427 Shares 6252 views

bary owocowe: korzyści i szkody

bary owocowe są teraz bardzo popularne. Producenci zwabić konsumentom jasnych i kolorowych opakowań obietnic. Wynika to z faktu, że w małej przekąsce jest duża ilość węglowodanów, które pomagają utrzymać się do końca dnia. Taka przekąska, wiele się to bardzo użyteczne. Jednak, czy to prawda? Można owoców i orzechów bar zastąpi dobrego odżywiania? Czy też powinna gotować samodzielnie, w domu?


Muesli barów. Co to jest?

Bary, które są często wykorzystywane jako szybką przekąskę, często określane jako musli. Słowo to pochodzi od niemieckiego pojęcia, co dosłownie tłumaczy się jako „zacieru”. Jednak muesli – zbiór zbóż, przetwarzane w taki sposób, że mogą być użyte bez obróbki wstępnej.

Jest to danie zostało wynalezione przez szwajcarskiego lekarza. Założono, że zboża będą korzystać pacjenci w żywieniu klinicznym. Teraz można znaleźć wiele opcji. W skład tej potrawy mogą zawierać zbóż, suszone owoce, nasiona i orzechy. To jest obecnie wykorzystywana również bary owoców, które zawierają te same elementy. Są to te same płatki, ale w bardziej wygodnym opakowaniu.

Jakie są korzyści z tych prętów?

bary owocowe – produkty, oczywiście, przydatne. Jednak wiele zależy od składu produktu. Jeśli oprócz zbóż i suszonych owoców w naczyniu do jedzenia cukru, konserwantów i dodatków chemicznych są bardzo przydatne, użyteczność takiego wyjątkowego produktu, można zapomnieć.

bary owoce, których opinie są pozytywne, zawierać tylko niezbędne elementy, a mianowicie węglowodanów, które dają energię i błonnika. Zastosowanie tego urządzenia składa się z kombinacji witamin zawartych w naczyniach części.

Nie zapominaj także, że prawidłowe bar – zbiór zbóż, nasion i orzechów i owoców. Oznacza to, że w jedno danie spełnia kilka podstawowych substancji ludzkich. To jest główną zaletą tego i potraw.

Co składa się ona z barów owocowych?

W sercu barów muesli zawierające ziarna. Należą owsa, żyta i jęczmienia. Rzadziej używane paski z pszenicy. mogą być one traktowane jako przetworzonych płatków całych ziaren. Jednakże, ten ostatni jest również namaczać osiągnąć miękkość.

Oprócz tych elementów może zawierać poprzeczkę i nasion, takie jak olej słonecznikowy lub lnu. Ponadto, można zobaczyć produkt z nasion dyni. в этом плане предлагает потребителям широкую линейку вкусов. bar owocowy zespołu w tym zakresie, oferując konsumentom szeroką gamę smaków.

Również w takich barów, nie może obyć się bez owoców. Najbardziej popularne suszone morele i śliwki. Ponadto, nie pozostają w tyle tych suszonych owoców i wiśni. Rzadziej można spotkać bardziej egzotycznych gatunków tego produktu, na przykład mango i brzoskwini.

Niektórzy producenci przyciągnąć kupujących z dodatkowymi elementami, takimi jak rozpylanie czekolady lub karmelu. Ma to pozytywny wpływ na smak potrawy, ale zmniejsza jego przychylność. Można również zobaczyć bary musli, ubranych w gofry. To nie pomaga brudne ręce na suszonych śliwek i innych owoców.

Nie zapominaj, że producenci mogą dodawać środki słodzące do barów lub oleju palmowego. Ten produkt nie jest dobry i pożyteczny przekąska.

Dlaczego bary stały się dobrą przekąskę?

Muesli można kupić w postaci sypkiej, dodając niezbędne owoce i jagody. Jednakże, bary, które zawierają wszystko na raz, jest popyt. Dlaczego? W tym naczyniu ma swoje zalety.

Jest to wygodne, aby zabrać ze sobą. Takie bary owoce umieszczone są w każdej torebce i może być stosowany na drogach. Dlatego pręty stalowe lub czekolada alternatywa wątroby. Jednakże oni również mogą być wykorzystane na śniadanie. Bary tyle kalorii, co pozwala naładować ciało energią na cały dzień. Oraz fakt, że nie trzeba gotować, pomaga zaoszczędzić czas, który jest tak mały rano!

Odpowiednio dobrany produkt ma korzyści dla organizmu. Jeżeli część – tylko z naturalnych składników, pasek zapewnia włókno ludzkiego, minerały i niektóre witaminy.

Wady bary. Czy jest jakaś krzywda?

bary owocowe mogą nie być tak nieszkodliwe, jak to jest reprezentowana przez producentów. Przede wszystkim, to nie mogą być wykorzystywane do tych, którzy cierpią indywidualnej nietolerancji niektórych składników.

Ponadto, do baru skorzystali, nie szkodzi organizmowi, należy dokładnie przeczytać skład. Prawidłowy produkt jest minimalna ilość składników. Cukier generalnie wykluczone. Wynika to z faktu, że oni sami mają naturalną słodycz suszonych owoców.

Netto barów zwykle znaleźć ich zawartość kalorii. Sto gramów produktu może zawierać około czterech kalorii. Zatem, bar może być tylko dwa utożsamiać kaloryczną do przeciętnego obiadu. Dlatego są one tak boi się tych, którzy chcą schudnąć. Użyj duża liczba takich barów nie są tego warte. Jednak jeden lub dwa w tygodniu, aby pomóc schudnąć i smaczne bez szkody dla zdrowia.

Inną wadą może być zwiększona zawartość nasion. Oni z kolei, to olej, który może negatywnie wpłynąć na stan wątroby. Dlatego też ponieść batony nie jest konieczne.

Domowe bary owocowe: przepis-base

Muesli barów można gotować w domu. Będzie to wymagać:

  • Płatki. Można wziąć owies, ryż, pszenica – wszystko do smaku. Wszystkie takie składniki potrzebują około dwóch filiżanek. Możliwe jest również łączenie różnych rodzajów zbóż.
  • Suszone owoce i jagody. Słodszy dodatki można stosować suszonych moreli, śliwki, rodzynki, suszone lub świeżych owoców lub owoce. Dobrze nadaje świeżego banana. Należy starannie rozgnieść i dodać do płatków. Wymieszać.
  • Posiekane orzechy, nasiona. Te składniki są dodawane, jeśli istnieje potrzeba, aby poprawić smak potrawy. Możliwe jest również, aby dalej trzeć jak jabłko, gruszka lub inne owoce.

Otrzymaną mieszaninę dokładnie miesza się i rozprowadza się na blasze. Warstwa ta jest wysyłana do pieca do dwudziestu do dwudziestu pięciu minut. Następnie inny gorący naczynia tnie się na kawałki o pożądanej wielkości i schładza. Możliwe jest również, aby bezpośrednio tworzą bary.