682 Shares 6103 views

Plamienie tydzień przed miesiączką: co robić?

Zaburzenia cyklu miesiączkowego jajnika mają różne kliniczne objawy, które mogą obejmować zarówno czas augmentacja wydłużenia i zwiększenie lub skrócenie odstępów między nimi. Jednym z najczęstszych dolegliwości kobiet plamienie tydzień przed miesiączką. Co jest przyczyną tego zjawiska? Pojawienie się krwi endometrium pochodzenia, jak się miesiączki, są pod kontrolą hormonalną. Dlatego zmiany w poziomie hormonów są zawsze towarzyszy pojawienie się jakiegokolwiek wyładowania. Ale w każdym przypadku wymaga to szczegółowej analizy kobiecego ciała. To ginekologia cel.

Plamienia u kobiet są nie tylko ze względu na zmiany hormonalne. Inną przyczyną zaburzenia cyklu miesiączkowego jajnika mogą być choroby zakaźne i zapalne. Dodatkowo, tło, na którym pojawiają się plamienia jeden tydzień przed rozpoczęciem miesiączki jest częste zgarnianie jamy macicy (lub do celów diagnostycznych lub do zabiegów). Zjawisko to można wyjaśnić przez fakt, że błona śluzowa wewnętrznej warstwy macicy cieńszych i wychodzący łatwo na najmniejsze zmiany. Ponadto, jako powodu powinny być wyświetlane i endometrioza – choroba, w której tkanka macicy znajduje się na zewnątrz macicy (endometrium jest zazwyczaj tylko w jamie macicy). W związku z tym, plamienie tydzień przed menstruacją może wystąpić, i wbrew normalnej struktury tkanki żeńskich narządów płciowych. Zajmuje się problematyką takiego ginekologii. Wydzielina z dróg rodnych powinien zawsze straży.

Co kobiety, jeśli ona pojawia plamienie tydzień przed miesiączką? Odpowiedź jest prosta – trzeba skonsultować się z lekarzem, ponieważ są one objawem konkretnej choroby, która wymaga diagnozy i leczenia. Lekarz zaleci odpowiednie badania. Zwykle będzie ona musiała zrobić USG w danym dniu cyklu (najczęściej 5-7 dni, a po wykryciu endometriozy – bliżej początku miesiączki), a także przejść badania laboratoryjne (hormony płciowe, wspólne badania krwi dla układu moczowo-płciowego infekcje i inne ). Tylko wtedy możliwe jest ustalenie prawidłowej diagnozy i odpowiedniego leczenia.

Szybkie spojrzenie na głównych rodzajów leczenia, w przypadku gdy występują plamienia tydzień przed miesiączką. „Endometrioza” diagnoza wymaga oceny wskazań do leczenia operacyjnego, jeżeli nie, wyznaczony leczenie zachowawcze. Leży w doborze optymalnego leku hormonalnego, biorąc pod uwagę wiek i ewentualnych przeciwwskazań. Minimalna Przebieg leczenia powinno być 3 miesięcy, 6 miesięcy optymalne – maksymalne (bez przerwy) – 12 miesięcy. Jeśli przyczyna zaburzenia cyklu procesy zapalne, wymaga analizy bakteriologicznej i diagnozy urogenitalnej infekcji. Zgodnie z wynikami badań podawano przeciwzapalne, przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe i inne działania. W przypadku rozpoczęcia nierównowagę hormonalną pokazuje jego korekty.

Traktowanie zaburzenia cyklu miesiączkowego jajnika muszą być zróżnicowane, biorąc pod uwagę możliwą przyczynę. Po zabiegu należy ponownie ocenić jej skuteczność i laboratoryjne badanie instrumentalne.