304 Shares 3575 views

Budgies jak okiełznać, zaprzyjaźnić się i nauczyć się mówić?

Pet papugi – ptaki są nie tylko niezwykle piękne, ale również bardzo mądry. Popularność tych zwierząt można łatwo wytłumaczyć, na utrzymanie nie wymaga dużo miejsca i pielęgnacja jest dość prosta. Szczególnie popularne są budgies. Jak oswoić ptaka, który właśnie pojawił się w domu? I to jest możliwe, aby zaprzyjaźnić się z osobami dorosłymi?


Pierwsze dni w nowym domu

Jeśli kupiłeś w sklepie zoologicznym piskląt lub młodych ptaków, nie powinny być zbyt wcześnie, by nabyć przestronną klatkę, to niech lepiej być małe. Dodaj nowe zwierzę się w ciepłym cichym pomieszczeniu z umiarkowanym świetle i odpowiedniej wilgotności. Wypełnij karmniki i waterers, a następnie starać się nie zbliżać się do klatki bez skrajnej konieczności. Nie martw się, jeśli papuga zdobyć w kącie – przenoszenie i zmiana scenerii dla niego wiele stresu. Kolejne dni byłem karmione bez żadnych gwałtownych ruchów, można spróbować porozmawiać spokojnie z ptakiem. Wszystkie te zasady są istotne dla transportu do nowego dorosłych, „wykształconych” osoby. Pomimo swojej nieśmiałości, ptaki są bardzo ciekawy i wystarczająco inteligentny – tutaj są, budgies. Jak szkolić psa, w końcu zrozumieć intuicyjnie. Tak szybko, jak papuga będzie żyć w swoim domu na tydzień, można zapoznać go z całą rodziną. Ale nie przejmuj uwagę ptaków, byłoby lepiej, gdyby w pomieszczeniu, w którym znajduje się komórka jako wezmą udział osoby zaangażowane w ich sprawy często jak to możliwe.

nawiązanie kontaktów

Najlepszym sposobem, aby szybko oswojony papużka falista – jest stale z nim rozmawiać. Pozdrawiam ze zwierzęciem, gdy przyjdziesz do domu i wypowiedzieć się na temat ich działań lub nawet coś powiedzieć. Z biegiem czasu, można zauważyć, że jak najszybciej zgłosić się do klatki, zwierzę wpada do siebie. Zachęcaj go za chęć do komunikowania się i zaproponował coś jadalnego. Pożądane jest, aby utrzymać smakołyk w dłoni, aż ptak będzie spróbować. Jak najszybciej dostać, otworzyć klatkę i dać ptaka wyjść poza nią, a smak jedzenie z rąk. Vpyad czy zwierzę wręczy po raz pierwszy, ale starają się traktować je w taki sposób, że jest nadal warto. Jest podobny sposób jak oswoić papużka falista dorosłych. Po pierwsze, trzeba dowiedzieć się, czy masz ptaka, a potem rękę, a potem zwierzę będzie zadowolony siedzieć na rękach i ramionach podczas lotów.

Budgies jak oswoić i nauczyć się rozmawiać

Najłatwiej nauczyć się mówić papuga jest regularne powtarzanie słów lub fraz. Należy jednak pamiętać, tym większy ptak będą ci ufać, szkolenie będzie udany. Jeśli zwierzę jest często sam, pozostawić włączone radio lub telewizji. Ciekawostka – owłosione znacznie bardziej jak głosy kobiet i dzieci, a nie silniejszej płci. Uważa się, że ptak, aby dowiedzieć się co najmniej jedno słowo, może być przeszkoleni w życiu. Niektórzy właściciele czworonogów pochwalić, że ich zwierzęta wiedzieć setki różnych słów. Co ciekawe, niektóre osoby mówią nawet całych zwrotów i momenty, wydaje się, że robią to świadomie, i jest w stanie papużki! Jak wytresować pisklęta i dorosłe ptaki zaprzyjaźnić się z już wiecie, a to oznacza, że może pogłaskać da wam kiedyś takich cudów.