproszone po całym świecie i przez tysiące lat przyjął kilka kulinarnych tradycji i zwyczajów innych kuchni.

Kuchnia żydowska szczególnie

Głównym wyróżnikiem – podczas przygotowywania i spożywania żywności, aby śledzić wszystkie prawa koszerności. W świętej księdze Żydów Tora, zredukowana zbiór reguł, które określają szczególny stosunek do jedzenia. Jedzenie jest nie tylko zaspokojenie potrzeb fizycznych, ale również ducha, pomaga człowiekowi wzrastać.

Zgodnie z prawem koszernej żywności dzieli się na koszerne i nie koszerne. Pierwszy składa się z trzech kategorii:

  1. Nabiał.
  2. Neutralny.
  3. dania mięsne.

Pierwsza i trzecia kategoria powinna być przygotowana w osobnym naczyniu, a w każdym razie nie mogą być używane w tym samym czasie. W kuchni żydowskiej ma miejsca na wieprzowinę, mięso mięsożernych zwierząt, ptaków, z zająca i pozbawione łuski ryb.

dopuszcza również lista obejmuje jedzenie warzyw i nabiału. Większość używa warzywa – marchew, buraki, cebula, kapusta, rzodkiewka i ziemniaki.

Popularne restauracje kuchni żydowskiej w Moskwie, a także listę adresów

Pomimo wielu ograniczeń i ograniczeń kucharz nauczył się gotować tradycyjne potrawy, tak że Yum. Jak wspomniano wcześniej, kuchnia zabrania korzystania z tyłu tuszu zwierząt parzystokopytnych, stworzenia morskie nie mają łuski oraz mieszanych produktów mlecznych z mięsem. Ale pozostałe składniki przygotować pożywne, smaczne i każda instytucja ma prawo nosić tytuł „Najlepsza restauracja z kuchni żydowskiej.”

Moskwa ma minimum 6 popularnych miejscach, gdzie chętnie spędzają wolny czas jako mieszkańców stolicy, jak również goście z różnych krajów, w tym z Izraela:

  1. "Cafe XXI". Instytucja znajduje się przy ulicy Dużych Warstwy Cegła budowlana 21/8 (stacja metra: „Markistskaya,.” «Proletariacka» i «Taganskaya»). Przytulny salon oferuje 50 miejsc siedzących, a oprócz tutaj żydowski można spróbować dań kuchni włoskiej i domowej roboty.
  2. "Gremmiz". Restauracja znajduje się na stacji. Metro „Kijów”, Kutuzovsky Prospekt, 2/1, budynek 6. Średni koszt za osobę waha się między 2000 i 3000 rubli. Oprócz potraw żydowskich można podziwiać arcydzieła kuchni pierwotnego.
  3. "Odessa-Mama". Według jednego z krytyków restauracja, restauracja, znajduje się w Chistye Prudy (Krivokolenny Pereulok 10 Building 5) od pierwszej minuty otacza przyjemną atmosferę. Pomimo nazwy brutalnej marynistycznym brakuje. Wszystko zadbane i kosmopolityczne.
  4. Dizengoff99 – demokratyczna instytucja z kuchni izraelskiej, przypominający standardowy jadalnie w Tel Awiwie. Adres: m. "Tagansky", 1. Pottery Lane 4, budynek 2.
  5. "Izzy grill". Oprócz żydowska, można spróbować różnorodnych chińskich i europejskich kuchni. Restauracja znajduje się na ulicy. Lva Tolstogo dom 16.
  6. Mitzva. Na stacji metra „Sport” na rynku Usachovskom opadnie instytucję, lepiej znany jako „hummus”. W prostych słowach, można spróbować hummus Baba Ghanoush w chleb pita i popijając ich domowej lemoniady lub gorącego ponczu.

Najlepsza restauracja z kuchni żydowskiej (Moskwa), zgodnie z mieszkańców i gości

W porównaniu do innych „Borough” może być uznany za hymn religijny „starych receptur tradycyjnej kuchni żydowskiej.” Duma restauracja – menu aszkenazyjskich, które oferują przetarg smak i topienia w ustach mięso mielone, podawane z rumiane naleśniki na 600 rubli, pieczony boczek i wołowina belyashi do 1.400 rubli, gefilete-rybnych za 650 rubli.

Food Chef Nicholas Gritskova instytucja od otwarcia restauracji nie powodować żadnych dolegliwości. Sądząc po opiniach odwiedzających, zwłaszcza popularnej ogniste pikantnym matbuha i Baba Ghanoush z tahini w jego wydajności.

Kolejną zaletą jest to najlepsza restauracja z kuchni żydowskiej (Moskwa) otwarto we właściwym miejscu o diasporze – wyjść z synagogi, położonej na Bolshaya Bronnaya. Często przy jednym ze stolików można spotkać naczelny rabin Rosji – Berl Lazar. Dlatego wątpliwości koszernej żywności nie może być.

Racjonalna decyzja nakaże „Lunch w Jerozolimie” za 690 rubli, które obejmuje pachnące hummus przyprawa kminek, najświeższe pita, falafel i gotowane jajko.

Odessa kuchnia – to jest smaczne, gdy

Niestety, w Moskwie nie ma roksolanovskogo ziemniak Dunaj śledź i nawet widok na morze. Ale agresja wspólne gospodarstwo domowe, hałaśliwych ulic, dank warunki pogodowe i stałe nerwów. I jedynym lekiem przeciwdepresyjnym metropolita uważane przyjaznych spotkań. „Odessa-Mama” – źródło pozytywnych emocji i dobrego nastroju.

Gości miejsca zapomnieć o dietach, liczenie kalorii, kulinarnych odkryć i złe wieści wymiany. Atmosfera jest prosta i szczera, tak jak moja matka, tylko w południowej gościnni.

Restauracja jest przyjemne wszystko: z menu, a kończąc na widok z okna. Pomimo połączenia z Odessy, tu nie znajdziesz nadwyżkę marynistycznym, wnętrze nie jest wspólna. Jednakże istnieje pewna kosmopolityczne miasto portowe, ale wygląda bardzo fajnie. Brak sofy z fajki i wiszące pranie z sufitu. I menu jest to, że wydaje się, że inne po prostu nie mogę.

Chleb zestaw kosztuje około 100 $ i jest uważane za samodzielne danie. Najbardziej niezwykły pomysł „Gefile ryba” można znaleźć tylko w „Odessa-matki”. Dlaczego dzielić włos na czworo, gdy jest to możliwe do złożenia 3 kotlety ze skór rybich zatrzymany z chrzanem i sosem musztardowym.

Informacje zwrotne od gości jest najlepsza restauracja z kuchni żydowskiej (Moscow), gdzie wszystkie problemy są zapomniane pod presją pyszne mięso mielone i tsunami przeciwności rozpuszczonego w zielonej zupy z żeber cielęcych. Posiłki Dyukanu? Kuchnia molekularna? Zapomnij o tym i cieszyć ziemniaki z boczkiem i makreli z cebulą.

Tam, gdzie jest koszerny?

W samym sercu stolicy, przy ulicy Bolshaya Bronnaya, na piątym piętrze synagogi, która znajduje się kolejny przytulną restaurację – „Jerozolima” restauracja koszerna

Dużo uwagi poświęca się bezpieczeństwo, więc przed każdym gość jest zobowiązany przekazać przedmioty do skanowania i przejść przez wykrywacz metali. W pobliżu znajduje się stojak dla tych, którzy chcą zaopatrzyć się w różne rzeczy żydowskie.

Kiedy przechodzą wszelkie procedury bezpieczeństwa, będzie można spotkać przyjazny gospodyni, pytanie brzmi: „Czy chcesz mieć obiad” – chcesz odpowiedzieć na maniery Odessa: „Czy więc” Jeśli warunki atmosferyczne pozwalają, należy zarezerwować stolik na tarasie. Teraz możesz dowiedzieć się, dlaczego.

Stoły są w formacie 4: 2, 3, 4 i 6 osób. Wszystko zostało zaprojektowane dla wygody: wiklinowe krzesła, krzesła tapicerowane, mała fontanna, a nad jego głową – szklana kopuła. Dach otwiera się na taras ozdobiony palmami w donicach. Wszystko to przypomina słonecznym Izraelu.

Blisko tabelach są garnki z pięknymi, ale sztuczne kwiaty. Tak szybko, jak gość czuje lekki chłód, natychmiast oferują koc.

Restauracja „Jerozolima” na pancerzu posiada własną publiczność. Zasadniczo instytucja odwiedził inteligentnych ludzi. Dlatego należy wybrać odpowiedni strój.

Oprócz żydowskich można spotkać potrawy japońskie w menu. Ale głównym zwrócić uwagę na duży wybór żywności koszernej i deserów. Liczba odwiedzających poleca spróbować granatu czerwone wino, herbata z mięty i hibiskusa w Jerozolimie, z zupą z soczewicy.

Smak żydowski kapitału

Zaktualizowany koszerna restauracja „Rimon” znajduje się na drugim piętrze Synagogi Chóralnej. W menu, z wyjątkiem żydowskich zaprezentowane dania kuchni rosyjskiej i europejskiej, przygotowane według starej receptury.

Tutaj wszystko musi pocieszyć: od pysznego jedzenia, a kończąc na przyjazny personel. Również gospodarze restauracji wieczory tematyczne, kursy mistrzowskie przez izraelskich kucharzy i imprez dla dzieci.

Od 12:00 do 18:00 „Rimon” oferuje do nabycia w specjalnej cenie obiady. Iw ciągu tygodnia, można uzyskać 20% zniżki na posiłek szabatowy.

Śmieszne ceny i otwartej postawy

Restauracja „Izzy Grill” – kolejna restauracja koszerna kapitału, położony w pobliżu stacji metra „Novoslobodskaya”. Pierwsza część nazwy pochodzi od angielskiego słowa proste – „łatwo”. I to jest w istocie – projektowanie wnętrz, ze ścianami z cegły, z całkowicie otwartą kuchnią, w odległości krótkiego menu jest proste, ale high-tech kuchnia i niskie ceny.

„Izzy grilla” pozycjonuje się jako restauracja Street Food. Na tyle kompaktowy menu w głównym samej vklyuchaetmv Azji odsłon: makaron, zupy, shawarma, a dania na woku i grill.

Sądząc po opiniach gości, mimo pyszne jedzenie, obsługa w instytucji, „lame”. Dlatego też, jeśli dla ciebie ważne poziom usług, trzeba szukać innej restauracji.

Która serwuje najlepsze hummus

Pamiętacie film „Nie zadzieraj z fryzjerem”, gdzie główny bohater myje zęby i ratować ludzi z pożaru za pomocą hummus? Hummus takie wyczyny nie jest znana, ale tytuł przygotowuje danie starożytnej Jerozolimie sprawdzonej receptury, która korzysta z cytryny z dobrą równowagą kwasu, olejowych orzeszkami pinii i ukończenia kursów warto gorycz tahini.

Nie skąpić na części falafel: oprócz ognia i ciecierzyca hummus z pita domowe marynaty, dodać sos chili Amba. Dla wygody tortilla jest zapakowany w torbie papierowej. Cała przyjemność będzie musiał zapłacić tylko 280 rubli, ale w zamian masz obfity posiłek, po którym nie chce jeść.

Aby kontynuować posiłek w restauracji hummus można zamówić „Jerozolima mix”: smażone z cebulą, przyprawami i grzybami kurczak, stosowane na cienki placek.

Reasumując

Co to żydowska restauracja w Moskwie, najlepiej, ty decydujesz. Ale teraz wiem, gdzie kapitał można znaleźć hummus z jedwabisty, prawdziwej falafel, gefilte ryb, i gdzie – ognistego Shakshūk.

528 shares 6241 views
Jak fuck w domu
98 shares 7196 views