681 Shares 4903 views

Antykoncepcja po stosunku. Co trzeba wiedzieć?

Kocham – to jest doskonała. Sex – nie mniej dobrze. Ale tu konsekwencje są bardzo różne. A jeden z nich – niechcianej ciąży. Oczywiście, ktoś powie, że dzieci – dar niebios. I prowadzić na poparcie jego słów wiele argumentów. Może ważne i poprawne. Ale! W sytuacji, gdy dziewczyna, na przykład, stał się ofiarą gwałtu, wszyscy mówią – pusta przypadek. I do kobiety, aby zdecydować, czy może zaakceptować faktu, że wynik nadużywania będzie zajść w ciążę. Z reguły taka możliwość podoba kilka osób. Dlatego konieczne jest podjęcie natychmiastowych działań. Środki te – antykoncepcja po stosunku. Innymi słowy – postcoital antykoncepcyjnego.

Tabletki pobrano do 72 godzin po stosunku płciowego bez zabezpieczenia, z dużym prawdopodobieństwem zapobiega ciąży. Im więcej czasu minęło – niższa skuteczność leku.

Tak, niektórzy mówią, że te leki – rodzaj aborcji. W rzeczywistości tak nie jest! Przygotowania do antykoncepcji nie zezwala na poczęcie nastąpi. W związku z tym kwestia aborcji nie może iść z definicji! Oczywiście, są hormony, które powodują poronienie. Ale to jest oddzielna kategoria. A w aptece bez recepty jest środkiem nie kupić. Zatem wróćmy do tematu, co jest antykoncepcja po stosunku płciowym.

Wszystko to – hormony. Ich głównym składnikiem aktywnym może być inna. Z reguły jest to lewonorgestrel (ale możliwe są inne opcje). Działanie tych środków jest kierowana do zmian hormonalnych kobietę, a także zmiany w strukturze mięśniówki macicy. Mówiąc najprościej, w zależności od kolejności, w jakiej fazie cyklu miesiączkowego jest kobietą, albo hamował owulacji lub zapłodnienie jaja staje się niemożliwe, a jego implantacja w macicy. Tak więc, w jego najbardziej ogólnej postaci można określić jako coś w rodzaju działającego hormonalne środki antykoncepcyjne po akcie.

Jednak nie należy zapominać, że fundusze te naprawdę pilne. I można je stosować tylko w wyjątkowych przypadkach. A nie jako stałych środków antykoncepcyjnych! Jeszcze raz primenenennye antykoncepcyjne po akcie może powodować wiele skutków ubocznych. Takie jak, na przykład, wymioty, nudności, wysypka alergicznych, krwawienie z dróg rodnych. Nie trzeba dodawać, że konsekwencje regularnego stosowania tych środków? Jest to co najmniej naruszenie cyklu miesiączkowego. Jako maksimum – poważne zaburzenia hormonalne, jednego wyniku czego staje się niepłodność. Dlatego po akt antykoncepcji powinna być stosowana po starannym rozważeniu! Ponadto, w niektórych chorobach wziąć antykoncepcja hormonalna postcoital jest zabronione (można przeczytać w instrukcji).

Ważne jest, aby wiedzieć, że stosowanie takich środków jest zakazane podczas karmienia piersią (jeśli nadal mają potrzebę stosowania leku, karmienie musi zostać zawieszona na 14 dni). Jako środki antykoncepcyjne po porodzie należy stosować prezerwatywy. Po konsultacji z ginekologiem (i tylko po to!) Może być stosowany wkładki lub mini-pigułki.

I, oczywiście, to warto wspomnieć, że hormonalna – nie jest to jedyna opcja. Można również odwołać się do strzykawką. Jedynym rozwiązaniem tu plemnikobójcze stosowane powinny być proste lub przegotowanej wody dla niego. zalecenie Ludowej wzywając do stosowania soku z cytryny lub octu – to nonsens w zapobieganiu ciąży. Ale złamać flory pochwy (i przynieść bardziej poważne szkody) je siłą. A w ogóle skuteczność nawadniania jest dość wątpliwa. Szczególnie, gdy ta procedura jest przeprowadzana po 10-15 minutach po stosunku.

Inna opcja – wykorzystanie z urządzenia wewnątrzmacicznej z miedzią. Jak mówią lekarze, ta opcja jest najbardziej efektywne. Ale o stworzeniu takiej spirali może być tylko lekarz! Zatrzymuje wiele kobiet, ponieważ znacznie łatwiej kupić tabletki w aptece. W rzeczywistości, najlepiej skonsultować się z ginekologiem i tak. Rzeczywiście, może się okazać, że środek hormonalny jest niezgodna z lekami, które są z natury. I tylko lekarz będzie wybrać optymalne rozwiązania kwestii! Twoje zdrowie – przede wszystkim!