96 Shares 9136 views

Nie miała mleka. Co robić w przypadku niewystarczającej laktacji?

Młoda matka cieszy towarzyskich z dzieckiem może się nagle okazać, że ona nie miała mleka. Co zrobić w takiej sytuacji? Przede wszystkim nie panikuj, bo stres nie sprzyja ustanowieniu laktacji. Konieczne jest, aby dowiedzieć się, czy istnieje problem, a jeśli tak, to czy jest systematyczny lub tymczasowy.

Chłopak przeżywa i często pyta się w pierś? A kiedy trzeba szybko rzuca i płacze? Dzieje się to w bardzo wczesnym wieku, a nie częściej niż problem, który stracił mleka u matek karmiących. Dziecko może być mylące dla kolki, zaparcia, to może po prostu uspokoić bliskość do klatki piersiowej i zapach ukochanej do niego, zwłaszcza jeśli nie ma manekina. Nieco później, problemy z karmieniem może być objawem ząbkowania, więc nie panikuj wyprzedzeniem.

Inną oznaką możliwego naruszenia karmiącej matki może stwierdzić, że nie czuje nadzienie piersi i na przykład pompowanie nie działa. Nie jest to także powód do obaw, ponieważ usprawnione działanie produkuje tyle mleka, ile potrzebuje dziecko. W celu sprawdzenia, czy dziecko jest niedożywione rzeczywiście może być ważone przed i po każdym karmieniu. W ten sposób można naprawdę upewnić się, że mleko nie było. Co zrobić w tym przypadku? Istnieje kilka opcji.

Po pierwsze, konieczne jest wyeliminowanie wszelkich negatywnych czynników .. stres, brak snu, a więc wszystkie prace domowe powinny być tymczasowo wstrzymane po drodze, matki karmiące powinny odpoczywać jak najwięcej. Po drugie, można uciekać się do takich „pomocników” jako herbat i homeopatycznych, które stymulują laktację. Ponadto, moja matka musi w pełni jeść i pić tyle płynów. Dobrym sposobem na uniknięcie tych problemów jest tradycyjnie uważane zielona herbata z mlekiem i wszystkich produktów mlecznych. Ważnym czynnikiem jest częste karmienie piersią, nawet jeśli jest to bezskutecznie – to również pobudza laktację.

Dlaczego mleko jest stracone? Przyczyną tego może być wiele: stres, chroniczne zmęczenie, pokarmy uzupełniające do wymieszać. Tak, w pragnieniu, aby uspokoić dziecko mama może dać sobie krzywdę. Wiele dzieci po spróbować wymieszać butelkę, odmawiając powrotu do jego piersi. Niektórzy nadal nie zachowują się w ten sposób, ale są w mniejszości, więc lepiej nie ryzykować.

Czasami matka opieki, nawet doświadczony, który pozornie zostało ustalone oraz laktacji, ma również problemy i odkrywa, że mleko nie było. Co mam z tym zrobić? Również wziąć go cicho. Zgodnie z ogólną zasadą, ponieważ urodzeniu około 2-3 lat istnieje taki kryzys, ale rzadko są długoterminowe. Ważne jest w tym momencie nie zrezygnować i nie iść do mieszaniny – piersią rzeczywiście zostać zakończone. Aby tego uniknąć, trzeba maksymalizować spokojnie zabrać się do faktu, że mleko nie było.

Co zrobić, jeśli mimo wszystko w pewnym momencie moja matka dała i karmione przez mieszaninę dziecko? Jak najszybciej z powrotem do klatki piersiowej. Jeśli dziecko odmawia, specjalne wykładziny może być stosowany do karmienia, ułatwiają one ssania. Można również skorzystać z SNS-System – z pomocą nich można zostawić dziecko karmione, a także stymulować laktację. Jest to idealne miejsce dla tych, którzy nie mogą ustanowić normalne karmienie piersią.

Musimy pamiętać, że mleko matki – jest to idealne pożywienie dla niemowląt do około sześciu miesięcy. Jego konstrukcja dopasowuje się do potrzeb każdego dziecka, dlatego ważne jest, aby karmić piersią, jeśli to możliwe. I najbardziej wszechstronny sposób ustalić laktację – stosowanie stałej.