334 Shares 7047 views

„Solikoks” dla królików: instrukcje, skutków ubocznych, kosztów

Króliki – jest najbardziej ulubionych zwierząt stanowią większość rolników. Są inteligentne, spokojne i bardzo ładne. Ale niestety, są one również bardzo kapryśna i podatne na różne choroby. Wiele z nich można leczyć lek „Solikoks”. Mu wytrzymałości, aby poradzić sobie z problemów, takich jak kokcydiozy, pasożytów i grzybów. Przed podaniem leku, należy dokładnie zapoznać się z „Solikoksa” Instrukcja dla królików.


Wskazania do zastosowania leku

Przed mówimy o „Solikoksa” instrukcji dla królików, warto wspomnieć kilka objawów, gdy się one pojawią, trzeba kupić ten lek:

 • Pet rozpoczął w tyle w rozwoju i wzrostu, to traci aktywność i apetyt. Wszystko to wskazuje na obecność zakażenia, które uderzyło w wątrobie i jelitach. Najczęstszym objawem jest wzdęcia.
 • Gdyby gwałtownie pogorszyła wełny.
 • Najlepszą oznaką kokcydiozy jest naruszeniem krześle, zwierzę może przestać chodzić do łazienki przez kilka tygodni, należy sprawdzić klatkę.

Warto również zauważyć, że te same objawy mają kilka innych podobnych chorób, dlatego przed rozpoczęciem leczenia konieczne jest, aby szukać pomocy u specjalisty.

Jak aplikować?

Instrukcja obsługi „Solikoksa” jest dość prosta. Kilka kropli leku powinna być dodana do żywności lub napojów zwierzęcia. Zaleca się wykonać tę procedurę, nie tylko dla królika pacjenta, ale dla całej rodziny. Pozwoli to uniknąć zakażenia i nawroty choroby. Lek jest przeznaczony do leczenia zwierząt w wieku od jednego miesiąca. Należy przestrzegać dopuszczalnej dawki:

 • Lek ten jest bardzo skuteczne i mogą powodować stres w organizmie. Dlatego, zwierzę musi się do tego przyzwyczaić. W pierwszym dniu nie dają więcej niż 0,2 ml kropli jednego zwierzęcia.
 • Na drugi dzień, dawka powinna być zwiększona do 0,3 ml.
 • Trzeciego dnia wynosiła 0,4 ml.

Osoby dorosłe mogą dać lekarstwa bezpośrednio z pipety, bez wątpienia konieczne jest, aby pić dużo wody. W „Solikoksa” instrukcje królikach wykazały, że leczenie trwa tylko trzy dni. Jednak w ciągu kilku miesięcy powinny przestrzegać środków zapobiegawczych w celu uniknięcia nawrotu choroby. W tym celu konieczne jest podanie zwierzęciu miesiąc stopniowo do 2 ml roztworu leku.

Możliwe działania niepożądane

Zasadniczo zwierząt lek jest dobrze tolerowany, ale niektóre osoby mogą doświadczać atak alergii. Przejawia się to w postaci świądu, biegunka lub podrażnienia.

Istnieje kilka przypadków, w których pilna potrzeba, aby zobaczyć weterynarza. Na przykład, jeśli zwierzę jest całkowicie stracił apetyt, jest częste stolce (ponad 10 razy dziennie) i jątrzyć oczy.

Aby tego uniknąć, konieczne jest, aby ściśle przestrzegać instrukcji „Solikoksa” dla królików i zgodne z niezbędną dawkę.

Recenzje przygotowania

Wielu hodowców napotkały przy użyciu „Solikoksa” w leczeniu królików. Zasadniczo można je słyszałem pozytywne opinie o następującej postaci:

 • Jak wygodny sposób wykorzystać. Można delikatnie wlać zawartość fiolki do strzykawki i podać lek do swojego zwierzaka.
 • Podobnie jak fakt, że jest doskonałym narzędziem do zapobiegania. Zapomnieć o różnych zakażeń, potrzebne są dwa lub trzy razy w tygodniu przez miesiąc robić podobną procedurę.
 • W szczególności pochwalił skuteczność tego narzędzia, królik staje się znacznie łatwiejsze po kilku dniach.
 • Niemal 90 procent zwierząt w stanie uniknąć skutków ubocznych.
 • Kolejny plus – to dostępność leku można kupić w każdej aptece.

Jeśli chodzi o negatywne aspekty, niektórzy hodowcy nie podoba cenę „Solikoksa”.

zalecenia

Nie jest zalecane, aby dać lekarstwo ciężarnych królików w tym okresie lepiej nie trzymać je z dala od swoich odpowiedników, że nie ma ryzyka zakażenia. Jeśli zwierzę jest nadal chory, może to dać, ale pod ścisłym nadzorem specjalisty. A lekarz weterynarii określi czas, w którym najbezpieczniejszym przeprowadzenia tej procedury.

Lek należy ściśle w zamkniętym pojemniku w ciemnym miejscu, dopuszczalne w zakresie temperatur od 5 do 25 stopni.

Nie jest konieczne podawanie leku natychmiast po rozpuszczeniu go w wodzie, konieczne jest, aby poczekać trochę czasu.

Powinniśmy mówić o tak ważnym czynnikiem, jak cena „Solikoksa”. Jest sprzedawany w różnych ilościach. Około fiolka z lekiem 10 ml koszty siedemdziesięciu rubli.

Króliki – jest najbardziej piękne i delikatne istoty. Jaka szkoda, że te futrzane stwory są często narażone na różne choroby. Co jeśli królik miał zakontraktowane infekcję i zachorował? Należy pamiętać, że istnieje rozwiązanie – wziąć „Solikoks”. Jest to jeden z najbardziej skutecznych leków testowanych już na miliony zwierząt, które zwróci ukochanego zwierzaka żyć kilka dni.