630 Shares 2062 views

Co zrobić, jeśli górne powieki drgają

Całe psychologiczne przeciążenie organizmu ma negatywny wpływ na nasze zdrowie. Ciągłe stres, depresja, bezsenność, regularne zmęczenie – wszystko to nie idzie bez konsekwencji. Niektórzy ludzie mają wysokie ciśnienie krwi, ktoś zaczyna cierpieć poważne choroby psychosomatyczne, ktoś narzeka na drżenie rąk, a ktoś pogłębia powiekę.


Mimowolne skurcze mięśni wokół oczu są nazywane nerwowym tic. Ta choroba nie jest niebezpieczna dla zdrowia, jednakże ukąszenie górnych powiek powoduje nieprzyjemne lub bolesne odczucia u osoby. Nerwowy kleszcz to częsta przyczyna dyskomfortu u osób przeciążonych. Interferuje z komunikacją i stwarza nie do pokonania poczucie braku bezpieczeństwa. Nerwowe tiki nie wymagają wizyty u lekarza, jednakże, jeśli twoja choroba trwa ponad dwa tygodnie – umów się na spotkanie z neurologiem.

Zwykle szarpnięciem pacjenta jest górna, a nie dolna powieka. Są jednak wyjątki. Jeśli nerwowy tik nie zatrzyma się przez dwa tygodnie, mięśnie stają się przepracowane i zaczynają bolać. Najgorzej ze wszystkich, gdy kreska rozprzestrzenia się na obie oczy, w tym przypadku osoba cierpi dwa razy.

Co zrobić, jeśli powieki drgają? Po pierwsze, musisz iść do szefa i wziąć dwa tygodnie wakacje. Zapisz się na relaksujący zabieg, zwróć uwagę na zdrowie psychiczne i fizyczne. Warto byłoby ustalić, dlaczego dolne powieki drgają. Jakie wydarzenia w twoim życiu całkowicie wyłączyły Ciebie? Każda osoba ma swoje indywidualne sposoby na relaks. Ktoś do odprężenia wystarczy, aby odwiedzić elitarny salon SPA, poćwiczyć w tajskim masażu i zrelaksować się w ulubionej saunie. Ktoś musi siedzieć samotnie przez kilka dni w zupełnej ciszy, a ktoś nie będzie w stanie pozbyć się stresu, dopóki nie spędzą tydzień lub dwa na plaży.

Pamiętaj, nerwowe tiki – pierwszy poważny sygnał twojego ciała! Jeśli zignorujesz te objawy, kontynuując pracę w zwykłym rytmie, masz ryzyko nabycia różnych chorób, których leczenie wymaga natychmiastowej hospitalizacji. Twoje zdrowie odgrywa ważną rolę w Twoim życiu. Troska o niego jest ważniejsza niż praca, szef i przepełnienie planów. W końcu, jeśli nie poświęci Ci wystarczająco dużo czasu na zdrowie, wkrótce nie będzie w stanie pracować w ogóle.

Jeśli drgasz górną powiekę, warto zacząć przyjmować proste leki uspokajające. Może to być wyciąg z waleriana lub ekstrakt z matki macicy. Eksperci zalecają picie rumianku i odmowę regularnej kawy. Kiedy dana osoba zanika górną powiekę, musi skupić się na wzmocnieniu układu nerwowego. W tym celu warto zwiększyć ilość magnezu w organizmie. Bardzo wzbogacaj ludzkie ciało produktami magnezowymi, takimi jak ryba, groch, banany, czekolada.

Jeśli przez długi czas Twoje leczenie nie przyniesie pozytywnych wyników – odwiedź neurologa. W niektórych przypadkach takie same objawy obserwowano u osób z ciężkimi zaburzeniami. Czasem ludzie, którzy doświadczyli urazów głowy, wstrząsów mózgu lub zapalenia opon mózgowych, szarpią górną powiekę. Te dolegliwości mogą być spowodowane alergią. W takich przypadkach lekarz przepisi indywidualny tryb leczenia.

Większość osób ma objawy nerwowego tic tylko kilka razy w ciągu całego okresu przepracowania. Sytuacja ta nie wymaga natychmiastowej interwencji, ale nadal nie powinnaś się sprowadzać do takiego stanu. Byłoby przydatne, aby wziąć kilka kropli waleriana dziennie, aby uspokoić układ nerwowy. I także poświęcić weekend na bierne odpoczynek, aby spać dłużej.