348 Shares 4990 views

Maine Coon – charakter i inne cechy rasy

Dziś jest bardzo popularna rasa kotów Maine Coon, charakter i zakres, które zaskoczą wielu ludzi. Te duże koty house są niezwykle miły i uprzejmy dla wszystkich innych, więc obawa, że zwierzę staje się agresywny, to nie ma sensu. Jednak, aby kot (lub kota) osiadł w domu, ważne jest, aby mieć go w bardzo młodym wieku. Dlatego zakup kotka Maine Coon staje się sprawą „numer jeden”.

Ważne jest, aby pamiętać, że nawet w okresie niemowlęcym jakiejkolwiek coon Maine, którego postać jest doskonale nadaje się do aresztu domowego, nadal ma swoje własne cechy. Te koty nie tolerują znajomość i uprzedzeń. Powołując się gigantyczny kota w domu, trzeba traktować go jak z przyjacielem lub członkiem rodziny. Stopniowo będzie przyzwyczaić się do specyfiki rytm życia rodziny, która mieszka i stać się prawdziwym faworytem, miły i super.

Jeśli masz zamiar mieć duży kot, wiele osób się nabrać na oszustwa zorganizowanego przez sprzedawców zwierząt. Niedoświadczony kupujący zwykły kociak może być po prostu sprzedany, który nie spełnia cech rasy. Dlatego ważne jest, aby wyświetlić podgląd obrazu, które są wyraźnie narysowane wszystkie cechy charakterystyczne dla rasy Maine Coon. Zdjęcia zapisywane są na różnych blogach i stronach internetowych poświęconych zwierzętom, a znaleźć je bez problemu.

Wśród cech zachowania tej rasy kotów mogą być również nazywane aktywności i zwiększonej mobilności. Każdy kot Maine Coon, których charakter może być najbardziej „cicho” i leniwy, zawsze potrzebują miejsca na skoki, jogging i tak dalej. Dlatego też, będąc właścicielem małym mieszkaniu, nie należy rozpocząć zwierzęcia, bo to w zakłopotanie i zamknięty w małej materiału mieszkalnej.

Maine Coon kot różni się od innych ras, jak ich inteligencji i pamięci funkcji. To sprawia, że Rasy kotów najbardziej podatne na szkolenie. Maine Coon będzie pamiętał każdą intonację słowach swego pana, i po pewnym czasie zaczną postrzegać go jako równego głosu, i zrozumieć, na pierwszy rzut oka. Jednak ta funkcja może być uznany i negatywne strony – jeśli kot przynajmniej raz w życiu został skrzywdzony, przełożono ten moment, a zwierzę raz w pamięci znajdzie sposób, aby wrócić.

Istnieje całe mnóstwo cech, które charakteryzują kocięta Maine Coon. Znaków – tylko pierwszy numer na długiej liście, że ktoś posiadanie takiego kota musi wiedzieć. Tak więc, istnieją trzy podstawowe cechy fizjologiczne pasujących rasy. Są one następujące: duży i puszysty ogon, obecność „szczotki” po czubki uszu, a także obecność „skrzynek”. To przednie pyska kota, która musi koniecznie być kwadratowy i lekko powiększony postaci. Należy pamiętać, że wszystkie z powyższych cech manifestowane są w Maine Coon od urodzenia, opartych na nich, trzeba wybrać kociaka.

Wreszcie możemy powiedzieć, że zakup Maine Coon potrzebują tylko licencjonowane szkółki, gdzie właściciele mogą dać nie tylko rodowód zwierzęcia, ale jego prawdziwych rodziców, a te koty, którzy mieszkali w pobliżu. Należy zwrócić szczególną uwagę na nich, ponieważ często geny „Sąsiedzi” są przekazywane rzekomo czystej sukcesji.