407 Shares 2783 views

Akhal-Teke – najpiękniejsze konie świata

Jeśli chodzi o najpiękniejszych, inteligentny, złego lub dobrego zwierzęcia, to jest prawdopodobne, subiektywna opinia, bo każdy właściciel zwierzaka nieokreślonego uważa za najbardziej urodziwy, mądry i kochany na całym świecie. Istnieją jednak sytuacje, w których każdy jest zmuszony przyznać, że było omawiane zwierzę jest naprawdę najpiękniejszy w świecie.


Na skraju pustyni Kara-kum rozciąga się wąski pas akhal oazie – miejsce, gdzie była jedna z najpiękniejszych ras koni. Historia wystąpienia konia achał tekiński ma swoje korzenie w starożytności. Bezwzględny czas zniszczyć bogatą i potężną fortecę miasto, już dawno przeszły w zapomnienie władczych władców i odważnych bohaterów, ale jak się okazało, czas nie ma władzy nad żywym pomnikiem chwalebnej historii – Konie achał-teke.

Do tej pory eksperci, którzy wiedzą dużo na temat koni, miłośników i koneserów wszystko, co jest piękne jednogłośnie zgodzili się, że najpiękniejszy koń na świecie – Akhal-Tek. Jego cena nie jest znana ogółowi społeczeństwa. Ale ona nie jest jeden, nie dwa, nie dziesięć milionów dolarów, i wiele więcej.

Zewnętrzne ras aheltekinskih koń jest uderzające swą nieziemską urodę. Wysoki, szczupły, długonogi koń jest nieco podobny do chart pies. Jego niezwykłe wyraziste oczy, wystające grzbiety brew stworzyć potężną charakterystykę rasy wydłużonym kształcie. Eksperci w hodowli koni zgadzają się, że najpiękniejsza rasa na świecie nie może odnosić się tylko do akhal-teke.

Te zwierzęta są bardzo rozbrykany. Kruchy wyglądającego rumaka dość wytrzymały, toleruje pragnienie. W dawnych dni, turkmeński jechaliśmy przez pustynię od dobrze ponad dwanaście dni, aby przejście na stu pięćdziesięciu do dwustu kilometrów dziennie.

Najpiękniejszy koń na świecie – bardzo dumne zwierzę, które jest wystarczająco mocno przeżywa zaniedbania ze strony człowieka. Akhal-Teke może być jedynie członkiem zawodów sportowych, przynosząc znaczne zyski dla właściciela.

wspaniały rasowy ogier Seattle Dancer – na jednym z dobrze znanej aukcji koni najdroższe w momencie koń został sprzedany w 1985 roku. Transakcja wyniosła 13,1 mln dolarów. Jednak błędy są ludzie, którzy wierzą, że najpiękniejszy koń na świecie został sprzedany. Tak wysoka cena wynika z faktu, że w starym przystojny rumak był trzykrotny zwycięzca międzynarodowych wyścigach.

Najpiękniejszy koń na świecie (tuż powyżej pokazano zdjęcia) – Akhal-Teke horse Ak-Gez Isabella garnitur. Nawet jeśli taka opinia jest subiektywna, spojrzeć na ten cud z niebieskimi oczami, jesteś mało prawdopodobne, aby być w stanie go obalić.

Jaką suit – Isabella? Ona jest najpiękniejsza na świecie, który znajduje się tylko w akhal-teke. Kolor sierści u koni takich kremowych lub ciepłe mleko, skóra zwierzęcia wzrosła na całym ciele i wielkimi niebieskimi oczami.

Hue kostium zmienia się w zależności od światła – słońce jest srebro, na zachodzie słońca – czerwonawy, wcześnie rano – mleczno-biały, w pochmurnej pogodzie – kość słoniowa.