878 Shares 6909 views

Recenzje: "Bookworm" – opracowanie metodologii

"Bukvogramma" jest rozwijającą się metodą dla dzieci w wieku od 5 do 14 lat. Specjaliści w dziedzinie psychologii, terapii mowy i defektologii opracowali tę technikę specjalnie dla dzieci i ich rodziców. Informacje o tym programie w wielu witrynach można zobaczyć wiele opinii. "Bookworm" to naprawdę przydatna technika dla wielu dzieci. Jaka jest jednak "ewoluująca metodologia"?

Istota jakiejkolwiek metody rozwojowej dla dzieci

Co do zasady, rozwijane są techniki opracowane specjalnie dla dzieci w różnym wieku. Niektóre z nich mogą być używane nawet dla małych dzieci poniżej 1 roku. Systemy rozwoju wprowadzają dzieci do świata wokół nich, pomagają im prawidłowo wymawiać słowa, szybko czytać i liczyć. Metody rozwojowe mają na celu poprawę postępu dzieci.

Systemy dla rozwoju dzieci przez okres do roku dają podstawową wiedzę o świecie. Wprowadzają różne przedmioty i formy. Przed dzieckiem podstawowe zadania są ustawiane na powtarzanie kolejności obiektów.

Są też takie metody, które mają na celu wyłącznie rozwijanie kreatywnych właściwości dziecka. Dzieci rozwijają tańce, pieśni i różne spektakle. Jednak takie systemy szkoleniowe nie poprawiają logicznego i abstrakcyjnego myślenia i otrzymują negatywne opinie. "Bookworm" rozwija również dziecko we wszystkich sferach myślenia.

Techniki rozwijania można zaprojektować zarówno w formacie wideo, jak iw materiałach drukowanych. Książki z rozwijającymi się technikami są przeznaczone dla rodziców. Dają praktyczne porady, jak nauczyć dziecko czytać lub pisać. Rodzice z kolei wypełniają te zalecenia, działają dla dziecka jako nauczyciel. Filmy można przesyłać zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Niektóre techniki rozwijają bajki, które dzieci oglądają bez rodziców.

"Bukvogramma" jest rozwijającą się metodologią, przeglądami, które są zatłoczone Internetem. Na wielu forach można spotkać ogromną liczbę dyskusji na temat tego programu. Zwolennicy systemu przekonują, że pomagają dzieciom w rozwoju, przeciwnicy mówią przeciwnie. Jednak niezależnie od metody rozwoju, wynik zależy tylko od rodziców. Jak prawidłowa mama zrozumiała zalecenia i jak dokładnie ona i dziecko wykonują zadania w systemie i będą wpływać na wyniki postępu ucznia. Żaden program nie nauczy dziecko pisać i czytać bez udziału krewnych.

Rodzice, którzy spełnili wszystkie zalecenia z dużą dokładnością, dane w metodologii rozwijającej się, oczywiście, piszą pozytywne recenzje. "Książka-książka" to tylko podręcznik zawierający praktyczne zalecenia dotyczące nauczania dzieci. Wysoka dokładność tych zaleceń wyraźnie gwarantuje dobry wynik.

W tym programie jest wiele wskazówek do realizacji zadań. Ponadto dla każdego dziecka można wybrać indywidualny program zajęć. Na przykład dla dzieci od 4 do 5 lat zaleca się wykonywanie tylko jednego lub dwóch ćwiczeń dziennie. Choć dla uczniów jest co najmniej trzy przydziały. Ponadto program może zmieniać kolejność ćwiczeń. Jednym z najprostszych i najskuteczniejszych systemów rozwoju dzieci jest program "Bukvogramma" (rozwijająca metodologia). Negatywne informacje zwrotne na ten temat są prawie niemożliwe do znalezienia, ponieważ jest ono odpowiednie dla wszystkich dzieci.

Kim jest ta metoda?

Wszystkie dzieci są różne, a tempo rozwoju każdego dziecka jest indywidualne. Niektóre dzieci od najmłodszych lat, bez większego wysiłku, są czytane i czytane. Inni, z kolei, pochylają się za rówieśnikami. Może to wynikać z różnych czynników. S. Yu Shishkova, autorka techniki "Bookworm", w swojej książce opisuje, jak każdy etap życia dziecka w łonie matki wpływa na jego dalszy rozwój. Okazuje się, że ciąża spokojna i łagodne ciąża mają bardzo pozytywny wpływ na rozwój dziecka po urodzeniu. A jeśli jednak coś poszło nie tak, może pomóc program "Bukvogramma", opinia o tym, co mówi samo za siebie.

W każdym razie, jeśli dziecko ma 5 lat nadpobudliwe i nie przejmowane – ta technika jest dla Ciebie i Twojego dziecka. Jeśli dziecko jest leworęczne lub przekwalifikowywane praworęcznie, jeśli jest trudno mu podać szkołę podstawową i pozostawić za sobą swoich kolegów, powinieneś zdecydowanie pomóc "Bukvogramma". Prawdziwe informacje zwrotne dotyczące tej techniki sugerują, że można rozwiązać każdy problem z złym osiągnięciem dziecka.

Jaka jest metoda stosowana w "Bookwogramie"?

Wielu rodziców pisze pozytywne opinie na temat "Bukvogramma" Shishkova i twierdzi, że ta technika obejmuje nie tylko ćwiczenia na rzecz rozwoju umysłowego dziecka. Lekcje w programie są skonstruowane w taki sposób, że uczeń zmienia się pomiędzy wysiłkiem fizycznym, ćwiczeniami umysłowymi i oddechowymi. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że zdrowie fizyczne dziecka nie jest w żaden sposób związane ze zdolnościami psychicznymi. Nie jest to jednak przypadek.

Każda mama wie o tym, jak małe umiejętności motoryczne wpływają na rozwój mowy. Ośrodki odpowiedzialne za umiejętności mowy i umiejętności motoryczne są bardzo blisko mózgu. Tak więc, wraz z rozwojem palców, sąsiadujące centrum odpowiedzialne za rozwój mowy. A to z kolei wpływa na rozwój myślenia. Ale to nie wszystko. Naukowcy od dawna dowiadują się, że ćwiczenia fizyczne znacząco poprawiają pracę mózgu dziecka. Wyjaśnia się to bardzo prosto: stres fizyczny wywołuje wzrost nowych komórek i naczyń krwionośnych w mózgu. Wzrost aktywności mózgu – tak właśnie jest "Bookwogram" (metoda tworzenia). Opinie o rodzicach o niej można znaleźć w wielu witrynach. Rodzice piszą, że po ćwiczeniach fizycznych opisanych w programie, dziecko staje się bardziej uważne i zebrane.

Ćwiczenia oddechowe wpływają na funkcje wykonawcze dzieci. Aerobik gimnastyka zwiększa przepływ tlenu do mózgu, a tym samym wzrasta aktywność mózgu. Takie ćwiczenia są stosowane nawet dla dorosłych. W końcu wszyscy wiedzą, czy dana osoba naprawdę chce spać, potrzebujesz dużo powietrza do płuc i staraj się nie oddychać tak długo, jak to możliwe. Oddychaj, przytrzymaj oddech ponownie. Po kilkukrotnym wykonaniu tego zadania osoba zauważa, że chęć spania znacznie się zmniejszyła. Dlatego takie ćwiczenia są wykorzystywane w rozwijającej się metodzie "Bookworm". Shishkova (opinie o autorze metody mówią, że jest naprawdę dobrym psychologiem) twierdzi, że ćwiczenia oddechowe bardzo dobrze stymulują mózg u dzieci, a szybkość zadań rośnie.

Ponadto dzieci są z natury bardzo aktywne. Szybko zmęczeni jednym rodzajem aktywności. Wydaje się, że dziecko zostało zabrane przez interesującą grę, ale to nie było! Po 5-7 minutach zajmuje się kolejną sprawą, a więc przez cały dzień. W Internecie można znaleźć recenzje o "Bookwagon" Shishkova, w której rodzice twierdzą, że ten system jest odpowiedni dla takich niespokojnych dzieci.

Ćwiczenia w systemie "Bookwogram" obejmują różnego rodzaju czynności: ćwiczenia oddechowe i okulistyczne, zadania związane z koordynacją ciała, rozwój drobnych umiejętności motorycznych i wiele innych, równie interesujących. Wszystkie zajęcia odbywają się w zabawnej formie, dzieci chętnie wykonują wszystkie ćwiczenia w programie "Bukvogramma" (Shishkova). Kto był zaangażowany, recenzje na temat jej techniki pisać najbardziej zróżnicowane. Większość rodziców twierdzi, że dzieci naprawdę lubią się uczyć poprzez grę.

Niż dziecko pomoże "Буквограмма"

Ten program działa na kilka sposobów, a mianowicie:

  • Pomoc w nauce przedmiotów szkolnych – pisanie, czytanie, matematyka.
  • Poprawa krążenia krwi w ciele dziecka.
  • Zmniejszone zmęczenie.
  • Zwiększona podatność na informacje.
  • Zwiększone skupienie uwagi.

Jak zorganizować lekcje z dzieckiem poprawnie

Prawidłowo zorganizowane zajęcia z dzieckiem zapewniają co najmniej połowę sukcesu – mówi nam to technika "Bookworm". Opinie wielu matek sugerują, że zaburzenie tworzy chaos, zwłaszcza w głowie dziecka. Aby osiągnąć pożądany wynik, wiedza, którą dziecko otrzymuje w zajęciach dla tego programu, należy umieścić w głowie w półkach. W jaki sposób można to osiągnąć?

Dziecko powinno zrozumieć istotę zadania

Każde ćwiczenie musi być powtórzone kilkakrotnie i ważne jest, aby dziecko rozumiało całe jego znaczenie. Student najpierw psychicznie musi zbadać to zadanie, a dopiero potem rozpocząć rzeczywistą realizację – jak zaleca autor systemu "Bookworm". Opracowanie metod, recenzje, które są najbardziej pozytywne, przy pomocy takich ćwiczeń, uczy dzieci rozwinąć wyobraźnię i pamięć wzrokową.

Dorośli, kiedy piszą, nawet nie myślą o tym, że tekst jako mentalny obraz już istnieje w naszej głowie. Zamykając oczy, możemy sobie wyobrazić każdy list, każde słowo. Kiedy dziecko z taką samą łatwością wykona ćwiczenia w umyśle, rzeczywiste wykonanie zadania nie spowoduje żadnych trudności.

Zasada jednego

Trzeba nauczyć dziecka skoncentrować się tylko na jednym konkretnym zadaniu – tak pisze "Bookwogram" (rozwijanie metodologii). Negatywne reakcje na ten system są podobne pod wieloma względami: dzieci nie pracują nad tą metodą, szybko się męczą i niedbale spełniają zadania. Błędem rodziców jest to, że nie skupiają one dziecka na konkretnym zadaniu, dziecko jest rozpylane na kilka ćwiczeń i szybko staje się zmęczone.

Jeśli na przykład dziecko wykonuje zadanie z przeanalizowaniem słów na litery, to słowo musi być tylko jedno, ale musi być całkowicie rozmontowane. Jeśli dziecko wychodzi z pracy, nie przerywaj ani nie krzyczeć na niego. W cichym i spokojnym otoczeniu powróć z nim do ćwiczeń. Ci, którzy stosują się do tej instrukcji, piszą dobre recenzje na temat tej techniki rozwojowej. "Bookworm" powinien nauczyć dziecko uważności, w przeciwnym razie traci sens.

Zwiększ obciążenie

Poszukując pewnych ćwiczeń, muszą być stopniowo skomplikowane lub przyspieszane. Dziecko musi dążyć do czegoś. Musimy starać się nie podejmować kroków wstecz, ale tylko i wyłącznie do przodu. Dzieci bardzo lubią ciekawe zadania, jak konkurować, tworzyć zapisy i raz jeszcze udowodnić wszystkim, że są najlepsze. Ta cecha dziecka powinna być używana. Umieścić zadanie przed dzieckiem – i będzie dążył do ich lepszego spełnienia, jest to nauczane techniką "Bookworm". Dobrym potwierdzeniem jest opinia rodziców o doskonałych wynikach.

Ogólne zasady programu "Letterbook"

Pierwszą rzeczą, którą musisz zwrócić uwagę podczas stosowania techniki rozwijającej jest regularność ćwiczeń. Każdego dnia konieczne jest co najmniej pół godziny na zatrudnienie z dzieckiem. Zaniechanie jest zdecydowanie zniechęcane do pomijania ćwiczeń. Jeden dzień brakujących klas może znacznie wyrzucić pozytywne wyniki, które zostały osiągnięte.

Wszystkie ćwiczenia powinny odbywać się w formie gry – jest to główny wymóg programu "Bookworm". Opracowując metody, rodzice komentują, co jest w większości pozytywne, uczy rodziców cierpliwości wobec swoich dzieci. Z początku wydaje się, że podczas gry bardzo trudno jest nauczyć dziecka czegoś. Oczywiście, chcę, aby dziecko stało się poważne jak najszybciej i studiowanie pisania i czytania już w dorosłym życiu. Jednak życzenia rodziców nie zawsze pokrywają się z potrzebami dziecka.

W trakcie gry uczeń nie czuje, że zmuszony jest do czegoś. Wręcz przeciwnie, podczas zabawy, dziecko uczy się czytać, pisać, liczyć. Czy to nie jest niesamowite?

Z pewnością każde dziecko ma wahania nastroju. Zdarza się, że mały student nie chce się nauczyć w ogóle. W żadnym przypadku dziecko nie może być wymuszone. W przyszłości takie podejście może zniechęcić dziecko do uczenia się. Jeśli dziecko zorganizowało "zamieszki na statku" i kategorycznie nie chce się uczyć, nie zmuszaj go. W tym momencie musisz wspierać dziecko – jak zaleca autor metody "Bookworm". Shishkova, której recenzje są najbardziej pozytywne, ponieważ psycholog naprawdę wie podejście do każdego dziecka. Słowa "Zrelaksuj się, dobrze, a potem zawsze się uczysz" zachęci dziecko, a po chwili poprosi cię o kontynuowanie nauki z nim.

Program "Bookwogram", którego recenzje mówią same za sobą, uczy nie tylko dzieci, ale także rodziców. Jeśli dzieci uczą się pisać i czytać, rodzice uczą się rozumieć swoje dzieci. Wielu rodziców, którzy doświadczyli już tej techniki, twierdzą, że dzieci stały się bardziej posłuszne, a dorośli zaczęli zrozumieć, czego dokładnie brakuje im ich dzieci.

Jak zacząć wychowywać dzieci

W metodologii istnieje ogromna liczba zaleceń dotyczących edukacji dzieci. Ważną rolę w tym procesie odgrywa płeć dziecka. Wydaje się, że istnieje znaczna różnica między sposobem, w jaki chłopiec czyta i jak dziewczyna czyta? Jeśli spojrzysz z boku, oczywiście nie ma takiej różnicy – obie dzieci będą brzmiały w ten sam sposób w ten sam sposób. Różnica polega na sposobie myślenia i szybkości reakcji. Wiadomo, że chłopcy są trochę za w rozwoju, jest to spowodowane zasadą pracy mózgu.

Co obejmuje "Bookwogram" – rozwijanie metodologii

Ten system składa się z 20 sesji poświęconych literze lub ich zbiorowi. Ponadto program obejmuje kilka premii: nauka języka angielskiego, pomaganie w opanowaniu tabeli mnożenia, rozwijanie małych umiejętności motorycznych u dziecka, tajemnice wychowania i opowieści terapeutyczne.

Zanim zaczniesz od lekcji lekcji, powinieneś zostać szczepiony podstawowe pojęcia, gdzie po lewej i po prawej stronie. Jeśli dziecko jest zdezorientowane, możesz wyznaczyć jedną z rąk jedną wstążką lub naklejką. Ponadto dziecko powinno być wprowadzone do pojęcia symetrii i asymetrii. Podstawowa wiedza o przestrzeni kosmicznej będzie niezbędna do ćwiczeń. Kurs przeznaczony jest dla ciągłych, ciągłych zajęć z dzieckiem zgodnie z metodą "Bukvogramma" (Shishkova). Kto był zaangażowany, recenzje na temat jej programu są bardzo pozytywne. Rodzice mówią, że najważniejszą rzeczą jest pokazanie dziecku, że ta rozwijająca się technika jest bardzo ciekawa i poznawcza.