600 Shares 4637 views

Niedotlenienie płodu i jego konsekwencje.

Niedotlenienie płodu – graniczny, w którym wszystkie narządy i tkanki brakuje tlenu. Uzyskane kształtki niewydolność krążenia i zahamowanie wzrostu i rozwoju płodu. Płodowej Niedotlenienie może być ostry lub stan przewlekły. Gdy proces saturacji krwi trwa długo, to może nie być prawidłowo określone narządy w ontogenezie. Możliwe jest, że urodzenie dziecka z wadami wrodzonymi, deformacje i niedorozwój umysłowy, jak poronienia lub urodzenia martwego dziecka.


Ostre niedotlenienie płodu rozwija się gwałtownie (często w czasie porodu), i możliwe zmiany urazu urodzeń. Istnieją trzy główne grupy przyczyn, które mogą prowadzić do niedotlenienia płodu.

Najczęściej – extragenital patologii podczas ciąży, co prowadzi do zakłóceń w zużyciu tlenu we krwi, a co za tym idzie, do niedotlenienia tkanki. Na przykład, patologii układu sercowo-naczyniowego (choroba serca, zapalenie mięśnia sercowego lub zapalenie wsierdzia) oraz patologii krwi (niedokrwistość z niedoboru żelaza, białaczkę i inne procesy aplastyczna). Zapalenie płuc, gruźlicę, zapalenie oskrzeli może prowadzić do niedoboru tlenu płodu.

niedotlenienie płodu może wystąpić podczas dużej utraty krwi u kobiet w ciąży. W tym przypadku duże ilości utraconej krwi może również prowadzić do przedwczesnego porodu lub poronienia we wczesnej ciąży. Należy zauważyć, że im wcześniej rozpocznie extragenital patologii, tym trudniej będzie to niedotlenienie płodu. W tym przypadku, jeśli kobieta cierpi na chorobę przed ciążą, ryzyko niedotlenienia płodu znacznie wzrosła od wysokie ryzyko dekompensacji w trakcie ciąży i porodu.

Tzw prawda niedotlenienie płodu powoduje niewydolność maciczno-łożyskowy przepływ krwi i zmian w składzie i właściwościach reologicznych krwi pępowinowej. Ten problem może wystąpić tworzenie naprężane sprzęgania przewód płodu lub pępowiny w węźle, a także w przypadku uszkodzenia kręgowy i duże uszkodzenia. W przypadku przedwczesnego oderwania się łożyska płód doświadcza niedotlenienie, nie tylko, ale także stres. Ale najbardziej niebezpieczne konsekwencją tego stanu jest poronieniu lub poronienie.

Przyczyny występowania zagrożenia płodu mogą być przypisane do nieprawidłowych zachowań rodach, wczesnego pęknięcia płynu owodniowego perenashivanie i szybkiej dostawy. Ostatnia grupa przyczyn płodu – choroby płodu. Przyczyny te obejmują choroby noworodka krwi (niedokrwistość hemolityczna, choroba domaciczne zakażenie płodu, wady wrodzone). Niedotlenienie płodu, którego przyczyny nie zostały w pełni wyjaśniony, wymaga starannego rozpoznania i obserwacji i leczenia. Nasilenie niedotlenienia płodu jest podzielony na łagodną, umiarkowaną i ciężką. Ciężkość choroby zależy od czasu trwania niedoboru tlenu. W trakcie rozwoju płodu rozwija częstoskurcz, zaobserwowano wzrost ciśnienia krwi i płynu zaczyna propotevanie naczyń w tkance, tj utworzone obrzęk tkanek. tachykardia, bradykardia zastąpiony Następnie ciśnienie stopniowo zmniejsza się, oddech staje się często i nie wpływa się do płuc. Idąc zapustevanie mały krwiobiegu, a jednocześnie istnieją obszary niedokrwienia i martwicy tkanek. Przewlekłe niedotlenienie płodu prowadzi do bardziej poważnych konsekwencji. Na tle niewydolności krążenia płodu naruszane procesy życia, rozwoju niewydolności narządowej – upośledzenie umysłowe i fizyczne.

Dlatego kobieta czeka na dziecko, należy uważnie monitorować swoje zdrowie, należy skonsultować się z ginekologiem i przejść diagnostykę ultrasonograficzną do wszystkich możliwych pozycjach.