149 Shares 4356 views

Akwarium Stojak z rąk: fotografię i rysunek

Obecność w domu akwarium ma korzystny wpływ na nastrój i samopoczucie każdego członka rodziny. U ludzi, podwodny świat zawsze wywołała silne wrażenia, a jeśli stworzyć sztuczną akvasferu w mieszkaniu, w pokoju będzie różnić się niezwykły projekt. Ty też możesz zrobić to samo, bez ponoszenia dodatkowych funduszy dla kosztownego wyposażenia meblowego.

Wyjątkowa powłoka, tajemnicze jaskinie i zatopiony w amfory piasku zafascynuje każdego. Jeśli też postanowili stać się właścicielem takiej urody, akwarium lepiej nie ustawiony na komodzie, jak silne i wodoodpornej obudowie, wykonany własnymi rękami, pomoże. Jeśli mówimy o konwencjonalnego zbiornika, który znajduje się tylko kilka ryb, może być zainstalowany na dowolnej płaskiej powierzchni, ochrony przed „izolona”.

Dlatego trzeba specjalną szafkę

Jeśli pojemność objętość lub więcej 50 litrach, słaby stół to nie pasuje, to zajmie zdecydowane stanowisko. Poza tym ciężki zbiornika, którego ściany mają grubość w zakresie od 8 do 10 mm na stole wpłynie wodne, gleba, elementy dekoracyjne i urządzeń technicznych. Jeśli ugięcie co najmniej jeden milimetr, a w dolnej może spowodować pęknięcia szkła, które następnie będą powodować kłopoty. Dlatego na pytanie, do produkcji szaf należy traktować bardzo poważnie.

Faza przygotowawcza

Jeśli będzie popełnił krawężnik pod akwarium własnymi rękami, pojemnik szklany jest lepiej dopasować rozmiar projektu. Jednakże, jeśli akwarium jest już dostępny, to lepiej dostosować wymiary podstawki pod nią. Oparcie jej wymiary 1060 x 1000 x 450 mm. Future projekt będzie wyglądać postumentach z dwoma drzwiami i górnego kanału składanym mają być stosowane do oświetlenia. Będzie ona być przymocowana do ścian bocznych wysoka.

Przygotowanie materiału

Do przeprowadzenia prac niezbędne do przygotowania płyty stolarskie. Zaleca się stosowanie płyty wiórowej laminowanej lub płyty MDF. Ważne jest, aby pamiętać, że woda ze sztucznym stawem spadnie na szafce, jak jest to konieczne do połowu ryb podczas tarła i dodać wodę. Jeśli chodzi o zakaz laminowanej powierzchni, odkształca się dość szybko. Będzie to przyczyną pęknięć w zbiorniku. Dlatego niedopałki, gniazd za pomocą śrub i współpracujących części musi zawierać kilka warstw lakieru.

narzędzi, przygotowanie

Jeśli jest ona wykonana na krawężnik pod akwarium ze swoimi rękami, to trzeba kilka narzędzi, w tym:

  • tarczowa;
  • wiertarka;
  • zacisk;
  • frezarka.

Piła tarczowa powinna zostać wzmocniona na stole warsztatowym. Co do wiertarki, to należy przygotować otwory pod kołki. Może to być przydatne, a nawet śrubokręt.

Przygotowanie sprzętu i półwyrobów

Stojak akwarium rękami, które rysunki zostały przedstawione w artykule powinien być wykonany z płyty stolarskiej, musi on być reprezentowany przez dwa gatunki, jeden z nich ma grubość 18 mm, a drugi – 38 mm.

Pierwszy typ materiał ten będzie na półkach i ścianach produkcji, trzeba wykonać drugie elementy nośnikowe. Dokonaj akcji:

  • Piano zawiasy;
  • klej do drewna;
  • kołki drewniane;
  • pióra;
  • Meble polskie.

Te ostatnie mogą być zastąpione dekoracyjne wosku.

Dodatkowe zalecenia

Przy zakupie długopisy trzeba pamiętać, że ich instalacja zostanie przeprowadzona na drzwiach dostępu. Potrzebujesz śruby i wkręty. Użyj okrągły brzeszczot można wyciąć wszystkie szczegóły. Za pomocą tego narzędzia do przygotowania rowki i występy, aby tworzyć, z których te ostatnie są niezbędne dla elementów współpracujących. Obciążenie podstawowe wystąpią w ścianach bocznych, należy użyć 38 mm tarczą dla nich.

stoły montażowe

Kiedy szafka pod akwarium własnymi rękami, najlepiej jest skorzystać z pomocy innych, ponieważ niektóre z wykroju musi być podłączony w tym samym czasie, pracując na wadze. W pierwszej kolejności należy przygotować grzbietów i bruzd w ścianie. Będą znajdować się w dolnej, środkowej i boków obudowy. Elementy te będzie więcej detali i w górnym koszu.

Zamiast brzeszczotu jest czasami używane frezarki. Następnym krokiem jest klej części tylnej ściany i górną wspornika. Ten ostatni jest z tyłu modułu do oświetlania. Pręty są dokręcone razem klamrami i pozostawić do wyschnięcia. Gdy obudowa jest wykonana pod akwarium własnymi rękami, następnym krokiem do dolnej półki, które będą służyć jako dolnego cokołu należy przykręcić mm 38 barów. To jest cała konstrukcja zostanie zainstalowany na nich.

Wewnętrzne strony powinny śruby 18 mm płytki do ustawiania średnio pokrywy. Przednia krawędź powinna być wyrównane do krawędzi dolnej półki. Tylna będzie znajdować się na wewnętrznej krawędzi rowka. Pokrywa środkowa i dolna muszą być klejone z centralnej ścianie wewnętrznej. W zależności od cech strukturalnych opisanych Dresser musi mieć pionowe ściany co 30 cm blatu. Jeśli popełnisz wzmocnienie w ten sposób, że jest w stanie utrzymać daną geometrię.

Na dnie rowka dolnej części tylnej ściany mają być włożone. Jednej ściany bocznej jest zamocowana do środkowego pokrywy i dolnej części za pomocą kołków, powinny one być wprowadzone na klej prowadzącego ścianę tylną do ściany bocznej rowka. Do górnej części ściany bocznej dołącza Area, powinno się to odbywać w taki sam sposób, za pomocą kleju i kołków. Jest na rogu i wyciągnie modułu górnego. Wszystkie te zabiegi muszą być powtórzone z wykorzystaniem drugiego boczną.

Metodologia pracy

Stojak akwarium własnymi rękami (prezentowane w tym artykule foto) zrobić, to mieć górnego kosza, jego montaż odbywa się w następnym etapie. To właśnie tam i zainstalowany sprzęt do podświetlenia. Że dno skrzynki, które zostaną sporządzone w wodzie, ma postać matowego tafli szklanej, jest on montowany na bokach wzdłużnych rowków.

Zmontowane urządzenie musi być przymocowana do obudowy z użyciem pętli fortepianu, można go wyrzucać, jeśli to konieczne. Z tarczą stolarskie być wycięte z drzwiami, wymiary, z których każdy był 433 x 494 mm. Szablon należy oznaczyć sloty dla pętli do wyboru ich wiertła. Drzwi są ustawione na ścianach bocznych za pomocą zawiasów z zawiasów.

Dopływ powietrza musi być zainstalowany w obudowie sprężarki. Nie będzie się zdalne sterowanie oświetleniem. Rury i kable muszą być wyprowadzone przez otwór, którego wymiary wynoszą 25 x 50 mm. Umieść to musi być w pokrywie. Zmontowany stojak muszą być pokryte powłoką lakieru mebli, które prowadzi się w kilku warstwach. Na to możemy założyć, że szafka pod akwarium własnymi rękami, rysunków, z których zdjęcia są prezentowane w artykule jest wykonana przez Ciebie.

Dokonywanie kamień węgielny dla zbiornika 150 lub 200 l

Dla ułatwienia stosowania do produkcji stołów, można kupić gotowe panel płyty wiórowe, które są laminowane krawędzie. Jest to szczególnie ważne przed rozpoczęciem pracy, aby określić dodatkowe składniki, które mają być umieszczone wewnątrz mebla. Może to być filtr do wody, która jest zainstalowana na zewnątrz.

Dla wymagana praca 4 pasek o wymiarach 16 x 300 x 800 mm, dwa panele mieć wymiary 16 x 268 x 284 mm, jedna płyta będzie mieć wymiary 16 x 316 x 300 mm, drugi – 16 x 800 x 800 mm. Na elementy techniczne do instalacji słupki umieścić niezbędne w celu doprowadzenia energii elektrycznej. W pierwszym etapie są połączone ze ściankami bocznymi o wymiarach 16 x 300 x 800 mm. Dokonać niezbędnych prac za pomocą wkrętów 3,8 x 55 mm. Czasami stosuje śrubowe śrub, które muszą być wstępnie przygotowane otwory.

Kiedy szafka narożna pod akwarium własnymi rękami, następnym krokiem może być podłączenie powoduje strukturę z górnej półki, wykorzystuje tę samą technologię. Następnym krokiem jest instalacja dolnej płyty pozostaje taka sama. Te ostatnie ustalają drzwi, potem przychodzi kolej na nogach. Na ścianach bocznych wsparcia powinna być wzmocnione narożniki, muszą być wykonane z odcinków blatu. Na górnych śrub przyłączeniowych powinny być stosowane, o wymiarach 3,8 x 55 mm, w odniesieniu do dolnego złącza, rozmiar łącznika zmniejsza się do 3,8 x 42 mm. Łączniki nie powinny być zbyt niska.

algorytm

Stojak akwarium słodkowodnemu 200 litrów własnymi rękami wykonanych na danej technologii. Przy projektowaniu należy użyć szablonu, będzie wyglądać jak kawałek tektury, który chcesz dostosować do wielkości panelu. Po nacięcia są wykonane, można trzymać region silikonowy obróbce krawędzi.

Blat jest zamontowany w obudowie i połączone śrubami. Jeśli popełnisz akwarium 150 litrów szafy z ich rąk, to nie należy zapominać, aby przeprowadzić cięcia w pozostałych paneli do zawiasów meblowych. W tym celu, pętla średnicy frezu. Na tej samej zasadzie są przygotowane otwory na uchwyty.

Dalsze krawężnik może być ustawiona na rogu umieszczony w akwarium blatu. Pre-design wyrównany nogi przez poziom. Na ścianie należy zwrócić uwagę na dolną krawędź konstrukcji zainstalować po obu stronach kątowniki ściany. Są one niezbędne do szafki akwarium 100 litrów z rękami zostało przykręcone do podłoża. Jeśli to konieczne, można osadzić zamek meblowy, a następnie zamontować półkę. Będzie to przedstawione na panelu o wymiarach 16 x 268 x 284 mm. Wewnątrz szafy montowane są wsporniki półek, które powinny znajdować się na wysokości kotoryyu wymaga sprzętu.

wniosek

Wybierając wysokość stołów trzeba wziąć pod uwagę, że osoba w pozycji siedzącej powinny być wygodne, aby rozważyć zawartość zbiornika. Ważne jest zapewnienie struktury z nóżek, z którego będzie możliwa jest zmiana wysokości w zakresie od 50 do 100 mm.

Przed dokonaniem szafka pod akwarium ze swoimi rękami, trzeba określić głębokość, a nawet przyszłość sztucznego stawu. Spowoduje to, że szafy o szerokości, która jest równa lub nieco większa niż wspomnianego parametru. Jest to bezpieczne i piękne. Nie powinniśmy zaniedbywać wewnętrzne przegrody pionowe. Jeżeli głębokość zbiornika wynosi 50 cm, zwykle stosowane do tego płyty wiórowe o grubości 22 mm lub więcej.