830 Shares 3804 views

Gdzie ukrywa osa żądło

W przyrodzie istnieje ogromna różnorodność gatunków os. Najbardziej znane nam papier (społeczne) osy, które budują swoje gniazda w pobliżu ludzkich siedzib i żyją w rodzinach. W tym przypominają one pszczoły. Mają też królowa i pracownik pszczoły. Gniazdo, z wyglądu jak szara gruszkowego lub brązowego, macica zaczyna budować. Ona rzeźbi go gdzieś pod dachem, na ścianie lub na suchym drzewie.

Suche drewno jest materiałem pracuje na budowie. Potężne szczęki osa ukąsić kawałków drewna, gumy i śliny przenika. Rezultatem jest trwały materiał budowlany konstruktu plastra miodu. W każdej komórce królowej kładzie jajko. Kiedy urodziły się żeński osiągną dojrzałość, będą nadal budować gniazdo, które jest w postaci suchej przypomina wielowarstwowego papieru.

Noclegi baczności uważane owady, ale ponieważ żądło nikogo, kto go podejść. Jest to niebezpieczne, aby przypadkowo przeszkadzać gniazdo szerszeni. Następnie żądło nie jest osa. Sting, w przeciwieństwie do pszczoły, osy nie opuszcza ciało swojej ofiary. Wstrzykuje truciznę i muchy. Ale to, oczywiście, nie łatwiejsze. Pęcznieje bite, zmienia kolor na czerwony i obolały. W ciągu pół godziny ból odchodzi powoli zanika i obrzęk.

Osa żądło głównie w samoobronie. Z natury, mogą pojawić się na wymienionym będąc boso lub leżą w trawie i spłaszczyć owad, osa żądło może następnie zatopić w plecy. Szczególnie niebezpieczne ukąszenia w twarz.

Często zdarza się, że osoba przypadkowo odbywa się w ustach żywności, na którym siedzi osa. Ugryź się w język może spowodować obrzęk dróg oddechowych z bardzo poważnymi konsekwencjami. Człowiek zadławienia uduszenie, potrzebuje pilnej pomocy medycznej. użądlenia osy są szczególnie niebezpieczne dla osób cierpiących na alergie. Wiedząc o tym problemie, muszą być w posiadaniu narkotyków anty-alergicznych, zwłaszcza w rajdach w naturze.

Jak żądło osy liści, może ona gryzie więcej niż jeden raz. To różni się od tej, która pozostawia owadów pszczoły żądło w ciele ofiary. Jest tiret pszczoła żądło, trzymając go w ranie. Nie udało się uzyskać „broń”, to dostaje śmiertelnego uszkodzenia w jamie brzusznej i zabity.

Jeśli żądło pszczoły mogą być leczone za pomocą szkła powiększającego, wygląda użądleniu osy, uczyć się trudniejsze, ponieważ osy są bardzo rzadko opuszczają go w ciele ofiary. Niektóre osoby żerują na pszczoły, zwanych również wilki pszczelich. Łapanie zdobyczy, mają rację w locie uderzył go z jego solą w głowie i ponieść ich potomstwo.

Więc gdzie żądło osy? Jest na końcu odwłoka i przypomina sztylet, który jest łatwo zanurzone w organizmie i jak łatwo wychodzi z niego. Jeśli zabijesz osę w momencie ukąszenia, użądlenie może pozostać w ranie, i należy go usunąć pęsetą. Następnie, kęs powinien być traktowany za pomocą nadtlenku wodoru lub nadmanganian potasu, różowy roztwór.

W miejscu, gdzie zatonął żądło osy do ostygnięcia, załączając ręcznik namoczoną w zimnej wodzie, a nawet lepiej zawinąć go w lodzie. wpływa też konieczne jest, aby pić dużo płynów. Najczęściej osa ugryzie człowieka w przyrodzie, która jest zawsze pod ręką, a raczej pod stopami rośnie niezwykły uzdrowiciela – babki. Jej liście powinny być myte w wodzie, puree i umieścić w bandaż. Umieszczenie kompres na obszarze zagrożonym, po jakimś czasie to powinno być zmienione. Ból i zaczerwienienie zwykle szybko ustępują.