511 Shares 1367 views

Gdy ból w jamie brzusznej, które dają dziecku? Możliwe przyczyny bólu, zalecenia lekarza

Problemy z żołądkiem, wielu dorosłych są tak poważne, jak migrena – „a może więcej będzie przechodzić przez siebie.” Ale jeśli takie złe samopoczucie narzeka córkę lub syna, należy zwrócić uwagę jest to konieczne, i nawet nie myśleć odpisać takie zachowanie na kaprysy i pragną, aby przyciągnąć uwagę. Jak poradzić sobie z tym problemem, z bólami brzucha, które dają dziecku od narkotyków? Szczegółowy opis objawów występujących chorób i odpowiedź na pytanie, kiedy nie można odłożyć wizytę u lekarza – specjalnie dla Was w tym artykule.

A może więcej będzie przechodzić przez siebie?

Ból brzucha u dzieci może wystąpić z wielu powodów. Tak więc, jeśli dziecko nie wchodzą precyzyjnie i nie trafiony, ale skarży się na złe samopoczucie, powinien szybko przejrzeć swoją moc w ciągu ostatnich dni. Nagłe ból brzucha może wystąpić, gdy jest banalną przejadanie stosowane razem niekompatybilne produkty szkodliwe lub normom / zepsute żywności.

W tym zaburzenia układu pokarmowego może objawiać się nie tylko dyskomfort, ale także towarzyszyć objawy, takie jak wymioty, biegunka, wzdęcia i wzdęcia. Jeżeli dziecko do pogorszenia zdrowia zjadł coś nowego dla siebie lub jawnie szkodliwe, nie można panikować. Ponadto, nie martw się, jeśli istnieją wątpliwości co do świeżości / jakość produktów lub dziecka po prostu zbyt wiele – które często występuje w czasie wakacji.

Leczenie w tym przypadku jest prosta – gdy nie karmić dziecko, nie ogranicza go do picia i czekać, aż ostry ból w brzuchu odejść. Dawanie może być czystą wodą słodką lub czarnej herbaty. Jest to szczególnie ważne, aby zapobiec odwodnieniu podczas stolce. Zachęcaj dziecko do picia, nawet jeśli nie prosisz i przypominać o potrzebie.

Biegunka może dać węgiel aktywowany lub „smektytu”, w dawkach odpowiednich do wieku. Jednakże, jeśli stan dziecka pogarsza się lub pozostaje bez zmian po 6 godzin od wystąpienia pierwszych objawów, należy skonsultować się z lekarzem.

Kiedy rada specjalisty jest potrzebna?

Istnieją trzy rodzaje bólu: bóle, ostry i kolka (zwykle obserwowane u noworodków). Poproś dziecko, aby opisać jak najdokładniej ich złe samopoczucie. Jest uważany za najbardziej niebezpieczny ostry nóż lub podobny ból. To silne i uporczywe dolegliwości, które mogą być również podane do sąsiedniego obszaru ciała. Garnitur czy w tym przypadku zwykłe leki na ból w jamie brzusznej, które dają dziecku, aby złagodzić jego stan? Każdy rodzic musi pamiętać, że dyskomfort w żołądku może być przyczyną poważnych chorób.

Jeśli ból jest silny – należy natychmiast zasięgnąć porady lekarza lub wezwać karetkę. Przed specjalista wkrótce niech nie narkotyki, starają się odwrócić uwagę dziecka i poprawić swoją kondycję – delikatnie wklepać jego żołądek, porozmawiaj ze swoim dzieckiem lub pokazać mu rysunek.

Zatem wskazania do natychmiastowej hospitalizacji lub wezwania lekarza jest długi intensywny ból. W tym przypadku dziecko nie może znaleźć miejsce, sitowie i krzyczy. Jeżeli którykolwiek ból trwa dłużej niż trzy godziny, i nie ma poprawy, to lepiej, aby nie opóźniać leczenia wykwalifikowaną pomoc. Krew w stolcu lub wymiotach – Zdecydowanie powodu zadzwonić po karetkę.

Szybka reakcja wymaga się od rodziców, jeżeli dziecko jedli / pili jakieś lekarstwo, chemii gospodarczej lub inne substancje niebezpieczne i szkodliwe. Przed przybyciem lekarza nie jest zalecane, aby dać leków, eliminując objawy, a także korzystać z tradycyjnej medycyny. Umieścić dziecko i pomóc mu przyjąć najwygodniejszą pozycję.

Problemy z brzuchem najmłodszych

Młodzi rodzice mogą być trudne do opieki nad noworodkiem, nie tylko ze względu na brak doświadczenia. Dziecko nie może wyjaśnić moje uczucia i skarżą się rodzicom. Skąd wiesz, że u niemowląt brzuch ból? Wyrazić swoje niezadowolenie z dziećmi jedynymi dostępnymi środkami – wołamy. Jeśli dziecko nie śpi, on je trochę, a nawet nie chce jeść – Najprawdopodobniej powodem jest kolka.

Ponadto, w przypadku problemów z brzuchem dziecka powala na nogi i ciągnie kolana do piersi. Kolka wiele dzieci i zwykle ustępują w wieku 4-6 miesięcy, wymagają one specjalnego traktowania. Jeśli lęk dziecka towarzyszy gorączka, wymioty, krew w stolcu – należy natychmiast skonsultować się z lekarzem. powyższe objawy mogą wskazywać na alergię pokarmową lub niedrożności jelit.

Na przedszkolnym ból brzucha

Oceny stanu i zdrowia dziecka w wieku poniżej 2 lat jest to możliwe tylko przez jego zachowania i nastroju. Jeśli dziecko jest niepełnosprawne, płacze i nie chce jeść – jest prawdopodobne, że problem jest w brzuchu. Jednocześnie już w wieku, przyczyny problemów trawiennych często „dorosłych”: zatrucie pokarmowe i alergie, przejadanie się i chorób zakaźnych.

W wieku 2 lat, wiele dzieci może świadomie wyjaśnić co mają zranić lub pokazać ręce. Po wysłuchaniu skarg dziecka, rodzice powinni porównywać i analizować wszystkie objawy. Jeśli ból brzucha u dziecka 5 lat nieregularny i pojawił się niedawno, ale ogólnie dobry dzieciak – można próbować radzić sobie z tym problemem w domu. Zachęcaj dziecko do snu lub po prostu leżeć. Dać prawo medycyny w celu poprawy trawienia.

Podobnie można zrobić, jeśli masz biegunkę lub wymioty (jeśli objawy są obserwowane oddzielnie). Pamiętaj, że luźne stolce (na krótki okres czasu) – jest to tylko prosty oznaką zaburzeń układu trawiennego, a jednorazowa wymioty mogą wystąpić z powodu kaszlu lub przejadanie się.

ból brzucha, ale nie żołądek …

Systematyczne dyskomfort w dowolnej części ciała – jest to powód do leczenia do szpitala. Ciekawostką jest fakt, że ból brzucha i nudności mogą wystąpić u dziecka bez jakichkolwiek względów fizjologicznych. W tym przypadku, najprawdopodobniej, cała materia w stanie psychiczno-emocjonalnym pacjenta. Zjawisko to określa się jako ból funkcjonalnej. W tym przypadku, narządy wewnętrzne nie są odchylenia od normy w badaniu nie pokazuje. Powodem często leży w zmęczenia, przeciążenia układu nerwowego, niepokoju i stresu. Może się to wydawać dziwne, ale leczyć taki ból powinny skonsultować się z psychologiem. Jednak, aby rozpocząć w każdym przypadku warto odwiedzić z gastroenterologa i badań. Pamiętaj, że regularne bóle brzucha w okolicy pępka dziecka może świadczyć o patologii narządów wewnętrznych.

Niż w leczeniu bólu funkcjonalne?

Jeżeli dziecko regularnie skarży się na dolegliwości, rodzice, najważniejsze – zachować spokój. Nie można ignorować skarg i szczerze nie „słyszeć” dziecka, ale również zorganizować zamieszanie za każdym razem trochę obolały brzuch – nie warto. Odwiedź specjalisty jest konieczna. I tak szybko, jak to zostało potwierdzone, że ból jest naprawdę funkcjonalny, możliwe jest, aby rozpocząć leczenie.

Zacznij specjalny dziennik „brzuch”. Należy rejestrować wszystkie epizody bólu, ze wskazaniem sytuacji, w jakiej się pojawiają i pomaga poczuć się lepiej. Analiza zapisów danych lekarz pomoże ustalić konkretną przyczynę problemu i pomóc zmniejszyć intensywność nieprzyjemnych odczuć, a następnie całkowicie zapomnieć o nich. Rodzice powinni starać się stworzyć dobrą atmosferę w domu i coś do porwać dziecko. Można zaproponować mu, aby rozpocząć udział kluby i grupy hobby, lub wymyślić jakiś domowy hobby dla dzieci.

Jakie leki można podawać w celu złagodzenia bólów kłucie w brzuchu? Jeżeli jesteś pewien, że dolegliwości na tle problemów psychologicznych wydaje, możliwe jest, aby dać „Ibuprofen” lub inne ogólnego przeznaczenia lek przeciwbólowy, który jest odpowiedni dla wieku dziecka. Po spokojnym wypoczynku i snu są również funkcjonalne ból ustępuje – Zachęć dziecko, aby mieć dobry odpoczynek.

Zbierać apteczki dla niemowląt: lekarstwo na ból brzucha, który powinien znajdować się w każdym domu

Angażują się w siebie niepożądaną, a czasami niebezpieczne. Ale wszyscy wiemy, że sytuacja może być inna. Jak wybrać odpowiedni lek na ból brzucha, które dają dziecku, aby wyeliminować nieprzyjemne objawy? W celu normalizacji trawienie z przejedzenia lub spożywania pokarmów źle połączone, można starać narkotyków, takich jak: „Mezim”, „Festal”, „Creon”. „Touring” lub „Regidron” może być podjęta na biegunkę i nudności. Zgaga u dzieci leczonych z "Maalox", "Rennie", "Almagel".

Co medycyna zestawy dorosłych pomoc z bólem brzucha, który daje dziecku czy specjalnych produktów dla dzieci nie jest w zasięgu ręki? Wszechstronne narzędzie do dyskomfortu w jamie brzusznej jest uważany za „No-spa.” Ten lek łagodzi ataki kamieni nerkowych i pozwala czuć się lepiej z spastyczne zaparcia. Jeśli w tym samym czasie występują wszystkie objawy zatrucia pokarmowego (wymioty, biegunka i bóle brzucha), można spróbować podać węgiel aktywowany dziecka „Enterodez” lub „smektyt”. Uwaga: przed podaniem dziecku żadnych leków, należy przeczytać podsumowanie i dokładnie obliczyć dawkę dla wieku i wagi dziecka. Jeśli jest to możliwe, nawet przy leczeniu domowym zaleca się, aby skonsultować się z lekarzem.

Ostrzeżenie zakażenie!

Choroby zakaźne – jest coś, że wielu rodziców obawiają się najbardziej. Nie panikuj, jak w przypadku każdej innej choroby, najważniejsze – aby postawić diagnozę na czas i prawidłowo. Ból w lewej części brzucha, w pobliżu pępka lub w prawo – wszystkie z tych objawów może być objawem zakażenia. Ważne jest, aby zrozumieć, że rodzaj choroby mogą dotyczyć różnych narządów i różnią się od rodzaju patogenu do: wirusowe, bakteryjne i mieszane.

Z infekcjami układu moczowo-płciowego zmiany systemu oddawanie moczu. W tym przypadku, dziecko skarży się na ból w jamie brzusznej i często udaje się do toalety. Gorączka, biegunka i wymioty – objawy większości chorób zakaźnych. Pamiętaj, że każda infekcja jest dość niebezpieczne. W związku z powyższym, w pierwszym podejrzenia, że choroba jest spowodowana przez wirusy lub bakterie trzeba iść do kliniki.

Objawy zapalenia wyrostka robaczkowego

Zapalenie wyrostka robaczkowego jest często uważana za chorobę wyłącznie do osób dorosłych, a to jest bardzo mylące. W rzeczywistości, ta patologia jest często obserwowane u dzieci starszych niż 1,5 roku. U niemowląt, zapalenie wyrostka robaczkowego występuje bardzo rzadko rzeczywiście. Ale uczniowie 10-12 lat, to diagnoza jest często uważane za najbardziej podatne na nim chłopców.

Zapalenie wyrostka robaczkowego jest szczególnie niebezpieczne w młodszym wieku. Im wcześniej prawidłowe rozpoznanie i rozpoczęcie leczenia, tym bardziej skuteczny będzie dominował i będzie mniejsze ryzyko niebezpiecznych powikłań. Przez co może rozpoznać objawy tej patologii?

Jeśli dziecko skarży się na ból brzucha stale, i nie jest coraz lepiej po śnie, wizyta u lekarza jest wymagane! Tak więc lokalizacja dyskomfortu mogą być różne. Nie zawsze klasycznej wersji bólu – tuż poniżej żołądka. Dyskomfort mogą być odczuwalne wokół pępka lub w nadbrzuszu. Rodzice powinni być powiadamiani jak fakt, że ból brzucha w okolicy pępka dziecka wystąpić ze zmianą pozycji ciała, kaszel lub płacz. Czasem mogą wystąpić wymioty lub biegunka. Kiedy zapalenie wyrostka robaczkowego jest zwykle temperatura ciała wzrasta, ta sama dziecko staje się apatyczny i senny, może odmawiać jedzenia. Podając środki znieczulające lub inne leki z tych objawów nie powinno być – trzeba szukać natychmiastowej pomocy medycznej.

Inne częste przyczyny bólu brzucha

Nie ma takiego dziecka, które przypadkowo spadł lub nie brał udziału w walce. Nawet najbardziej spokojny i spokojne dziecko może wypchnąć rówieśników albo czasami potyka się na własną rękę. Co zrobić, jeśli po urazie rozpocząć skarg na bóle brzucha?

Obrażenia jamy brzusznej są otwarte i zamknięte. W pierwszym przypadku trzeba wezwać karetkę hospitalizowanych dla pacjenta. W drugim – należy spróbować ocenić ogólny stan dziecka. Jeśli pojawiają się skargi bólu, ale dziecko jest nadal aktywny, nie odmawiają jedzenia i normalnego snu – najprawdopodobniej nic poważnego się stało, ale w tym przypadku, konsultacja eksperta nie będzie zbędne.

Gdy wymioty, zwiększona częstość akcji serca, i ogólne osłabienie po urazie należy natychmiast udać się do szpitala. Należy zwrócić szczególną uwagę, jeżeli dziecko skarży się na ból w lewej części brzucha. Może to spowodować uszkodzenie śledziony.

Wiele obaw dostarczany jest do dzieci i przepukliny. Mogą być wewnętrzne i powierzchni, niekiedy wyczuwalny na brzuchu. Nieprzyjemne odczucia występują, gdy szczypanie przepuklinę, samoleczenia w tym przypadku jest to niemożliwe – trzeba odwiedzić lekarza i wyznaczenie odpowiedniej terapii wariantu.

Nie zapomnij o chorobach, takich jak wrzody i zapalenie błony śluzowej żołądka. To było kiedyś wierzyli, że podlegały one tylko dorosłych. Ale dziś coraz więcej danych są umieszczane diagnoz nastolatków, a nawet młodszych uczniów. Co ciekawe – powodem nie zawsze jest pokryta niedożywienia, dzieci z grup ryzyka, podejmowanie pewnych leków i cierpienie kursy niektórych chorób przewlekłych.

Na oddzielną uwagę zasługuje na skargi dziecka na przeszywający ból w brzuchu, w przypadku gdy nie tak dawno temu, że dziecko cierpiał operację. I to jest jedna godzina powinna trzeba natychmiast udać się do lekarza w diagnostyce i leczeniu.