473 Shares 5510 views

odkurzanie macicy: procedura, opinie konsekwencje

Próżnia macicy sposób usuwania do usuwania zawartości jamy ciała. Aby przeprowadzić taką procedurę, istnieje wiele wskazań. Najczęściej odkurzanie jest przepisany po porodzie lub poronieniu, aby usunąć zamershego w rozwoju zarodka, a także do przerywania ciąży. Większość kobiet boi się takiej procedurze. Jednakże, jest to najbardziej bezpieczny i skuteczny sposób, aby oczyścić macicę.


Procedura wskazania

odkurzania macicy usunąć to, co jest wewnątrz korpusu, wraz z części błony śluzowej. Wśród wskazań do tej procedury jest odosobniony:

 • molowy ciąża;
 • poważnych patologii płodu, który został wykryty przed 12 tygodniem ciąży, na przykład, zahamowanie wzrostu;
 • hemometra – zgromadzonych w jamie ciała dużej ilości krwi;
 • spontaniczne poronienie;
 • po wykryciu części łożyska pozostałych po urodzeniu przez pochwę lub cesarskiego cięcia;
 • Badania mikroflory jamy ciała;
 • obfite krwawienie.

Narzędzie próżni czyszczenie macicy określana ginekologa. W niektórych przypadkach taka operacja nie jest konieczna.

Jak przeprowadzić operację

Jak zrobić próżniowego oczyszczania macicy? Operacja jest wykonywana tylko w szpitalu. Podczas procedury usunięciu górnej warstwy śluzówki. Podczas miesiączki, to zostaje odrzucone. W związku z tym, działanie jest uważane za fizjologiczne. Jednak niektóre kobiety odczuwają ból w trakcie tych procedur. To z tego powodu, że stosują eksperci znieczulenia. Znieczulenie może być zaniedbana po urodzeniu. W tym okresie, szyjka macicy jest otwarta, a ciało samo w sobie rozszerzony. Dlatego ból nie jest tak silny.

Warto zauważyć, że najbardziej nieprzyjemne odczucia dostarcza szyjki macicy. W związku z tym pacjent jest po raz pierwszy, a następnie podawać znieczulenia przedłużacz. Gdy szyjka jest otwarty, lekarz przechodzi do zasysania zawartość komory.

Held odkurzanie macicy na kilka sposobów: przez maszynę i dłoni. Ta druga metoda wymaga zastosowania specjalnego pistoletu. W ten sposób, zawartość jamy macicy jest zasysane przez siłę rąk lekarza. Gdy maszyna metoda wykorzystuje specjalną pompę.

Etapy postępowania

Niezależnie od sposobu postępowania zasysania składa się z następujących etapów:

 • Znieczulenie jest podawany dożylnie
 • sromu traktowane roztworem środka dezynfekującego;
 • wprowadza się do pochwy specjalnym lustrem;
 • Jeżeli została wybrana znieczulenie, to w tym etapie wprowadza się do szyjki środek znieczulający;
 • W razie potrzeby, ponownie na szyjkę macicy;
 • zmierzona odległość od wejścia do macicy do pochwy za pomocą specjalnego parasola;
 • wprowadza się rurkę ssącą;
 • absorbowane zewnętrzną warstwę jamy ciała podczas obracania rury.

Cała procedura trwa od 5 do 15 minut. Jeśli wykorzystywane znieczuleniu ogólnym, pacjent będzie jeszcze kilka godzin, aby wycofać z eksploatacji. Takie efekty nie powodują znieczulenia miejscowego. Jednak przy stosowaniu tej metody znieczulenia, pacjent może odczuwać skurcze w dole brzucha podczas operacji.

Czy muszę szkolenia

odkurzanie wymaga przygotowania macicy pacjenta. Przede wszystkim zależy to od przyczyny, dlaczego taka procedura jest przedstawiona trzymając. Po zabiegu aborcji będzie się znacznie różnić od zabiegu po urodzeniu. W każdym przypadku procedura jest interwencja chirurgiczna. Przed jego wykonaniem pacjent powinien być oceniany, w tym:

 • EKG;
 • Analiza biochemiczna i ogólne krwi;
 • Analiza dla Rh i grupy;
 • Analiza krzepnięcia krwi;
 • Analiza na zapalenie wątroby typu B i C, HIV i kiły;
 • rozmaz na onkotsitologiyu.

Przed powołaniem próżni czyszczenie macicy lekarz musi dokładnie zbadać historię, a także listę leków, które pacjent podjął. Ponadto, ekspert musi ostrzec kobiety o tym, co nie powinno się używać narkotyków.

Czego nie robić przed zabiegiem

odkurzanie macicy, który ma opinie, zarówno pozytywne jak i negatywne, nie tylko wymaga dokładnego zbadania pacjenta. Jeśli operacja jest planowane z wyprzedzeniem, a następnie 14 dni przed rozpoczęciem imprezy lekarz nie jest zalecany dla kobiet przyjmujących leki wpływające na krzepliwość krwi. Ponadto, istnieją inne ograniczenia, które muszą być przestrzegane przez trzy dni przed interwencją. W tym czasie, to należy:

 • zatrzymać wszelkie kontakty seksualne;
 • porzucić nawadniania;
 • nie używać kosmetyków przeznaczonych do higieny genitaliów;
 • zaprzestać używania pochwy tabletki i czopki.

12 godzin przed rozpoczęciem operacji, eksperci zalecają, aby zrezygnować z konsumpcji żywności. Spowoduje to, że procedura bezpieczniejszych znieczulenia.

brakowało aborcja

nie zawsze jest wymagane odkurzanie macicy z nieudanego aborcji. W większości przypadków zarodek wychodzi niezależnie. Poronienie występuje. Jednak to nie może się zdarzyć. Wtedy brakowało pierwszym trymestrze płód można wykryć tylko za pomocą ultradźwięków. Podobna procedura jest przeprowadzana w przypadkach, gdy stan ciężarnej kobiety znacznego pogorszenia. Jeśli czas nie usuwa zarodek może rozpocząć sepsy i zatrucia.

Gdy nieżywotnych ciąży do 5 tygodni wydalaniu leku płodu. Jeśli do 12 tygodni, macica jest przypisany do odkurzania. Po przeprowadzeniu takiej chirurgii lekarz powinien obserwować pacjenta. Jeśli gorączka jej ciała, to jest możliwe, rozwój procesu zapalnego. Nawet jeśli stan kobiety nie jest coraz gorzej, po chwili powtórzył USG.

Operacja po porodzie

odkurzanie macicy po porodzie przeprowadza się w przypadkach, w których kobiety w ciąży czują się gorzej. Lekarz powinien monitorować przez kilka dni temperaturę ciała pacjenta, stan kanału rodnego, stawów i całego ciała. Ponadto, ekspert powinien brać pod uwagę intensywność emisji. Mimo wszystko, w macicy po dostarczeniu łożysko może pozostać cząstek. W niektórych przypadkach konieczne jest, aby wyodrębnić ręce. Wynika to ze względu na silne łożysko prirastaniya do ściany macicy. Nie wyklucza taką sytuację i po cięciu cesarskim. Jeśli podejrzewasz, że powikłanie pacjenta odbywa ultradźwięków.

Jeśli nie posiadają próżnię, aby oczyścić macicę, gdy wykryje cząstki łożysko, może rozpocząć procesów ropnych. Po zabiegu pacjent podczas gdy jeszcze w szpitalu. Lekarz przepisuje to tylko wtedy, gdy jej stan jest zadowalający. W tym okresie często przepisują antybiotyki, leki, które zmniejszają macicy, a także jako środek antyseptyczny.

Ze względu na zastosowanie dużej ilości narkotyków, nie zaleca się karmienia piersią. Mleko, w którym powinny być usunięte z regularnie i dekantacji.

Interwencja po poronieniu

Poronienie jest spontaniczne przerwanie ciąży do 20 tygodni. W niektórych przypadkach, kobieta może nawet nie zauważyć taki proces. Zwłaszcza jeśli to zdarzyło się na początku ciąży. Kobiety często postrzegają ją jako kolejny wystąpienia miesiączki, ale obfite wydzieliny.

W niektórych przypadkach wymaga to próżniowego oczyszczania macicy po poronieniu. Przez dłuższy okres czasu kobieta może być postrzegane nie tylko dużą ilość krwawień, ale także duże skrzepy krwi, jak również kawałki zarodka. W tym przypadku, krwawienie może być zatrzymany, a po wznowione czas. To może prowadzić do opóźnienia w jamie macicy abortiruemyh tkanki, co często powoduje rozwoju procesu zapalnego.

Podczas czyszczenia jest wymagane, gdy aborcja

Jeżeli wieku ciążowym przez 13 tygodni, konieczny jest podciśnienie do czyszczenia jamy ciała, ponieważ płód jest wystarczająco duży i może być całkowicie lub częściowo pozostają w macicy. W tym przypadku, kobieta może wystąpić poważne skurcze i ból w jamie brzusznej, które przypominają walkę.

Czyszczenie odbywa się w tych przypadkach, jeżeli po zakończeniu ciąży były fragmenty błon płodowych lub komórek jajowych w jamie macicy. Jeśli pacjent podejrzewa poronienia jest umieszczony w szpitalu na dzień. W takim przypadku lekarz może przepisać leki, które wywołują skurcze macicy. Jeżeli w tym czasie tkanki nie są pozostawieni sami sobie, a następnie odbyła czyszczenie. Natychmiastowa interwencja jest wskazany objawów zakażenia zakażeń tkanki macicy i ciężkiego krwawienia.

odkurzanie macicy: Efekty

Takie procedury często przechodzą bez konsekwencji dla kobiet, o czym świadczy ich uwag na temat procedury. Jednak w niektórych przypadkach, może nadal powodować problemy:

 1. Niepełne usuwanie zawartości komory. Specjalista w trakcie procedury działa na ślepo. Jeśli tak się stanie, ponownie mianowany czyszczenie.
 2. Uszkodzenie szyjki narzędzi. Może to wystąpić w ujawnieniu narządów. Takie uszkodzenie może prowadzić do nie vynashivaemosti kolejnych ciążach.
 3. krwawienia z macicy. Podczas zabiegu może dojść do uszkodzenia lub mięśniaki naczynia. W ciężkich przypadkach lekarz może usunąć całkowicie macicy.
 4. Zakażenie. Dzieje się tak, gdy zaniedbamy porady lekarzy i pacjent nie podlega higieny osobistej. W rezultacie może to prowadzić do niepłodności i na początku procesu zapalnego.
 5. Osłabienie szyjki macicy. W przyszłości może to spowodować poronienie.

Po odkurzaniu pewne komplikacje mogą pojawić się macicę. Rzeczywiście, wiele zależy od doświadczenia lekarza. Jednak nie wszystkie rozwój patologii – specjalista usterka. Na przykład, jeżeli przerwanie ciąży kobieta może nie na poziomie hormonalnym. Co również prowadzi do niepożądanych skutków. Podczas usuwania z zamrożonych zarodków lub zarodków resztek – zagrożenie patologiami mniej niż w przypadku innych rodzajów interwencji chirurgicznej.