759 Shares 4073 views

W oku królika rozkłada się: co robić i jak leczyć?

Króliki – puszyste małe zwierzęta z długimi uszami i jasnymi oczami wyzywająco. Jednak bardzo często ciała tych zwierząt są narażone na różne choroby, dlaczego Blush pokryte strupy ropne i nie wydają się już zabawny. Dlaczego jest tak, że królik rozkłada się w oczy, co z nim zrobić i jak zapobiec powtórzeniu się tego problemu? Aby odpowiedzieć na te pytania, warto zastanowić się szczególnie częste przyczyny ropiejące.


przyczyny

Nie są one tak dużo. Co do zasady, rozwój stanu zapalnego przyczynia się do następujących czynników.

warcaby

Ciepły płaszcz, chroni zwierzęta przed zimnem, ale nie płaszcz nie chroni przed przeciągami. Było to „dzięki” do wiatru wiał do klatki, oko królika rozkłada się. Co zrobić, aby tego uniknąć? Przede wszystkich komórek powinny być usytuowane tak, że zwierzęta były chronione przed wiatrem. W zamkniętych rabbitries wykluczyć występowanie przeciągów.

uszkodzenia mechaniczne, zakażenie

Siniaki, rany, brud w komórkach – bardzo częstym powodem, który rozkłada się w oku królika. Co mogę zrobić, aby zminimalizować to prawdopodobieństwo? Oczywiście, usunięcie ostrych przedmiotów i monitorować czystość rabbitry. Młode zwierzęta często chorują z powodu braku witaminy A.

objawy

Kiedy króliki jątrzyć oczy, leczenie należy rozpocząć natychmiast, inaczej choroba może dawać powikłania. Kiedy ropne zapalenie spojówek rogówki rozpoczęła forma może pojawić sandacza i policzki pokryte powiekami i owrzodzeń.

Jeśli choroba jest spowodowana małą ilością witaminy A u zwierząt, trudności w oddychaniu, zaburzenia koordynacji, częste bóle i gorączkę. Jeśli w tej sytuacji (w czasie, gdy oczy królików jątrzyć) leczenie nie jest dostępny, prawdopodobieństwo śmierci młodych zwierząt.

leczenie

A jednak, co zrobić, gdy jątrzyć oczy królika? Jak leczyć? Idealnymi Odpowiedzi na te pytania powinny dać do weterynarza, ponieważ przyczyna nie może być jedno, że właściciel myśli. Jednakże, jeśli nie ma sposobu, aby połączyć się ze specjalistą lub pochodzenie ropienie oczywiście niezbędny do rozpoczęcia mycia furatsilinom oczy. W tym celu 100 ml gorącej wody jest konieczne, aby rozpuścić wytwarzania tabletek. Po ochłodzeniu roztworu można stosować. Dodatkowo, 2-3 razy dziennie do kroplówki w oczy „Tsipromed”.

Nie ma innej opcji leczenia, gdy oko królika rozkłada się. Co robić? Konieczne jest, aby zaparzyć kwiatów rumianku i przemyć oczy z tego rozwiązania. Bezpośrednio po zabiegu na dolnej powiece leżała maść tetracyklinę. Powinno to odbywać się trzy razy dziennie.

Jeśli choroba stała przewlekły, konieczne jest zastosowanie 2-procentowy maść żółty rtęci.

W obu przypadkach leczenie jest, aby pamiętać, że jeśli nie ma poprawy po 3-4 dniach leczenia, potrzebny jest specjalista.

Ponadto, należy pamiętać, że oko się leczyć sam to zwierzę jest trudna. Z tego powodu najlepiej jest przeprowadzać procedury razem.

ostrzeżenie

Wiadomym jest, że każda choroba jest łatwiej zapobiegać, tak aby w przyszłości nie zastanawiać „dlaczego jątrzyć oczy królików”, konieczne jest, aby zminimalizować zagrożenie dla zwierząt. Aby to osiągnąć, trzeba regularnie czyścić klatki i klatek dla królików, dezynfekcji pomieszczeń i sprzętu, aby wyeliminować występowanie przeciągów i na pewno upewnij się, że jest wystarczająca ilość witaminy A w żywności zwierząt

myksomatozę

Musisz wiedzieć, że nie zawsze jest wymienione powody dlaczego oko królika rozkłada się. Co jeśli konwencjonalne leczenie nie pomaga? Koniecznie zadzwoń do weterynarza. Niestety, w przypadku epidemii myksomatozy i zdiagnozować chorobę może być specjalistą wystarczy tylko regularnie. Walczyć z tą chorobą tylko lekarz może też. Jednak często jest to walka nie ma sensu.

Myksomatozę – bardzo niebezpieczna choroba dla tych gryzoni. Zapobiec może tylko regularne szczepienia.

Choroba rozprzestrzenia się szybko, że odbywa się praktycznie bez objawów. Tylko jednego dnia wczorajszego, pozornie zdrowy królik umiera nagle. Infekcja następuje przez krwiopijnych, chorych zwierząt, sprzęt. Nawet jedzenie jadłeś chorego królika, mogą powodować zanieczyszczenie wszystkich zwierząt.

Istnieją dwie formy choroby. Pierwszy – edematous – leczenie nie istnieje. Chore zwierzęta są zabijane po maksymalnie 7 dni. Wszystkie zakażone stada odstrzelonych. Pierwszym objawem choroby – łzawienie oczu. pojawiają się plamy, rozwija się zapalenie spojówek i zapalenie błony śluzowej nosa. Oddychanie ciężki, chrapliwy. Ciało uformowane guzki z zawartością ciekłych.

Mniej niebezpieczna choroba sferoidalnego. W tym przypadku tylko połowa umiera stado. W takiej sytuacji, najpierw pojawiają się i znikają guzki na skórze, a następnie zaczynają ropieć oczy. Ten etap trwa do 11 dni. Po tym przychodzi utratę apetytu i ospałość. Czasem guzki puchnąć tak, że głowa zwierzęcia przypomina dużą piłkę.

Jednak zmiany te są odwracalne. Jeśli leczenie rozpoczyna się w odpowiednim czasie, do nich to nie jest nawet dojść do tego. Ale nawet w zaawansowanej chorobie, w szansach królika odzyskać.

Do tej pory jedynym sposobem na uniknięcie infekcji – szczepienia.