568 Shares 2129 views

Co różni się od Sterlet jesiotra? Podobieństwa i różnice

W Rosji bez wykwintne dania z jesiotra nie może wykonywać żadnej królewską ucztę. Na dworze władców ryb przedstawia wydrążonych pni dębowych koryt, przenosząc jej mokrej szmaty dostarczyć suwerenny żyje. Do najważniejszych uprawnień konferencyjne tabel przygotowanych galaretkę i zupę z jesiotra, ogromny jesiotr pieczony z warzywami, były główną ozdobą rówieśników. Ludzie z pokolenia na pokolenie zaangażowanych połowu ryb to szlachetny, często w życiu nigdy nie próbowałem, bo to kosztuje dużo pieniędzy, a wszystkie połowy są ściśle kontrolowane.


Dziś łapie tę rybę krytycznie zmniejszona, a bardziej dostępne dla mas, nie zrobiła tego. Jednakże, jeśli chcesz niektóre jesiotr jest całkiem możliwe, aby znaleźć się na rynku. Ale, aby odróżnić je od siebie – problem jest poważniejszy. Oto, na przykład, ile osób wie, że różnica między Sterlet z jesiotra? Odpowiedź na to pytanie nie jest tak skomplikowane, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. W celu ustalenia, kto jest kim, to wystarczy znać podstawowe różnice – nawet jeśli na pierwszy rzut oka będzie w stanie dokładnie określić, jakiego rodzaju dziwaczne ryby przed sobą.

Co biolodzy mówią?

Co zaskakujące, wszystkie Zoologii przewodnik pomoże znaleźć odpowiedź na pytanie, co różni się od jesiotra Sterlet. Różnica między ryb w oficjalnej klasyfikacji. rodziny Sturgeon obejmuje rodzajową o tej samej nazwie. Jesiotra – jest jednym z gatunków, które zawiera. Innymi słowy, jesiotr wezwał wszystkich członków rodzaju jesiotr, których jest aż 19 gatunków. Sturgeon samo – to jest bardziej wąsko zdefiniowane.

Wspólne cechy wszystkich jesiotra

Członkowie rodziny odznaczają się dużym rozmiarze. Ten punkt pomoże zrozumieć, co różni się od jesiotra Sterlet. W przetargu jesiotra białe mięso o niskiej zawartości tłuszczu i kilka nasion. I ich jaja na całym świecie uważany za jeden z najcenniejszych przysmaków.

Sturgeon znajdują się w rzekach, wielu z nich miłość do podróży, a od czasu do czasu pójść do morza. Wynika to tarło. W związku z tym, jesiotr nie jest wyjątkiem, ona – homebody ryby.

Gdy rozmiar jest ustawiony

Widziałeś kiedyś zdjęcia Beluga? Ryba ta odnosi się do Sturgeon jest jednym z największych na świecie, osiągając kilka metrów długości. Ale jesiotr można nazwać mistrzem anty-rekord. Jest to najmniejszy w rodzinie, jej długość rzadko osiąga metr. Największy złowionych próbki wynosi około 125 cm. Waży około 3-5 kg jesiotra. Na pytanie, co różni się od Jesiotr Jesiotr, można bezpiecznie odpowiedzieć: „Przede wszystkim – rozmiar”. Wszyscy inni członkowie rodziny większy Sterlet.

Charakterystyka struktury głowy

Kształt głowy i nosa – dodaje cechą przez który można również określić różnicę między jesiotra z Sterlet. Zdjęcia będą widoczne różnice wyraźnie. Przyjrzyj: nos jest długi i ostry trochę sterlet, jej głowa jest wąska i płytka w porównaniu z ciałem. Ponadto, ta ryba ma frędzlami wąsy.

Większość jesiotr jest inna: nos jest krótsza, głowa jest większa i szersza. I wędkarze twierdzą, że sterlets osobliwy wygląd, jakby zaskoczony lub naiwny. Sturgeon wygląda inaczej – choć pewnie. Oczywiście, nie mówimy o tym charakterze, które mogą być odczytywane przez wygląd podejrzany myśli. Zjawisko to jest spowodowane wyłącznie przez osobliwości struktury czaszki.

Kolor i struktura korpusu

gatunki jesiotra zawierać kilka gatunków bardzo zbliżone do siebie. Nie należy polegać na kolorze, próbując ustalić, co jest różne od jesiotra Sterlet. Jaka jest różnica koloru tych ryb? Wszystkie jesiotry, w tym Sterlet ma szary kolor, światła do prawie czarnego.

Ale można pomóc liczyć boczne scutes – kościste scutes specjalnego. W sterlets je bardziej niż inne jesiotra. Scutes może wynosić do 70 sztuk, a tu na jesiotra są tylko 50 grzbietowe kolce sterlets zwieńczone ostrymi cierniami. Sturgeon ciało bardziej płynnie. W następnym zdjęciu, to szlachetna ryba wyraźnie widoczne.

styl życia

Niektóre jesiotr to tylko niektóre niesamowite życie. Na przykład, Beluga od morza na tarło w rzekach wpływających do niego, pokonać wiele kilometrów trasy. Sturgeon też lubi „chodzić”, ale jesiotra – ryby są rozliczane. Ona mieszka w czystej bieżącej wodzie, prowadzi dennych styl życia, ale wzrasta również do powierzchni w celu polować na nieostrożnych owadów. Podobnie jak w przypadku wszystkich jesiotr, jesiotra – drapieżnika. Ona zjada larwy, robaki, małe ryby, jaja innych podwodnych mieszkańców. Chociaż jesiotr nie różni się wiele miłości do podróży, ale zdarza się, aby pływać w jeziorze. Ona zachowuje się wciąż bardziej ostrożne niż w rodzimej rzeki, kontynuuje polowanie, ale nigdy nie będzie tarło.

kawior

Można wyróżnić te ryby od siebie i ich łydki. Jesiotr, jak już wiemy, jest stosunkowo niewielka, w związku z tym, że ma mniej kawioru. Ma intensywny kolor i rozmiar granulek, kulek. Lekko zielonkawy kawior z jesiotra większe.

mięso

Czy znasz różnicę między jesiotra z Sterlet smaku? Mięso jesiotra nieco sucha, jej zawartość tłuszczu wynosi 15%. W sterlets mięsa tłuszczu, a smak bardziej czułe i delikatne. Jego zawartość tłuszczu wynosi 30%. Prawdziwi smakosze uważają, że jesiotr smaczne. Zwykle wytwarza się go z ucha i wypełniacza, ale nadaje się również do innych naczyń. Jesiotra również bardzo cenne przysmaki służy w najlepszych restauracji rybnych na całym świecie. Szczególnie skutecznie wygląda jesiotra pieczonego w całości. Jak w dawnych czasach, to jest serwowane do stołu z okazji najważniejszych wydarzeń.