672 Shares 9717 views

Jak pozbyć się korków w uchu?

Odwiedzenie laryngolog z powodu skarg słuchu, przekrwienie i szumy w uszach, słyszymy dość standardową diagnostykę „zablokowania kanału słuchowego siarkowego korka.”

Jak pozbyć się korków w uchu? W tym celu, ekspert może zaoferować natychmiast pozbyć się tego problemu, odwołując się do prostych manipulacji. Procedura jest usunięcie woskowiny (pojawia się w postaci szaro-brązowego guzka) za pomocą specjalnego pierścienia zgarniającego podobny kształt. Także to nieprzyjemne zjawisko można wyeliminować poprzez mycie. Powyższe działania pewno zwalnia Cię od hałasu i zatorów słuchu.

Eksperci zalecają leki lub poczucie usunięcie zatyczek do uszu co najmniej raz na cztery miesiące, aby ci, którzy zaobserwowali tendencję do takiego nieprzyjemnego stanu. Jeśli nigdy nie miał ropne absolutorium z przewodu słuchowego, zapalenie ucha środkowego i naruszenia integralności błony bębenkowej, procedura ta może być wykonane w domu, bez pomocy specjalistów.

Przed dowiedzieć się, jak pozbyć się korków w uchu, nie zaszkodzi będzie zrozumieć, jak powstaje. Jest on utworzony z powodu nagromadzenia siarki, która jest gruba tajny stale połowu gruczoły znajdujące się w skórze w obszarze przewodu słuchowego zewnętrznego. Materiał ten jest nie więcej niż naturalnych substancji ochronnej błony bębenkowej z zanieczyszczenia, drobnoustroje, i pyłu.

Powstaje pytanie, w jaki sposób pozbyć się zatyczki do uszu, często występuje u ludzi, którzy oczyścić ucho watą, nawinięte na wykałaczki lub zapałki (i czasami po prostu palcem). Działania te utrudniają woskowiny wybór z słuchowego, w której gromadzi się, staje się gęstą konsystencję, a następnie prasuje i prasowane bezpośrednio do błony bębenkowej.

Jak pozbyć się korków w uchu w domu? Najpierw trzeba zmiękczyć go z nadtlenkiem wodoru. Zamiast tego, można użyć gliceryny lub olej migdałowy, ogrzanego do temperatury 25 ° C (należy pamiętać, że zbyt gorący płyn może powodować oparzenia). Zaleca się przeprowadzenie tej procedury w pozycji leżącej lub siedzącej pozycji. Jeden z powyższych substancji należy wykręcić do pipety i pochylić głowę tak, że ucho zostało skierowane w górę. W celu wyprostowania przewodu słuchowego, jak to możliwe, konieczne jest, aby wziąć dwa palce od górnej części ucha i delikatnie wyciągnij go z powrotem. Wolna ręka powinna kapać 3-5 kropli wybranych funduszy w uchu i podłączyć go watą skręcone w wici.

Po kilku minutach można dostać tampon i umożliwić nadmiar płynu do kanalizacji. Ekspozycja, w wyniku kontaktu ze środkiem terapeutycznym w oku, to najlepiej przeprowadzić tę procedurę przed lustrem. Z reguły usunięcie zatyczek do uszu odbywa się kilka dni po regularnym wykonywaniu określonego działania (które mogą być powtarzane do trzech razy dziennie).

Jeśli problem nie ustąpi po dwóch lub trzech dni, a następnie podłącz stwardnieje zbyt dużo. W tym przypadku, to pomoże umyć ciepłą furatsilina rozwiązanie lub rumianku. W tym celu użyć strzykawki (bez igły) lub strzykawki gumy. Urządzenia te zapewniają głęboki wgląd cienkim strumieniem przy stosunkowo niskim ciśnieniu. Jak pozbyć się korków w ucho, jeśli nie jest całkowicie? Zaleca się, aby ponownie stosuje się nadtlenek wodoru lub olej. Następujące procedury mogą zostać wprowadzone do kanału słuchowego waty bawełnianej nasączonej furatsilinovoy płytkie alkohol (1-2 krople) i dobrze ściśnięte, w celu uniknięcia zakażenia i suchej ucha kanał. Upewnij się, że roztwór alkoholowy w żadnym wypadku nie uderzyć błony bębenkowej.

higiena osobista może zapobiec powstawaniu woskowiny, która przynosi tyle dyskomfort.