600 Shares 7042 views

Sea Dragons: Dangerous Beauties

Niesamowity i niepowtarzalny świat podwodnego królestwa zawsze budzi zainteresowanie i wyobraźnię gorliwych badaczy. Rzeczywiście, co tylko formy i przejawy życia nie będzie widać w grubości wody morskiej!

Dno ryb – niebezpieczne morze mieszkaniec

Jednym z najbardziej interesujących okazów mieszkańców mórz, które zmywają do brzegów Europy, Afryki i Ameryki Południowej – smok morza, ryb, węża lub skorpiona. Trujące ryb o średnim rozmiarze i wadze około 300 gramów jest spłaszczony bok podłużny kształt ciała, wydłużonej dolnej szczęki zaopatrzonej w małych, ale wystarczająco ostre zęby, jasny żółto-brązowy z ciemnymi plamkami i przerywanych pasów kolorowych oparcie i lekki brzucha mlecznego.

Smoki morskie są w pierwszym rzędzie z najbardziej niebezpiecznych ryb w umiarkowanych szerokościach geograficznych. Ich nazwa jest całkowicie spójny wygląd. Wygląd smok i bardzo wysokie ryzyko obecności charakterystycznych żeber ryby załączonych trzpieni o głębokości bruzdy w ziemi, które są gruczoł zawierające trucizny. Kolce, położone na Gill obejmuje i pierwsza płetwa grzbietowa – potężną broń, która unosi się morze smok w niebezpieczeństwie lub polowania. Trucizna tej ryby jest bardzo niebezpieczne i zachowuje się jak wąż, który przypomina jego drugie imię – Fish-węża.

Funkcje prowadzenia

Smoki morskie wolą ciche rozlewiska w płytkich zatokach z dna piaszczyste lub błotniste. Grzebiąc z najlepszych oczami w miękkim gruncie, ryba jest spokojny, ale piorun wyskakuje jak tylko widzi ofiarę zbliża. Najaktywniejszy o zmierzchu smokiem, nie jest widoczny w ciągu dnia, a biorąc pod uwagę, że kocha to samo miejsce, kąpiących się, ryzyko spotkania z nimi wzrasta. Nawet po prostu chodząc po płytkiej wodzie, człowiek ryzykuje trucizny części żeber, jeśli przypadkowo nadepnąć smoka morskiego.

styl życia

W lecie, smoki morskie są ograniczone do maksymalnie 20 m nad poziomem morza, a zimą jest przeznaczana na głębokości ją smażyć, małe skorupiaki, krewetki i kraby. Dojrzewanie ryby osiąga wiek trzech. Tarło trwa całe lato – od czerwca do października. Kobiety smok w tym czasie można zebrać do 73 tysięcy jaj. W swoich średnich wymiarów od 15 do 20 cm, ale w poprzek i w jego gigantów rodzin: znanych przypadkach długość 35 – 45 cm.

Smok morski, którego zdjęcie przedstawia, nie jest komercyjny, ale wędkarze często połowu ryb, których mięso jest bardzo smaczne. Łapanie smoka rybackiego, trzeba być bardzo ostrożnym. Nawet martwy wąż jest w stanie żądło.

środki ostrożności

Trujący morski smok jest w stanie spowodować poważne szkody, a reszta nie został zawrócony kłopotów i problemów zdrowotnych, snorkellers, pływaków i turyści powinni zapoznać się z wyglądem tych ryb i przestrzegać niezbędnych środków ostrożności:

  • Nie należy próbować złapać rybę gołymi rękami;
  • nie powinno się przejść podwodnych jaskiniach, mogą ukryć smoka morskiego, zdjęcie z których powinien najpierw zbadać zbadać potencjalne niebezpieczeństwo;
  • spaceru na plaży w niskim paśmie pływów, konieczne jest, aby spojrzeć na nogach, jak ryby te nie zawsze mają czas, aby dostać się z dala od wody, są często pozostawione w mokrym piasku i mogą łatwo wystąpić;
  • znaleziony martwy smok, nie dotykać go rękami – trucizna pozostaje w mocy przez jakiś czas;
  • jeśli rybak złapał smoka, należy natychmiast wyciąć trujące kolce.

Pierwsza pomoc dla ukłucie

Jeśli wszystko jedno, aby chronić się przed atakiem, wąż ryby nie było możliwe, konieczne jest, nie tracąc czasu, aby zapewnić niezbędną pomoc do dotkniętych. Kolec wtrysk jest dość bolesne: spowodowało ostry ból przeszywający jest bardzo bolesne, gorączka, towarzyszy wzrost temperatury, może trwać od kilku dni do kilku tygodni. Niektórzy ludzie uważają, że jad jest zniszczony, jeżeli bezpośrednio po ukąszeniu wstrzykiwanie strzykawką rany 5-procentowym roztworem nadmanganianu potasu. Środek ten zmniejsza lub zapobiega zapaleniu i łagodzi ból, ale nie zawsze, apteczka jest w zasięgu ręki.

Doświadczeni rybacy czynienia z fin zastrzyków, natychmiast zastosować opaski wyższe miejsce klęski i ssać jad, wypluwając go. W miejscu wstrzyknięcia, i wskazane jest, aby umieścić chłód pójść do najbliższej placówki medycznej. Niestety, brak hospitalizacji w tym przypadku jest to niemożliwe do zrobienia. Specyficzne antidotum na truciznę, która wpływa na smoki morskie nie istnieją. Gwałtowny ból nie zostanie zatrzymana nawet morfina, więc pierwsza pomoc jest bardzo ważna.

W zależności od głębokości rany i stopnia udzielanej pomocy, wymagają innego czasu, aby przywrócić zdrowie: czasami trwa kilka dni, czasami – nie jeden miesiąc.

Morza Czarnego smoka

Analog słynnego puffer ryby w Rosji – jeden z ośmiu gatunków smoków morskich, długo i skutecznie opanowali przestrzeń Morza Czarnego, pojawiające się czasem w Kercz Strait. Ma niską spłaszczone ciało, z małym, obcisłe skalach. Głowica jest ozdobiona ćwiekami, z których najbardziej niebezpieczne znajdują się na blaszkach. Dwie płetwy grzbietowe mieć smoka jako wspaniały grzebień, piękne i niebezpieczne zarazem stanowią poważną broń i kart telefonicznych.

Non-przemysłowego, ale niezwykle smaczne, złapany przez amatora morzu rybacy smoka. Black Sea posiada duże zasoby tego wspaniałego morskiego skorpiona – mały uchwyt ogromnych broni.