283 Shares 7614 views

Dlaczego dziecko zgrzytając zębami w nocy i jak z nim walczyć

Wiele matek zaczynają się martwić, gdy zamiast jednolitego pociągając nosem brzmi łóżeczek niemowlęcych zgrzytanie zębów malucha. Gnash może trwać od kilku sekund do kilku minut, pozostawić tego faktu nie jest zalecany bez odpowiedniej uwagi.

Zjawisko gdy dziecko zgrzytając zębami w nocy, zwany bruksizm. Ponad 50% dzieci w wieku przedszkolnym cierpi na bruksizm, ale większość z nich skrzypienie zęby zatrzymuje się samoczynnie. Pomimo obecności opisu medycznego tego zjawiska, aby dowiedzieć się, że głównym powodem, dlaczego dziecko zgrzytając zębami w nocy, wciąż nie udało.

Lekarze zidentyfikowali niektóre z przyczyn, które mogą powodować bruksizm, aw większości przypadków wyeliminować je rozwiązać zaciskając zęby.

Główne powody, dla szlifowania dziecko zęby w nocy, i starają się radzić sobie z bruksizm u dzieci.

  1. Stres. Najczęstszą przyczyną skrzypienie zęby w nocy jest napięta rodzina, różne kompleksy wewnętrzne, napięcie emocjonalne, etc. Wszystko to tworzy obciążenie układu nerwowego dziecka. Oglądaj co dzień dziecko przede wszystkim zmęczony i jak zachowuje się w nocy. Prawdopodobnie zidentyfikować wzorce w codziennej aktywnej rozrywki dziecka i zgrzytanie nocy. Nocturnal zgrzytanie on pozbywa energii, że nie udało się wykorzystać w ciągu dnia.
  2. Zgryz. Powodem, dla którego rodzice mogą usłyszeć skrzypienie zębami w nocy, często jest to naruszenie uzębienia struktury, a także wady zgryzu. Aby rozwiązać ten problem, należy skonsultować się ze stomatologiem.
  3. ząbkowanie. Być może dziecko jest ząbkowanie, więc szlifowanie dziecko zębami w nocy. On intuicyjnie marzyć prób do „zera”. Dzieciak nie będzie już zgrzytają zębami jak najszybciej po zakończeniu ich wzrostu.

  4. Robaczycy. Ta przyczyna piszczenie w nocy jest rzadkie, jednak nadal powinien być badany na robaki, aby zapobiec inwazji robaków. Giardia powoduje zatrucie organizmu dziecka, co prowadzi do nadmiernej stymulacji, a w konsekwencji do tego, że dziecko jest zgrzytając zębami w nocy.

Porady dla matek

– Jak tylko usłyszysz, że Twoje dziecko jest zgrzytając zębami w nocy, myślę o tym, jak się zrelaksować swoje dziecko przed snem. Być może będziesz chodzić na świeżym ruchu powietrza, ale nie emocjonalne gier, czytania spokój dobre historie przed snem. Oprócz powyższego, lekarze zalecają, aby przygotować kojącą kąpiel dla dziecka przed snem. Pomoże usunąć napięcie i „zużyte” Baby.

– Przed pójściem do łóżka Zachęcaj dziecko do gryzienia marchewki czy coś z owoców innych niż owoce cytrusowe. To pomoże się zrelaksować i opona mięśnie szczęki, który zmniejsza aktywność zgrzytanie.

– Zrób dziecku kompresji – namoczyć ręcznik w gorącej wodzie, wyciśnij trochę i dołączyć do dolnej części twarzy. Podwyższona temperatura ułatwia zmniejszenie napięcia mięśni.

Niezależnie od przyczyn zgrzytając zębami w nocy, wkrótce zatrzymał się, a Twoje dziecko będzie mógł spać spokojnie, nawet zmęczony w ciągu dnia. Bruksizm może być uznany za fenomen życia, cierpią głównie dzieci w wieku przedszkolnym. Wkrótce dziecko po prostu przerastać problem.

Jeśli, pomimo wieku, dziecko nadal zgrzytają zębami w nocy, trzeba odwiedzić lekarza i nie opóźniać leczenia, wierząc, że będzie on odbyć bruksizm. Dziecko w wieku szkolnym, który cierpi na bruksizm, może czuć ból głowy, ból zęba rano, wynikające ze stałym obciążeniem mięśni.