785 Shares 6846 views

Chinchilla – konserwacji i pielęgnacji. Co jest potrzebne do utrzymania szynszyli

Słodkie zwierzęta należące do klasy ssaków, gryzoni – szynszyli. W warunkach naturalnych zamieszkują podnóża gór i Peru, Chile, Meksyku, części Ameryki Południowej. Żyją w stadach, liczbę trzydziestu pięciu osób. Wymowa matriarchat. Zwykle stado zarządza jedna kobieta, która ma kilka następców. Jest to najniższa pozycja w „zbiorowej” zajmują mężczyźni. W przypadku braku paszy lub w trudnych warunkach klimatycznych kobiety mogą wypędzić ich opakowanie lub zabić.


W dzikiej szynszyli ma grube i długie włosy. To właśnie z powodu tego futra z polowania czasu dla tych gryzoni ewoluowały w ich barbarzyńskiego zniszczenia. Obecnie w wielu krajach Ameryki Południowej połowu tych zwierząt jest uważany za kłusownictwo.

oznaki zewnętrzne

Chinchilla przypomina kształt białka ciała. Ma ona zakrzywiony kręgosłupa, krótkimi przednimi i ogona są dobrze rozwinięte, a to powoduje, że ruch skoków zwierząt. głowa zwierzęcia jest w kształcie trójkąta, osadzone nisko, prawie nie ma szyi. Dobrze zdefiniowane uszy, odkryte włosy. Zwykle czarne oczy, ale są osoby, które mają czerwony kolor oczu.

Zwierzę ma dwadzieścia cztery zęby (siekacze i żucia szesnaście), które nadal rosną całe życie zwierząt i wymagają ciągłego szlifowania. Z braku paszy objętościowej, proces ten jest bardzo powolny. Zęby są utworzone z odrastania ( „haki”), które ranią język i policzki szynszyli. W naturze, że osoby te są zabijane szybko i małe zwierzęta udomowione musiał długo być traktowany przez specjalistę.

Zawartość w domu

Na początku XIX wieku, ludzie zaczęli się skończyć w domu w momencie pierwotnego zwierzęcia. Szynszyle, konserwacja i pielęgnacja, która nie jest bardzo skomplikowane, stał się szczególnie popularny w ostatnim stuleciu. Jeśli chcesz kupić treść tych gryzoni w mieszkaniu, to trzeba wiedzieć, co im się podoba, a co kategorycznie odrzuca.

Trzeba będzie dużą klatkę, która musi być zainstalowany z dala od przeciągów i grzejniki. To małe zwierzę jest równie przeciwwskazane i przegrzaniem i miernego. Przeciągi mogą spowodować problemy z oddychaniem, a przegrzanie może doprowadzić do śmierci zwierzęcia.

Te zwierzęta są najbardziej aktywne w nocy, więc nie zaleca się umieścić klatkę w sypialni jak również gryzonie będą poruszać się dużo, i produkuje różne dźwięki przeszkadzać gospodarz spokoju. warunki przetrzymywania szynszyle powinny być jak najbliżej naturalnego. Musisz utworzyć wiele ruchów i półkach tak, że mogą bezpiecznie poruszać i skakać jak chcą. Ponadto niezbędne jest zorganizowanie senopodatchik, butelki na wodę i parę karmniki. Pomimo faktu, że w warunkach naturalnych, szynszyle uwielbiają chować się w norach, w komórkach specjalne domów i schronisk nie muszą. Jednakże, jeśli są one obecne, a następnie swoje zwierzęta w nich będzie rozstrzygać.

Nadal trzeba utrzymać szynszyle? Na dnie naczyńka koniecznie wlać suchej napełniania i umieścić zasobnik.

Podczas udostępniania samce zawartość powinna wszczepiania do wnętrza komórki bardzo ostrożnie. Istnieje wiele przypadków, gdzie kobiety, ułomnych, nawet ich zabił. Początkowo gryzonie powinny rozstrzygać w indywidualnych klatkach i umieścić je obok siebie. Obserwować zachowanie zwierząt. Jeżeli zachowują się spokojnie, mogą osiedlić się w jednej komórce.

Chinchilla: pielęgnacja, przechowywanie, hodowla, żywienie

Dieta składa się z tych gryzoni suchej karmy. 50% suchej trawy i siana, pierwszy musi zawsze być obecny w zwierzęciu. To nie powinno być rozproszone w całej komórce. Powinien być przechowywany senopodatchike. Jest to spowodowane tym, że pył, który istnieje w którejkolwiek siana, zwierzęta mogą powodować uczulenia. Można korzystać z różnych ziół – najczęściej jest to mniszek lekarski, koniczyna, babka, pokrzywa. Co najważniejsze, nie były one trujące.

Pozostałe 50% – jest to szczególny paszy i suszone owoce. Mogą być stosowane dowolne, ale muszą one być całkowicie sucha. Ponadto gryzonie nie odmówić jeść korę drzew owocowych.

Jest to bardzo ciekawe zwierzę – szynszyle. Zawartość i opieki wymagają gruntownego oczyszczenia ich długiej i gęstej sierści. Zabiegi wodne są zabronione, więc muszą być regularnie „kąpać się” w drobnym piasku. Wypełniacz w komórce i zasobnika należy wymienić w przypadku zabrudzenia. Kanał w korycie i wody pitnej na pewno trzeba być zmieniane codziennie.

pieszy

Szynszyle, konserwacja i pielęgnacja jest dość proste, wymaga regularnych spacerów całym mieszkaniu. Jest zwierząt bardzo ruchome, a ich stała obecność w komórce jest wysoce niepożądane. Ale uwalniając je od komórek nie może być bez opieki, bo uwielbiają żuć na drutach i mebli, które mogą prowadzić do obrażeń. To najlepiej iść do przeprowadzania takich specjalnych piłek przyjemność. W tych zwierząt łatwo orientować się w przestrzeni i stworzyć dobrą prędkość. Ważne jest, aby wybrać pokrywę piłki bardziej przejrzysty.

Kiedy wezwać lekarza

Jeśli zwierzę – szynszyli, zawartość jej domu będzie wymagać uwagi na stan jej zdrowia. Obfite ślinienie, sztywność, utrata apetytu, charakterystyczny jęk, ściągnięty uszy na głowie – poważne powody do traktowania weterynarza.

Szynszyle: temperatura zawartości

Zawartość tych gryzoni w domu wymaga warunków temperaturowych właściciele. Osiąga się to przez włączanie i wyłączanie klimatyzatora regulację wentylacji i ogrzewania. Szynszyle najbardziej przyjemna w dotyku przy temperaturze powietrza od dziesięciu do dwudziestu pięciu stopni. Względna wilgotność powietrza nie powinna przekraczać 60%. Należy pamiętać, że w klimacie wpływa na gęstość umieszczenie szynszyli w klatce. Ze względu na ich wypierania dużej wilgotności powietrza i temperatury, zawartość tlenu jest znacznie zmniejszona. Główną oznaką dyskomfortu zwierząt – odmowa pasz.

warunki oświetleniowe

Fizyczny rozwój gryzoni, ich przetrwanie, rozmnażanie, wzrost silnie wpływa zarówno na słońce i sztuczne oświetlenie. Ze względu na ich aktywność występuje w półmroku, światło jest zbyt silna, że nie trzeba, dość małe, co tworzy „Zmierzch” zasięg. Należy pamiętać, że opalanie bez Wręcz zwierząt nie może być pozostawiona. Szynszyle naprawdę potrzebują światła słonecznego, tak w chłodnych komórek letni wieczór zwierząt należy umieścić w słońcu.

Jak pić gryzoni

Dla szynszyli woda jest bardzo ważna. Ich ciała zawiera 60% wilgoci. Utrata 5% wody, szynszyle przeżywa nieznośny pragnienie. Jeśli zwierzę traci 10% wody, jest całkowicie przerwane metabolizmu. Zmiany w narządach wewnętrznych i tkanek, co prowadzi do śmierci zwierząt, które występują w 15-20% utraty wilgoci. Dlatego regularne podlewanie – warunek konieczny dla normalnego życiowej aktywności szynszyli. Optymalna temperatura wody pitnej – 8-15 stopni.

Jak wybrać zdrowego zwierzęcia

W ostatnich latach lista rozszerzyła tradycyjny szynszyli pet południowoamerykańskiej gości. Konserwacja i pielęgnacja dla niego nie jest skomplikowana. Jest to bardzo słodkie małe zwierzęta małe rozmiary. Długość dorosłego – nie więcej niż 35 cm, długość ogona – około 15 cm, ciężar – 400-700 gramów. W domu, zwierzę mieszka prawie 20 lat. zdrowy wełny zwierząt powinny być obcisłe, gładkie. Domowych powinny być mięśni i raczej pulchna. Nie kupuj zwierząt chude i apatyczne, jak również zbyt dobrze karmione i siedzący tryb życia. Objawy zakażenia mogą być wydzielina z oczu i nosa. Od tego zwierzęcia, też, powinno być zaniechane.

Wiadomym jest, że w przyrodzie są paczka (rodzinne) Zwierzęta – szynszyle. Pielęgnacja i konserwacja (przeglądy właścicieli świadczą o tym) zwierzęta będzie dużo łatwiejsze, jeśli kupisz dwa zwierzęta różnych płci. Sam zwierzę może się nudzić.

Dziś poznać podstawowe zasady opieki dla bestii słodkie szynszyle. Teraz po prostu trzeba zaprzyjaźnić się ze swoim zwierzakiem. Szynszyle nie lubią, kiedy zostali przymusowo usunięty z klatki, złapać mieszkanie. Ale kiedy zwierzę przyzwyczaja się do ciebie, będzie wspinać się do ciebie w ramionach, głaszcząc go i pozwolić mu grać. Jest to bardzo ładny i zabawny zwierzę, które może być twoim przyjacielem.