875 Shares 1322 views

Regresja testowania oprogramowania. Co to jest testowanie regresji

Podczas tworzenia oprogramowania wysokiej jakości, nie muszą tylko napisać linii kodu, ale także upewnić się, czy nie ma błędów w nich. A jeśli usterka prymitywne znaleźć w większości języków, nawet w czasie kompilacji, tym bardziej skomplikowane, że trzeba patrzeć na dłużej podczas uruchamiania aplikacji. Proces ten nazywany jest testowanie. On z kolei jest podzielony na kilka oddziałów, które zmieniają swoją zawartość i właściwości błędów. Jako część artykule uznać, że takie testy regresji. Co przedstawia? Jakie badania są tam? Czy to możliwe, aby zautomatyzować? Więc, co to jest testowanie regresji? Porozmawiajmy więcej.


Typy, rodzaje, trendy

Testowanie regresji (testowanie regresji) – jest mechanizm, który ma na celu wykryć wiele problemów w obszarach już sprawdzone programy kontroli. To nie jest wykonywana na rzecz ostatecznego skazania w przypadku braku wolnych od pracy części kodu i aby znaleźć i naprawić błędy regresji. Pod im zrozumieć błędy, które nie pojawiają się w momencie pisania programów, a także z dodaniem nowych sekcji kodu lub korekty wcześniej popełnionych błędów w składni kodu.

Podsumowując wszystkie powyższe, można stwierdzić, że celem testów regresji – upewnij się, że korekta istniejących problemów doprowadzi do nowych obszarów w sprawdzonej już kod. Istnieją dwa główne rodzaje testów:

 1. Funkcjonalność.
 2. Niefunkcjonalny.

Mogą one być wyrażone jako:

 1. Skrypty.
 2. Zestawy.
 3. Zestawy do uruchamiania.

Co w rzeczywistości zawiera oprogramowanie do testowania regresji? Prace w 3 głównych obszarach. Mianowicie regresji:

 1. Bugs.
 2. Stare problemy.
 3. skutki uboczne.

testy funkcjonalne

Są one oparte na funkcji wykonywanych przez system. Mogą odbywać się na części, integracji, systemu i poziomu akceptacji. Te dwa główne aspekty, które są badane:

 • Wymagań.
 • procesów biznesowych.

Podczas pracy na wymagania konieczne do zrobić listę tego, co powinno być badane. Pożądane jest, aby zidentyfikować przesyłki priorytetowe, aby określić kierunek pracy. Jest to konieczne, aby nie ignorować wszystkie najważniejsze funkcje. Podczas badania „procesów biznesowych” skupia się na nich, t. E. scenariusze prowadzą codzienną pracę.

Zalety kontroli działania powinny uwzględniać fakt, że oprogramowanie symuluje rzeczywiste wykorzystanie systemu. Ale są też wady: na przykład, program może być podatna na nadmierne testów. Możliwe jest również pominięcie błędów logicznych w oprogramowaniu.

Testy niefunkcjonalne

Te rodzaje badań mających na celu sprawdzenie wszystkie właściwości, które nie odnoszą się do funkcji układu. takie parametry mogą z nich:

 1. Niezawodność. Badanej reakcji na różne sytuacje, które nie są uregulowane.
 2. Wydajność. Jak działa system, który jest podatny na różne obciążenia.
 3. Wygoda. Jak wygodnie pracować z aplikacją na widzenia użytkownika.
 4. Skala. podczas pracy z różnymi monitorami zmienić wysokość i szerokość wymagań aplikacji.
 5. Bezpieczeństwo. Jak bezpieczne są dane użytkownika, jak również informacje o różnych kanałów transmisyjnych.
 6. Przenośność. Sprawdza, czy aplikacja działa na różnych platformach, a jeśli tak – jak wielu.

Jakie są właściwości systemu mogą być badane w tych sprawach? W sumie 4.

 1. Testowanie instalacji. Sprawdzone jak dobrze uda się umieścić program na komputerze, aby go skonfigurować, a jeśli to konieczne i usunąć. Ustawienie jakości pozwala zmniejszyć ryzyko utraty danych lub spadek (pogorszenie) wydajności aplikacji.
 2. Testowanie wykorzystanie komfortu. Sprawdź oprogramowanie opracowane na użyteczność i przejrzystość dla użytkownika końcowego.
 3. Testowanie konfiguracji. Polega ona na sprawdzeniu działania programu podczas instalacji różnych ustawień systemowych, a także eksperymentowanie z wewnętrznymi ustawieniami programu.
 4. Testowanie awarii i odzysku. Weryfikacja po wystąpieniu błędów. Ocenia reakcję właściwościach ochronnych, jak również to, co i ile dane zapisywane nagłe przerwanie stosowania.

Reasumując, należy stwierdzić, że chociaż z testów niefunkcjonalnych i niezależnego testowania aplikacji w zakresie wykonywania zadań, mogą mówić o takich cechach jak niezawodność, wydajność i oprogramowania zabezpieczającego. Te parametry charakteryzujące jakość programu i w żaden sposób pozostawić wrażenie pewnego użytkownika. Zatem znaczenie tego badania jest nie mniejsza niż funkcjonalny.

przypadki testowe

Przypadki testowe są nazywane czek in blanco na oprogramowanie. Nazywane są narzędzia do automatycznego testowania. To specjalne oprogramowanie, dzięki któremu specjalista jest tworzenie, debugowanie, wykonuje i analizuje wyniki stosowania prowadzony przez takich sytuacji:

 1. skryptów testowych. Należą do nich zestaw instrukcji przeznaczonych do automatycznej kontroli oddzielnych kawałków oprogramowania.
 2. zestawy testowe. Ta kombinacja skryptów, które testują pewne elementy oprogramowania, które są zintegrowane lub wspólne cele funkcjonalne.
 3. Próby uruchomienia. To połączenie różnych skryptów lub zestawów do jednoczesnego uruchamiania podczas sprawdzania programu.

Automatyzacji badań regresji

automatyzacja pracy – jeden z fundamentów rozwoju człowieka w 21 wieku. Dotknęła wątek. Tak więc, zgodnie z automatycznego testowania oprogramowania, aby zrozumieć proces weryfikacji oprogramowania, podczas którego główne funkcje i zadania, takie jak uruchamianie, inicjowania i realizacji, a także analizy i dostarczenia wyników, są wykonywane automatycznie, przy użyciu odpowiednich narzędzi. Ta czynność jest wykonywana przez technika odpowiedzialnego za tworzenie, debugowanie i wsparcie w pracy skryptów testowych stanie, zestawy testowe i oprzyrządowania. Prace mogą być wykonywane z różnych programów, w tym testów regresji i zautomatyzowanych systemów.

błędy regresji

Zgodnie z tym testem, aby zrozumieć problemy wyszukiwania, które są oficjalnie „zostały usunięte”, ale nie ma powodów, by sądzić, że nadal istnieje. Charakterystyczną cechą tego typu badania jest to, że konieczne jest, aby sprawdzić wszystkie działania z danego obiektu w różnych kombinacjach. Pierwszy test mecz rzeczywistością, donosi problem został rozwiązany przez mechanizm, w którym został znaleziony. Regresja układ testowania w tym przypadku pomaga zapewnić, że nie ma żadnych działań niepożądanych.

Regresja starych błędów

Odnosi się to do określenia sytuacji, w których ostatnie zmiany wprowadzone w kodzie programu, anulowane poprawki błędów. Tak więc, ponownie zaczynają być aktywne. Dlatego też, podczas dokonywania zmian w kodzie oprogramowania niezbędnego do rozpoczęcia procesu testowania od początku (zakładając oczywiście, że były problemy z wykonywaniem).

Regresja efektem ubocznym

Pod jej zrozumieć sytuację, kiedy ostatnia zmiana kodu w jednej części wniosku złożonego niepracującym niektórych lub we wszystkich innych częściach rozwiniętego programu. Jako wskazania obecności tych problemów jest brak wydajności w jednej lub więcej części programu. Zadaniem testera do identyfikacji wszystkich obszarów problemowych.

Podsumowując wszystko, co jest napisane, że można powiedzieć o testów regresji? Obecnie jest to temat, który nie powinien być dłuższy powodować problemy. Pozostaje tylko opanować wszystko w praktyce.