718 Shares 3420 views

Jak rozwijać dziecko w ciągu jednego roku: gry, ćwiczenia, bajki i zalecenia

Po obchodzi pierwsze urodziny swojego dziecka, rodzice zaczynają myśleć o tym, jak szybko leci czas. I wielu z nich przychodzi do głowy myśl, że nie można przegapić cenne chwile. Fakt, że mama i tata nie pozwoli jej dziecko w młodym wieku, to będzie bardzo trudne do uchwycenia w przyszłości, a czasami niemożliwe. Ale jak rozwijać dziecko w 1 roku? Co trzeba zrobić w tym wieku, dziecko dorastał nie tylko elegancki, ale także szczęśliwy i beztroski? Jak utrzymać harmonię i nie przesadzać do wczesnego rozwoju dziecka? Spróbuj zrozumieć tę złożoną i ważną kwestię.

Cechy psychologiczne dzieci w drugim roku życia

Po roku dziecko – to nie jest już śpi spokojnie (lub ciągły płacz) bundle w łóżeczku. Dziecko w ciągu pierwszych dwunastu miesięcy życia opanował ogromną ilość umiejętności, ale tam czeka na dalsze odkrycia. Wielki pomocnik w tym będzie wiele działań edukacyjnych dla dzieci w wieku 1 roku.

W tym wieku dzieci wraz z niezależności i nienasyconej żądzy ciągłego badania jego otoczenia przejawia obawy i wątpliwości. Ważne jest, że rodzice są pomógł poradzić sobie z pierwszymi trudnościami swoje dziecko, to pomoże mu nie bój się do nowych odkryć, a zatem odpowiedź na pytanie, w jaki sposób rozwijać dziecko 1 roku, przyjdzie sama. Maluchy są bardzo mądre, kładli na charakter prawdziwego pragnienie wiedzy. Starają się naśladować we wszystkim rodzicom, a to cecha – to świetna okazja, aby zachęcić przykładem na rozwój nowego dziecka.

Fizjologia dzieci 1-2 lat

Pod warunkiem, że prawidłowy rozwój dziecka już zaczynają chodzić. Ku zaskoczeniu rodziców, miesiąc po pierwszych krokach był całkiem pewni spacery bez pomocy, a kolejne dwa – rozpoczyna swój bieg. Tempo wzrostu w tym okresie spowalnia, ciało spędza ogromne środki w celu zapewnienia, że wszystko z dzieckiem w celu opracowania systemu. Łącznie z jego zwinności, koordynacji. Może to przyczynić się do sportowych gier edukacyjnych dla dzieci w wieku 1-2 lat :

 • gry w piłkę ;
 • zajęcia na kompleksie sportowym lub prętów ściennych ;
 • Ładowanie i proste ćwiczenia gimnastyczne;
 • kąpiel w dużej łazience lub basen.

W tym wieku, to jest bardzo ważne, aby nie ograniczyć aktywność fizyczną dziecka. Spacery na świeżym powietrzu – w parku i specjalne place zabaw dla dzieci – wielką szansę, aby dać dziecku mnóstwo być zmęczony z prowadzeniem się i pokazać ich ducha śledczej. Jak rozwijać dziecko 1 roku, jeśli nie poprzez komunikację ze światem zewnętrznym?

Wczesny rozwój dziecka

Wokół tego tematu krąży ogromna liczba mitów i legend. Przeciwnicy i zwolennicy wczesnego rozwoju są diametralnie punktu widzenia. Niektórzy uważają, że dziecko musi się nauczyć się wszystkiego, kiedy przyjdzie odpowiedni czas. Inne autentycznie wierzyć, że dziecko może być, i czy jest to konieczne, aby nie angażować się w szkolenie niemal od urodzenia (na poparcie tej teorii, wychowawcy tworzyć specjalne materiały dydaktyczne, gry edukacyjne dla dzieci w wieku od 1 roku do swoich młodych podopiecznych).

Naukowcy z ich punktu widzenia jest jasne: dziecko – jest pusty arkusz papieru. Jego mózg jest w stanie zapamiętać i przyswoić ogromne ilości informacji, więc dlaczego nie skorzystać z tego, a wraz z wiedzy niezbędnej do samoobsługi, aby nie pomóc dziecku nauczyć się go szybciej, nie nauczyć go rozróżniać kolorów, kształtów i zwierząt do 4-5 lat?

Szkoła Montessori

Jednym z najbardziej popularnych miejsc w początkach pedagogiki Montessori jest systemem, który uczy rodziców, jak rozwijać dziecko 1 roku. Stworzony przez włoskiego Maria Montessori w pierwszej połowie XX wieku, system ten znalazł zwolenników w wielu krajach. Co to jest? Początkowo Maria Montessori pracowała z dziećmi, które mają wiele opóźnień rozwojowych. Z biegiem czasu, jego metody zostały wykorzystane do edukacji jest absolutnie zdrowe dzieci.

W tej metodzie, nauczyciele i psychologowie uczyć dziecko do podejmowania decyzji, być niezależny w swoich orzeczeń i działań, ale jednocześnie są zgodne z ogólnie przyjętymi zasadami i normami. Warto zauważyć, że zabawki jak te w grupach, w których dzieci są zaangażowane w tym systemie, nie. Jest niemożliwe, aby znaleźć karabin maszynowy czy lalkę, a wręcz przeciwnie, dzieci zaangażowane i uczenia się. Pomóc im w tym zabawy zabawki dla dzieci 1-2 lat:

 • kości;
 • piramidy;
 • sorter;
 • zagadki;
 • instrumenty muzyczne.

Klasy Montessori obejmować rozwój dziecka umiejętności samopomocy, to znaczy, że dziecko musi nauczyć się grać, jeść, pić. Jeśli rodzice i domy systematycznie stosować się do tych zasad, dziecko dorasta samowystarczalną osobę, że dziecko zaszczepione zasady komunikacji w społeczeństwie. To dziecko jest w stanie poradzić sobie w sytuacjach konfliktowych i z godnością, aby je opuścić.

Moskwa ustalono również specjalne ośrodki edukacyjne dla dzieci w wieku od 1 roku, na podstawie Montessori Edukacja: „Kroki”, „Montessori Garden”, „Early Development Club” na ulicy. Młyny i wiele innych.

Czy muszę torturować dziecko?

Wczesnego rozwoju dziecka – nie jest łatwym procesem zarówno dla dziecka i jego rodziców. Wybierając jedną z taktyk zachowanie, stwarza pewne zasady i przepisy, nie ulec pokusie i odejść od ustawionego kursu.

Kiedy rodzice sami decydować ważną kwestię dotyczącą przyszłości ich potomstwa: „Rozwój dziecka w domu, 1 rok – to właściwy wiek” – to jest bardzo ważne, aby mama i tata pracował razem z nim. W żadnym wypadku nie może iść zbyt daleko, albo można osiągnąć odwrotny efekt – dziecko zamyka się w sobie. W tym wieku, mały człowiek uczy się wielu rzeczy przez pryzmat porównania, imitacji, a jedynie w formie gry. Dlatego też, nawet gry edukacyjne dla dzieci w wieku 1-2 lat powinny być interesujące dla dziecka.

Podczas samokształcenia nie jest konieczne, aby osiedlić się na dziecko; jeśli on nie jest zainteresowany, czuje się źle lub zajęty Kolejną ważną rzeczą dla niego – musisz dać mu wystarczająco od. Wykształcenie tylko owocować kiedy odbędzie się w atmosferze względnego położenia i ucznia (dziecko) i jego nauczyciela (matka). Następnie proces przyniesie przyjemność i, oczywiście, wynik, który nie jest długo czekać! Wielu rodziców są zdezorientowani o pytanie, czy dzieci w tym wieku można oglądać bajki? Jak pokazuje praktyka, w pełni chronić dziecko z dobrodziejstw współczesnej cywilizacji jest praktycznie niemożliwe, ale jeśli podejść do problemu z umysłu, aby dać dziecku możliwość oglądania bajki edukacyjne dla dzieci w wieku 1-3 lat, ale nie na długo, a te, które są odpowiednie dla wieku, nic strasznego się nie stanie ,

Co grać?

Po roku, dzieci zaczynają zrobić pierwsze kroki w ich socjalizacji. Uczą się grać razem z matką, bratem lub siostrą. Im starsze dziecko tym większa staje się jego krąg społeczny. Wydaje się nowe przyjaźnie na placu zabaw, był szczęśliwy, aby je rozważyć, słucha i stara się nie tylko obserwować grę innych dzieci, ale także do udziału w procesie.

W tym okresie, gry edukacyjne dla dzieci w wieku od 1 roku mogą się różnić. Ważne jest, aby umożliwić dziecku rozwijać umiejętności motorycznych, może to stworzyć kilka prostych lekcji (pod nadzorem rodziców!):

 • Sortowania różnych szczegółów – to jest możliwe ma duże kulki, materiały naturalne (kasztany, orzechy) pompony. Są życie innym kolorze lub fakturze, dziecko powinno zostać rozszerzone elementy na oddzielnych zasobników lub komórek.
 • Transfuzja, zaspaniu – jest to bardzo ważny aspekt rozwoju dziecka. Bawiąc się z wody i piasku kinetyki, zboża – jest zabawa i przydatny, rozwija wytrwałość i myślenia przestrzennego.
 • Rysunek – nie należy się spodziewać, że dziecko będzie stworzyć arcydzieło, ale proces ten przyniesie mu i jego rodzice korzystają. można narysować wszystko – kreda, ołówki, farby (penlight, gwasz, akwarela).

Te działania rozwojowe pomoże pokazać dziecku różnicę między duże i małe dzieci do 1 roku życia, będzie nauczyć się rozpoznawać swoje dotykowych wrażeń, ale także przyczynia się do rozwoju mowy.

Nie zapomnij o grach mobilnych. Ze dziecko może nauczyć się robić proste ćwiczenie: pokazać mu, jak squat, aby udać się do miejsca do zabawy kule o różnych rozmiarach.

Jak zagrać?

Rodzice są często w poszukiwaniu doskonałych zabawek zagubionych i wykupują wszystko w jednym rzędzie. Aby zapewnić taką swobodę wyboru dziecka niepraktyczne. Ze względu na swój wiek nie był nawet w stanie to zrobić i zatrzymują się na jednej rzeczy, tym bardziej własnych. Zabawki edukacyjne dla dzieci w wieku od 1 roku powinna być w domu niekoniecznie, ale spełniają one wiek i poziom rozwoju, jak również preferencje dziecka – warunek konieczny. Co możemy zaoferować:

 • kostki, projektant „Miasto”;
 • różne piramidy;
 • układanek drewnianych klatek wkładki;
 • Sorter różne modyfikacje – z figur geometrycznych, zwierząt, owoców i warzyw;
 • konstruktor głównych elementów;
 • mozaiki duże (tworzywo sztuczne, drewno lub magnetyczny);
 • Lalki PUP;
 • niezawodne maszyny, łącznie z popychaczy.

Czasami przydatny pomysł co grać rodziców i dziecka, służy bajki edukacyjne dla dzieci w wieku od 1 roku. Ich charaktery, a także nieinwazyjne forma edukacji pomaga dziecku zrozumieć, co zrobić z zabawkami.

Uczą się mówić

W roku wiele dzieci mają wystarczająco dużo słownictwa, który pozwala na utrzymanie komunikacji z matką. On wie, kto jest kim w jego otoczenia, może poprosić, aby jeść, pić, aby wyrazić zgodę lub niezadowolenie. W następnym roku przełomowym – słownictwo dziecka wzrośnie skokowo, to w dużej mierze zależy od samych rodziców. Z dzieckiem, trzeba mówić do niego, aby wypowiedzieć się na temat wszystkich procesów, ale aby była dostępna i prostym językiem.

Wielki pomocnika w tym są bajki edukacyjne dla dzieci od 1 roku krótkich piosenek i wierszyków. Ich proste rymy i proste słowa łatwo postrzegane przez ucho, a połączenie dźwięku i obrazu pozwala dziecku szybko nauczyć nazwiska bohaterów i ich działań.

Książka – najlepszy przyjaciel od pierwszych dni życia!

Zaszczepić miłość do czytania bardzo małe dziecko o wiele łatwiej niż w późniejszym wieku. Nowoczesny druk wydawniczy literatura piękna dla bardzo małych dzieci. Grube kartonowe strony, duże zdjęcia z jasnego obrazu i żadnych małe części – wymagania muszą być spełnione przez książki dla dziecka. Cóż, lista autorów jest bardzo obszerna:

 • Elena Blaginina.
 • Boris Zakhoder.
 • Korniej Czukowski.
 • Agniya Barto i pisarze wiele innych wspaniałych dzieci.

bajki edukacyjne dla dzieci

Jak wspomniano powyżej, oglądając bajki w młodym wieku jest możliwe tylko w ograniczonej liczbie. Aby komiksy były nie tylko zabawa dla dziecka, ale również może być przydatna, muszą być wybrane w sposób rozsądny. W dzisiejszych teatrach ich ogromnej liczby dla wszystkich gustów i wieku, ale co to za bajki edukacyjne dla dzieci w wieku 1-3 lat będą naprawdę przydatne?

Wśród najbardziej popularnych są nowele: „Pojazd Leva”, „Ciotka Sowa”, „Turtle-Aha Aha”, „Tini Lav”. Użyteczne są również bajki, które pomagają uczyć litery, kolory, kształty, zwierzęta, oraz nazwy obiektów.

Bądź kreatywny!

W tym czasie, kiedy dziecko nauczył się siedzieć, wspaniały świat otworzył się przed nim. Był w stanie spojrzeć na swoje otoczenie w nowym świetle, nawet bardziej interesujący był dzieckiem, kiedy poszedł. Matka muszą stale poszukiwać nowych źródeł wiedzy dla swojego dziecka i kreatywności – Doskonałym narzędziem do tego.

Od najmłodszych lat dziecko jest również możliwość rysowania, aby angażować się w formowanie, złożyć wniosek i odebrać konstruktora, aby nauczyć go być obraz mozaiki i zachęcać swoje twórcze impulsy.

centra rozwojowe dla dzieci w wieku od 1 roku uprawiania tych ćwiczeń. Wśród uznanych matek pojawia się: „Rainbow”, „Mozaika”, „Ant.” Ważne jest, że teraz, duża ilość materiału do dość Dopey dzieci – to nietoksyczne farby do malowania palcami, kątowe piasek, glina strzeżony. Zbyt wiele grup dla opracowania praktyce rzeźby ciasta solą, kolorowych barwników spożywczych.

Dziecko mas

Tak, harmonijny rozwój dziecka, nie może być sam. Zamykanie dziecka w mieszkaniu, ograniczając swoją komunikację, to jest niemożliwe, aby oczekiwać go do wielkich osiągnięć. Oczywiście, można zrobić własny rozwój intelektualny, dziecko po prostu nie będzie miał wyboru, ale do tego, co oferują mu rodzice.

Jednakże proces uczenia się jest znacznie szybsze i bardziej naturalnie się dzieje, gdy dziecko jest w społeczeństwie. Więc można się nauczyć czegoś pożytecznego nie tylko z ukochanymi rodzicami, ale także z ich rodzinami, inne dzieci w miejscach, w pokojach i centra wczesnego rozwoju gier.

Dzieciństwo – wakacje!

Kultywowanie cudownym dzieckiem i geniusz przyszłość, rodzice powinni pamiętać, że są one przede wszystkim robi to dla siebie. Dziecko, zwłaszcza w tak małym wieku, nie trzeba światowe uznanie, że nie trzeba znać alfabetu i tabliczki mnożenia. Jak każdy jak mama i tata, aby ich dziecko sukces w życiu, jest mało prawdopodobne bez uda mu szczęśliwego, beztroskiego dzieciństwa i spokojny.