228 Shares 2860 views

Objawy menopauzy u kobiet i mężczyzn

Ofensywna menopauza nie jest chorobą i pogwałceniem organizmu. Jest to stan przejściowy między różnymi fazami życia kobiety, charakteryzujący się zaprzestaniem miesiączki. Różne oznaki w tym okresie wskazują na zmiany hormonalne zachodzące w kobiecym ciele. Objawy Climax pokazują, że przed rozpoczęciem tego okresu kobiety mają podwyższony poziom cholesterolu i obniżają gęstość kości. Może to prowadzić do różnych chorób serca.

Nadchodzi punkt kulminacyjny, gdy wyczerpują się zapasy jaj roboczych w kobiecych jajach. U narodzin dziewczynki jej jajniki mają od jednego do trzech milionów jaj, które są stopniowo spożywane przez całe życie. U nastolatków już na początku cyklu miesiączkowego pozostaje w organizmie tylko 400000 яйцеклеток. W okresie menopauzy występuje w organizmie kobiecego, pozostaje mniej niż 10 000 jaj.

Najczęstsze objawy menopauzy u kobiet.

Najczęstszym objawem menopauzy są pływy . Według badań specjalistów obserwuje się je w okresie menopauzy u 75% kobiet. Przechodzą bardzo indywidualnie i zaczynają z reguły z atakiem bólu głowy lub nudności. Wtedy jest gorączka, wzrost tętna i wygląd rumieniec. Często w wyniku tego tętno rośnie, a temperatura ciała wzrasta, a nawet mogą wystąpić objawy bezsenności. Dodatkowe objawy menopauzy z tym może być uczucie pieczenia podczas oddawania moczu i nietrzymania moczu.

Istnieją również zmiany pochwy: kobiety mogą doświadczać bólu w tym okresie podczas stosunku płciowego i zauważać zmiany w wydzielinach pochwy, jak efekt hormonu estrogenu na podszewce wyników pochwy.

W tym okresie objawy menopauzy charakteryzują się różnymi niebezpieczeństwami dla ciała kobiecego. Najbardziej niebezpiecznym i powszechnym jest szybka utrata gęstości tkanki kostnej, zwanej osteoporozą (podrażnienie kości). Zwykle u większości kobiet maksymalna gęstość kości wynosi 25-30 lat. Następnie gęstość zmniejsza się o 0,13% w skali roku. W okresie menopauzy proces przyspiesza i osiąga poziom 3% rocznie. Pod koniec okresu menopauzy liczba ta spada do 2% rocznie. Zwykle ten proces nie przynosi bólu, ale często prowadzi do osteoporozy, a to zwiększa ryzyko złamania kości i złamań.

Innymi ważnymi objawami menopauzy są podwyższone poziomy cholesterolu we krwi oraz zwiększone ryzyko wystąpienia chorób serca. To nie tylko zwiększa całkowity poziom cholesterolu, ale również zwiększa poziom lipoprotein, co prowadzi do zwiększonego ryzyka chorób serca. Ale to nie zostało jeszcze w pełni wyjaśnione z tym, co jest bezpośrednio związane, możliwe jest, że proces starzenia się organizmu ma większy wpływ.

Objawy menopauzy.

Zwykle u mężczyzn menopauza występuje znacznie wolniej niż kobiety i manifestuje się jedynie osłabieniem siły seksualnej. Osłabione pragnienie seksualne, ale w niektórych przypadkach może wzrosnąć. Nerwica klimakteryjna u mężczyzny nie ma tak wyraźnego obrazu klinicznego jak kobieta. Zmiany w układzie sercowo-naczyniowym mogą powodować ból w sercu, częstoskurcz, pocenie, gorące błyski w okolicy głowy i inne. Mogą wystąpić również zaburzenia neuropsychiatryczne, które charakteryzują się zmniejszeniem pamięci, drażliwością, depresją, nierozsądnymi obawami, a czasami nawet psychozami. Osłabienie siły i zaburzenia oddawania moczu powoduje zmiany w układzie moczowo-płciowym. Wszystko to wynika z osłabienia pęcherza moczowego, ponieważ zmniejsza jego ton i zmienia stan gruczołu krokowego.