794 Shares 1633 views

Litera w HTML i CSS

Litera, zgodnie z definicją – jest to element tekstu, który wzrósł w stosunku do wielkości małe. Praktycznie wszystkie kapitalizowane języki zaczynające się na karę. Konstrukcja z początku akapitu są wielkimi literami sprawia, że możliwe do struktury tekstu i ułatwia jego percepcję. Po wykonaniu strony internetowej, tekst może być napisany zgodnie z preferencjami autora i zasad języka rosyjskiego. Również jego konstrukcja może być „zautomatyzowany” poprzez pewne „komendy” do rozszerzenia plików css – arkusz stylów – lub dodać do swojej sekcji pliku stylu html. CSS zwykle badane dalej z html, aby szybko zmienić niektóre elementy projektu od razu w całym tekście. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli strona ma setki stron i dokonać zmian na każdym z nich jest bardzo czasochłonny proces.

Jeśli używasz CSS, wielkie litery na początku każdego akapitu może pojawić się w sposób szczególny. Na przykład, wprowadzone w HTML bez nawiasów Poniższy kod pozwala na tekst, zwraca znacznik „P”, aby zrobić dużą literą – najpierw się – większy – 220% standardowej wielkości, żółty – wartość koloru jest równa żółty i napisać jej listy, różni się od reszty tekstu – Gruzja przeciw batangche.

()

s {czcionki Rodzina: batangche; czcionki, rozmiar: 93%;}

p: first-letter {font-family: Georgia; czcionki, rozmiar: 220%; kolorze żółtym,}

()

Piękne czapki są dostępne, jeśli stworzyć własną czcionkę w postaci zdjęć – dla każdej litery osobnego obrazu, na przykład w starym lub stylu gotyckim. Mogą rysować w edytorze graficznym. Następnie, w pożądanych miejscach, aby umieścić literę można wstawić kod bez nawiasów () leży. Dodatkowe atrybuty Img tag będzie heigh i szerokość – szerokość i wysokość obrazu, który można ustawić w pikselach na harmonijnym połączeniu z resztą tekstu. Przykład: (). Nawiasy wokół usuń.

Jeśli nie jesteś w stanie narysować alfabetu, litera może być wydane przy użyciu czcionki zostały rozplanowane w swobodnym dostępie do (sekcja Fonts) „Gugle” lub innych wyszukiwarek i stron. Aby to zrobić, należy wydać powyższy kod w następujący sposób:

()

s {czcionki Rodzina: batangche; czcionki, rozmiar: 93%;}

p: first-letter {font-family: Kelly + Slab; czcionki, rozmiar: 220%; kolor niebieski;}

()

Znacznik „głową” dodać odnośnik bez nawiasów do „połączenia”, w którym po rodzina wskazuje wybrany rodzaj czcionki może być podstawiona, a ponadto również w p: pierwszej literze.

().

Usługa „Google” pozwala na wybór jednego lub innego rodzaju czcionki i dostarcza gotowy odniesienia dla wkładki w HTML lub CSS. Pamiętaj, że musisz mieć pewność, aby wybrać grupę czcionek – Łacina lub cyrylicą, jak prawie wszystkie łacińskie czcionki nie działa po dokonaniu tekst rosyjski. W tej chwili, wyszukiwarka zapewnia 40 typów rosyjskich czcionek za darmo.

Litera lub antypoda kapitał może być ozdobione pomocą własności CSS tekstu przekształcenia. Jeśli arkusz stylów ustawić tekst transform: none, tekst pojawi się, jak pisać. Aby zamienić wszystkie litery w rejestrze linii musi być ustawiona przez tekstu okrężnicy transform: małe, a na górnej części obudowy – wielkimi literami. Ustawienie wartości tekst właściwość transform: Zainwestuj zrobić tak, że na początku każdego słowa jest wielka.