524 Shares 5300 views

Szew na szyjkę macicy w czasie ciąży: wskazania, możliwe powikłania i konsekwencje

Ciąża – ważny i decydujący okres w życiu każdej kobiety. Niestety, w tej chwili problemów zdrowotnych – nie należą do rzadkości. A w niektórych przypadkach lekarz zaleca pacjentowi specjalną procedurą, w którym szew jest stosowana. Na szyjce macicy podczas ciąży szwy są potrzebne w celu niedopuszczenia do poronienia lub przedwczesnego porodu.


Z drugiej strony, chirurgia podczas rodzenia przeraża kobiety. Ponieważ procedura ta jest przypisana w jakich przypadkach? Jakie są zagrożenia z nim związane? Co to jest technika zabiegu i jak okres rehabilitacji? Odpowiedzi na te pytania są interesujące dla wielu pacjentów.

szwów szyjki macicy w czasie ciąży: dlaczego jest to konieczne?

Macica – ważnym narządem układu rozrodczego. To tutaj implantacji zapłodnionego jaja i dalszego rozwoju zarodka. Normalnie, szyjki macicy kobiety macicy powoli zaczyna się rozwijać, zaczynając od 36 tygodnia. Jednak u niektórych pacjentów występuje otwarcie we wczesnych stadiach.

To jest obarczona bardzo niebezpieczne konsekwencje dla dziecka, ponieważ organy rosnące wciąż może być opłacalne. Poronienie lub przedwczesny poród – to konsekwencje, które mogą napotkać przyszła mama. To właśnie w takich sytuacjach, a lekarze przepisują szycie szyjki macicy w czasie ciąży – taka procedura może uratować życie dziecka.

Głównymi wskazaniami do procedury

Oczywiście, istnieją sytuacje, w których szwy na szyjce macicy w czasie ciąży są niezbędne. Wskazania do następujących procedur:

 • Szyjny niekompetencja – patologia, która towarzyszy wydłużenie lub skrócenie szyjki macicy kanału szyjki. Podobne zjawisko rozwija się w szyjce macicy anatomicznych defektów, które z kolei może być związane z uszkodzeń mechanicznych, wcześniej przeniesione chorób zapalnych, nowotworach i tak dalej. D.
 • Hormonalne zakłócenia, dlatego, że hormony kontrolować stan narządów rozrodczych ścian. Zmiana ilości niektórych hormonów we krwi może spowodować rozluźnienie lub skurcz mięśni macicy, wczesne otwarcie szyjki macicy.
 • Jeśli pacjent ma historię informacji na temat poprzedniego poronienia lub przedwczesnego porodu, lekarz prawdopodobnie będzie ściśle monitorować stan zdrowia pacjenta i przepisać operacji w razie potrzeby.

Szew na szyjkę macicy w czasie ciąży może zapewnić prawidłowy rozwój dziecka. Jednak tylko doświadczony położnik jest w stanie podjąć decyzję w sprawie procedury.

Jakie szkolenie wymaga szycie?

szwów szyjki macicy podczas ciąży, – procedura nie jest zbyt trudna. Jednakże, lekarz może zdecydować o przeprowadzeniu zabiegu dopiero po przejściu wszystkich niezbędnych analiz i testów.

Począwszy od 12 tygodnia ciąży, kobiety wysłany do badania USG, podczas której specjalista może określić wczesne ujawnienie macicy. Aby potwierdzić diagnozę USG można powtórzyć. Naturalnie, jak przed każdą inną działalnością, jest to konieczne do podjęcia badania krwi i moczu, aby sprawdzić poziom hormonów we krwi kobiet ciężarnych oraz przeprowadzenie innych badań. Dopiero dzień przed zabiegiem wykonuje się pochwy.

chirurgia funkcje

Oczywiście, odsetki pacjenta wiedzieć, jak to się dzieje interwencji chirurgicznej. W rzeczywistości, to nie jest tak skomplikowana procedura, i to nie trwa dłużej niż 15-20 minut. Szycie jest wykonywana w znieczuleniu ogólnym. W celu wzmocnienia macicy, zwykle stosuje się mocne nić nylonową.

Lekarz może postawić szew na zewnętrznej lub wewnętrznej krawędzi wejścia. Dostęp do tkanek, na ogół prowadzi się przez pochwę, ale w pewnych przypadkach procedura laparoskopowego (przez małe przebicia w ścianie jamy brzusznej). Ilość ściegów zależy od tego jak dużo czasu, aby otworzyć szyjki macicy.

Po usunięciu szwów?

Już nałożone szwów na szyjkę macicy podczas ciąży pomaga utrzymać owoce w łonie matki. Z reguły są one usuwane przez 37 tygodnia. Oczywiście, zanim kobieta przechodzi badania i USG, podczas którego możliwe jest, aby dowiedzieć się, czy dziecko jest wystarczająco rozwinięte, aby się urodzić.

Po usunięciu materiału szwów jest wykonywane bez znieczulenia – procedura ta nie jest może zbyt przyjemne, ale bezbolesne i szybkie. Większość dostaw nastąpić w tym samym dniu. Ale nawet jeśli nie ma walki, kobieta powinna być w szpitalu.

Uważa się, że w pewnych przypadkach (rzadkie), szew macicy podczas ciąży, niestety nie mogą zapobiec wczesnego procesu narodzin. Następnie szwy są usuwane w nagłych sytuacjach. Jeśli nie przeprowadza procedurę w czasie, szwy mogą być bardzo szkodliwe dla gardła, komplikować poród i powodować problemy w przyszłości (jeśli kobieta chce kolejnego dziecka).

Okres pooperacyjny: zasady i środki ostrożności

Szwy na szyjce macicy podczas ciąży zapewnić dziecku prawidłowy rozwój płodu. Niemniej jednak sukces procedury zależy od okresu rehabilitacji. Pierwszym 3-7 dni po zabiegu kobieta spędza w szpitalu, pod stałym nadzorem lekarzy. Jest ściśle określone reszty złoża, agentów recepcji przeciwbakteryjnych (w profilaktyce zapalenia) i rozkurczowe (zapobieganie ściany macicy). Dodatkowo, regularne mycie odbywa szwów z antyseptyczne rozwiązań.

W ciągu pierwszych kilku dni, pacjent odczuwa ból w jamie luzu. Może wygląd upławy w postaci posoką, zmieszanej z krwią. Podobne zjawiska są uważane za normalne i są sami. Stopniowo, kobieta wróciła do normalnego życia.

Istnieją pewne wymagania, które powinien spełniać do końca ciąży. W szczególności, przyszła mama nie może podnosić ciężary, robić pracy ręcznej, przepracowanie (fizycznie lub emocjonalnie). Przeciwwskazane i życie seksualne. To jest ważne dla kobiet i dzieci jest relaks i zdrowy sen. Prawidłowe odżywianie pozytywnie wpływają na zdrowie przycisk (pomaga zapobiegać zaparciom) i spacery na świeżym powietrzu.

Szew na szyjkę macicy w czasie ciąży: powikłania

Jak w przypadku każdego zabiegu szycie pod pewnymi zagrożeniami. Procedura może powodować pewne komplikacje, takie jak stan zapalny. Takie patologii może mieć różne przyczyny – czasem patogenów przenikają do tkanek podczas zabiegu, czasami nawet w rehabilitacji. Ponadto, możliwe wytworzenie alergicznej reakcji zapalnej w kontakcie ze szwem tkanek. Powikłania te są zwykle towarzyszy pojawienie się nietypowego upławy, ból podbrzusza, gorączka.

Szyjka macicy po szycie w czasie ciąży może stać się nadpobudliwe. Ze względu na hiper doświadczeniem kobiety ciągnięcie, skurcze ból w dolnej części brzucha. Zazwyczaj pacjent, aby powrócić do normalnego stanu, stosując odpowiednie preparaty i leżenia.

Nie zapominaj, że przedwczesne ujawnienie macicy jest skutkiem, a nie odrębnym problemem. Konieczne jest przeprowadzenie dokładnej diagnozy, dowiedzieć się, co jest przyczyną patologii i wyeliminować podstawową przyczynę. Na przykład, gdy pacjent jest przepisywany zaburzenia hormonalne przyjmowania leków hormonalnych specjalnych. Przewlekły stan zapalny jest wymagane również specyficzną terapię.

Przeciwwskazania do procedury

Należy zauważyć, że procedura ta może być przeprowadzona nie w każdym przypadku. Szew na szyjkę macicy w czasie ciąży jest przeciwwskazane w następujących przypadkach:

 • Obecność procesów zapalnych o niskiej intensywności, w reprodukcyjnego układów narządów.
 • Zwiększona pobudliwość macicy (odnosi się do przypadków, w których nie mogą być ustalone z lekami).
 • Krwawienia.
 • Zaburzenia krwawienia, ponieważ nie może być masywna utrata krwi.
 • Poważnych chorób przewlekłych, w tym uszkodzenie nerek, serca lub wątroby.
 • Niewykorzystany aborcja, śmierć dziecka w łonie matki.
 • Obecność pewnych nieprawidłowości w procesie rozwoju dziecka (jeśli jest to potwierdzone przez procedury diagnostyczne i testy).
 • Szycie jest limit czasowy – interwencja nie prowadzi się po 25 tygodnia ciąży.

Mówi się, że jeśli z jakiegoś powodu niemożliwe jest przeprowadzenie zabiegu chirurgicznego (np czy problem został zdiagnozowany zbyt późno), a następnie macica nałożyć specjalną pessary jest wykonana z wytrzymałego tworzywa sztucznego. To nie tylko utrzymuje szyjki zamknięte, ale częściowo usuwa obciążeń od ściany macicy. Ponadto, pacjent zaleca leżenia w łóżku.

Opinie lekarzy i pacjentów szybkiej interwencji

Oczywiście, wiele przydatnych informacji można uzyskać poprzez rozmowę z kobietą, która lewy szew na szyjkę macicy w czasie ciąży. Recenzje procedurą, nawiasem mówiąc, w większości pozytywne. Wielu ekspertów twierdzi, że czasami taki zabieg – to jedyny sposób, aby uratować życie dziecka i dać mu wystarczająco dużo czasu dla normalnego rozwoju.

Kobiety również zostawić pozytywne opinie. Procedura jest prosta – tylko w pierwszym dniu po operacji nie może być pewien dyskomfort. Oczywiście, istnieje możliwość wystąpienia powikłań. Wiele zależy od kompetencji, doświadczenia i umiejętności medycznych, ale dlatego, że kobiety w ciąży mogą polecić odpowiedzialnie do wyboru profesjonalny i ściśle przestrzegać wszystkich jego zaleceń po szwów.