309 Shares 6730 views

Sznaucer miniaturowy szczeniak: kolor, waga. Co karmić Sznaucer miniaturowy szczeniaka?

Jeśli w domu nie było szczenię Sznaucer miniaturowy, można tylko pozazdrościć. Dobroduszny psów tej rasy – wielki lojalni przyjaciele, mające charakter zabawy. Ponadto będą mogli zabezpieczyć się w razie niebezpieczeństwa. Po przeczytaniu tego artykułu dowiesz się, jak dbać o tych zwierzętach.


Niewielka historyczne odniesienie

Miniaturowe Sznaucery są uważane za potomków Konyushenny Pinschers. Ich hodowla jest niemieccy hodowcy. Początkowo te miniaturowe psy przeznaczone do polowania małych gryzoni, które żyją w stajni. Niestety, eksperci nie mogli ustalić dokładny czas pojawienia się rasy, ale wśród jej przodków tam Spitz, małe Pudle i pinczer małpi – to fakt. To jest autentycznie Wiadomo tylko, że z Sznaucer miniaturowy Pierwsze wzmianki pochodzą z 1888 roku.

KRÓTKI OPIS rasy

Wzrost tej poważnej psa, który nie może być przypisany do kategorii pokoju, aż do 30-35 centymetrów. Zwierzęta tej rasy cechuje harmonijny ciała. Mają zwartą kwadratowy ciała i długie mocne nogi. Głowica duży pies jest z wyraźnym przejściem od czoła do nosa ozdobione grubymi krzaczastych brwiach i brodzie.

Ciało zwierzęcia jest pokryta sztywnym długie włosy miękką gęstym podszerstkiem. Najczęstszym czarny, czekolada-tan, a czarny i srebrny Sznaucer. Szczenięta, której kolor różni się od ogólnie przyjętych norm, nie będą mogli uczestniczyć w wystawach, ale to nie znaczy, że są one coś gorszego niż ich odpowiedniki. Psy powinny mieć rzadki biały czarne oczy i nos, pazury skóra.

Zalecenia dotyczące doboru zwierzęcia

Co do zasady, szczenięta są przenoszone do nowych właścicieli nie przed ukończeniem dwóch miesięcy. Eksperci zalecają, aby kupić jedzenie w wyspecjalizowanych żłobków lub od doświadczonych hodowców. Przed zakupem, pożądane jest, aby określić kolor i podłoga przyszłego zwierzaka. Ponadto, trzeba być jasne, dlaczego trzeba psa. Jest jedna rzecz, jeśli zdecydujesz się na zakup zwierzaka, a co innego, jeśli chodzi o wybór wystawę psów.

Przez dwa miesiące życia Sznaucer miniaturowy urodzeniowej masy ciała powinien wynosić około dwa kilogramy. Zwierzę musi być aktywny i zdrowy fizycznie. Ważne jest również, aby zwrócić uwagę na warunki, w jakich zawierają szczeniąt. Pomieszczenie powinno być czyste. Oczywiście, postać psa – to kwestia osobistych preferencji, ale doświadczeni hodowcy polecam zatrzymać wybór na telefon i umiarkowanie aktywny szczeniak nie wykazuje oznak agresji.

Pożądane jest, aby nie był zbyt wąski pysk i kwadratowy, kompaktowy korpus. Przednie i tylne nogi zwierzęcia, powinno być umieszczone równolegle do siebie. Jest to szczególnie widoczne, gdy jazdy. Należy również sprawdzić szczeniaka kęs i upewnij się, że masz wszystkie zęby.

Charakterystyka konserwacji i pielęgnacji

Od najmłodszych lat Sznaucer miniaturowy szczeniak potrzebuje specjalnej pielęgnacji. Aby pozbyć się martwych włosów i kurzu ulicznego, pies musi czesać codziennie. Podczas molting musi również przeprowadzić przycinanie.

Okresowo trzeba wyciąć zwierzęcia i kąpieli w specjalne szampony i odżywki. Raz w domu nie było szczenię Sznaucer miniaturowy, konieczne jest, aby przyzwyczaić się do procedury oczyszczenia długie brody, które często brudzi podczas spacerów i karmienia. Począwszy od wieku siedmiu miesięcy, zwierzę musi być regularnie czyszczone zęby. Można to zrobić za pomocą pokruszonym pisania kredą, nie smakowego do czyszczenia zębów lub kawałek kwaśnego jabłka. To nie wymaga wiele uwagi i psie pazury. Jak mają być przycięte odrost za pomocą specjalnego narzędzia.

Sznaucer miniaturowy: karmienie szczeniąt

Zasada karmienia tych zwierząt nie różni się od zasad ustalonych dla wszystkich psów ras średnich. Miski z żywności i wody powinna być ustawiona w konkretnym statywie o regulowanej wysokości. Jest to konieczne, tak aby nie zepsuć swoją postawę PET.

Od pierwszych dni odwiedzając mieszkania Sznaucer miniaturowy szczeniaka powinno być zrozumiałe, że będzie musiał jeść tylko z jego miski. Ważne jest to, że jedzenie nie był stały dostęp. Po 15-20 minutach, należy wyjąć pojemnik z resztkami pół zjedzone żywności.

Dieta szczeniaka muszą być obecne produkty pochodzenia roślinnego i zwierzęcego. Korzystnie pasza pies naturalnej żywności. Ale jeśli jest to konieczne, może być przeniesiony do suchej karmy w puszkach lub w przemyśle spożywczym. Pies może być podany do produktów, takich jak:

  • gotowane lub surowego mięsa;
  • warzywa i owoce;
  • różne zboża;
  • produkty mleczne;
  • gotowana ryba morska.

Szczeniak nie powinien być podawany fasola, kasza manna i jęczmień perłowy. Wszystkie z nich są bardzo słabo wchłaniane przez organizm psa. Raz lub dwa razy w tygodniu w diecie zwierzęcia jest wskazane, aby dodać surowe lub gotowane jajka. W okresie uzębienia, pożądane jest, aby wykluczyć z menu wszystkie pokarmy stałe.

By w końcu dowiedzieć się, jak karmić szczeniaka sznaucer miniaturowy, trzeba spojrzeć na listę zakazanych produktów, która obejmuje wędzonego, słone i pikantne jedzenie. Wszystko to jest prawdziwa trucizna dla organizmu psa. Eksperci zalecają, aby wykluczyć z diety zwierzęcia nawet serów. Mogą być podane jako nagrodę, nie częściej niż raz w tygodniu.

Jak kształcić i szkolić zwierzę?

Sznaucer miniaturowy dotyczy ras roboczych. Dlatego zwierzęta powinny zawsze otrzymywać odpowiednie szkolenie.

Ci, którzy tylko planuje kupić ten szczeniak powinien zrozumieć, że są one przebiegły i uparty. Dlatego obsłużyć tylko doświadczony hodowca będzie mógł się do nich. Wrażliwy charakter tych zwierząt sprawia, że trudno do interakcji z hostem.

Niegrzeczne i bardzo temperamentu karły często uciekają z domu i uszkodzenia mienia. Aby temu zapobiec, trzeba pokazać pierwszych dniach zwierzakiem, który jest odpowiedzialny. I niekoniecznie odnoszą się do zwierząt siły fizycznej, aby potwierdzić jego władzę. Można to zrobić z inteligencją i wytrwałością.