856 Shares 2984 views

Mogą być mylone testy ciążowe? Przyczyny błędnych wyników

Jednym z najbardziej popularnych sposobów określenia ciąży – specjalny test, ale jest jego wysoka precyzja jak twierdzą producenci. Możemy powiedzieć na pewno, że fałszywie ujemnych i fałszywie dodatnie wyniki mogą być, w niektórych przypadkach, drugi wariant jest niezwykle rzadkie.


Zastanówmy się, czy błędne testy ciążowe i jakie błędy są zależne.

Zacznijmy od tego, że tanie testy mają mniejszą dokładność i często bardzo wczesnym stadium, po prostu nie zauważyć wzrost poziomu hormonów. Więc jeśli zdecydujesz się sprawdzić ciąży przed opóźnieniem, to lepiej do podjęcia bardziej kosztownych testów, w których czułość jest wyższa.

Teraz wiemy, może być błędne testy ciążowe, ale jest to konieczne w celu wyjaśnienia przyczyn.

Odbieranie leków (na przykład „Pregnil” lub „Profazi”) może pokazać fałszywy wynik pozytywny. Więc jeśli pacjent jest leczony, a następnie odczekać co najmniej dwa tygodnie przed wykonaniem testów.

Fałszywie dodatni wynik może być spowodowany jakiejkolwiek choroby układu rozrodczego.

Nadszedł czas, aby dowiedzieć się, czy testy ciążowe się mylić w kierunku ujemnym. Jak już wiemy, w tej dziedzinie analiza niewypały częściej i przyczyny nie są tak przerażające:

– zbyt krótki okres ciąży;

– nieprawidłowe działanie testu;

– Test, który utracił ważność;

– obecność choroby nerek.

Istnieje kilka przyczyn, z powodu których widzisz gdzieś wyniki, ale odkryliśmy, czy testy mogą ciążowy kłamstwo. Odpowiedź w tej sprawie jest jasne: „Nie mogę.” Jeśli zakupiłeś test jakości, a wszystko odbywa się prawidłowo, błąd jest minimalny. Teraz pokrótce wskazać dodatkowe powody, z powodu których wyniku przesunięć w jednym lub drugim kierunku. Należy zauważyć, że takie sytuacje są bardzo rzadkie, a powodem do niepokoju, w większości przypadków, nie.

poronienie

Jeśli we wczesnych stadiach ciąży występowały samoistne poronienie, test może pokazać wynik negatywny. Pamiętaj, aby skontaktować się z lekarzem, jeśli masz ból lub krwawienie.

ciąża pozamaciczna

Ustal diagnoza może być tylko egzamin lub USG. Z powodu nieprawidłowego poziomu hCG w organizmie badanego wskazuje błędny wynik.

guz

Mogą one być również błędne testy ciążowe w przypadku nowotworów. Niestety, jest to przypadek, w którym dodatni wynik jest fałszywy, a zamiast rozwoju nowotworów ciąży. Zwiększa to choroba poziomy hCG , która określa ciąży, ale w tym przypadku obserwowane objawy, takie jak krwawienie, wymioty.

Zbadaliśmy szczegółowo czy badanie może być źle. Jak widać powyżej, przyczyny nieprawidłowych wyników są albo choroba lub niewłaściwe użytkowanie. Postępuj zgodnie z instrukcjami, które są podane na opakowaniu i dostać te testy, które są przeznaczone do planowanego terminu. Na przykład, jeśli określisz, że wynik będzie dokładne, począwszy od kilku dni zwłoki, nie jest konieczne, aby używać go do jej wystąpienia.