555 Shares 7485 views

Jak urozmaicić menu dla dzieci: Przepisy dla-letniego dziecka

Od pierwszego karmienia i przed osiągnięciem jednego roku życia większość dzieci znudzi monotonne menu składającego się głównie z mięsa, warzyw i owoców puree. Więc zaczną odmawiać jedzenia lub pochłaniają zwykłe potrawy nie są zbyt chętni. To kiedy rodzice zaczynają alarm i znaleźć nowe sposoby, aby jakoś dywersyfikacji diety dziecka. zdrowe i smaczne przepisy kulinarne dla-letniego dziecka zostaną odzwierciedlone w tym artykule.

wędliny

Jeden język wołowy i wołowina 200 g pulpy umyć, pokroić na małe kawałki i ugotować w małej ilości osolonej wody. Szlifować rozdrabniaczu lub mieszalniku o. Oczywiście, otrzymany masa będzie zbyt wiele dla jednego karmienia, więc pozostałe kawałki można umieścić w zamrażarce, a następnie zawierać inne przepisy na jeden rok stare baby.

zupa rybna

Letniego dziecka dieta powinna zawierać różnorodne dania rybne. Aby przygotować zupy trzeba ziemniaki, marchew, pół stu gramów fileta rybnego, pół cebuli i solą. Warzywa przemywa się bieżącą wodą, oczyszczony i pokrojone. Następnie należy umieścić je do wrzącej wody i gotować, aż gotowane. Na samym końcu gotowania potraw trzeba dodać pokrojone filety rybne i sól do smaku. Zupę mogą być dostarczane okruchy, jego wstępnie rozdrabnia się w mikserze. Ale to nie jest konieczne, jeśli dziecko stało się przyzwyczaić do dość dużych kawałków jedzenia.

ciasta twarogu

Dokładnie umyć i oczyścić niewielką marchew, mięso mielone na drobnej tarce, umieścić w maśle. Dodać dwie łyżeczki kaszy manny i trochę zgasić, dodać cukier i sól. Wymieszać z marchwi i pół opakowania sera, formy średnich patty i pieczemy je w piekarniku, aż ostry złoty kolor. Rodzice, którzy preferują nietypowe przepisy na-letniego dziecka, może być wskazane, aby uformować z serem zabawnymi zające. Będą kochać dziecko i móc go interesują.

omlet parowy

Te przepisy na jeden rok stare baby jest przeznaczone do gotowania na parę lub – w podwójnej kotła lub na kuchence z dzbankiem wody i szklane naczynia, które będą omlet. Jaja powinny być dobrze przemywa wodą i pokonać przebijania mikser, małą ilość soli i pokonać ponownie. Ilość masła tłuszcz do gotowania na parze, wlać mieszaninę i włączenie urządzenia przez 20 minut. W przypadku braku podwójnej kotła będzie musiał użyć Garnek. Zmieniając w nim wody do wrzenia, płyta grzejna włączony małym ogniu, umieszczonym na krawędzi naczynia z mieszaniną misy ze szkła. Przytrzymaj aż gotowane, przykryć pokrywkę kubka.

Te proste przepisy na jedną letniego dziecka niekoniecznie spodoba się niewyszukany pod względem gastronomicznym dziecka. Przemiennego kursy od czasu do czasu i stara się uwzględnić wszystkie nowe pożyteczne składniki, dokonać najbardziej okruchy dieta bogata i wyważony.