380 Shares 9891 views

Szkodliwe lub pomocne waleriana czasie ciąży

Gdy kobieta zdaje sobie sprawę, że urodziła się w nowym życiu, zaczyna się martwić, na każdą okazję, ponieważ ona jest tak martwi się o swoje dziecko. A poza doświadczeń dźwiękowych, jej zwykle siedliskiem „ciąży” histeria, które, chociaż powstały ze względu na prawo od myśli, jeszcze szkodliwe i matki i dziecka. Oprócz pomocy bliskich i lekarzy, którzy jednogłośnie powtarzają: „Tylko spokój”, to czasami warto uciekać się do leków i środków uspokajających. Pierwszym takim narzędziem, które przychodzi do głowy – wyciąg z kozłka w różnych formach (tabletki, nalewki i wywary). Jak bezpieczne waleriana w czasie ciąży, a także czy możliwe jest, aby to niedrogie i naturalny produkt dla kobiet w drodze rodzinnego?

Pomimo faktu, że skład waleriany zawierać przyjazne dla środowiska i surowców naturalnych, w przypadku wszystkich leków w czasie ciąży zastosować jedną zasadę: „Aby zastosować, jeśli nie niemożliwe do zastosowania, i do podjęcia, jeżeli świadczenie jest więcej niż złego!”. Wziąć wyciąg z waleriany w czasie ciąży może być przepisywany wyłącznie przez lekarza, oraz fakt, że odbiór jest absolutnie konieczne, aby ustalić mapę wymiany. Jeśli nie jest nagła reakcja, lekarz będzie mógł wyciągnąć analogię i odpowiedniego leczenia.

Kozłek officinalis bardzo łagodne działanie uspokajające i przeciwdrgawkowe. Dlatego waleriana czasie ciąży – prawie idealny lek na zwiększoną nerwowość i skurcze macicy (ton macicy) , który jest najczęściej martwi się kobieta w tym stanie. Ponadto, biorąc waleriany pomaga poprawić sen, delikatnie uspokaja i relaksuje.

Ale nawet najbardziej naturalne substancje zawarte w niektórych przypadkach mogą niekorzystnie wpływać na nienarodzone dziecko (przyczyną poronienia lub opóźnienie rozwoju). Tak więc, na przykład, nie zaleca się przyjmować mięta, piołun, piąty, ponieważ są one szkodliwe dla kobiet w ciąży. I do kwitnienia rzepaku nawet nie można podchodzić z powodu groźby poronienia. Nawet nasze babcie wiedział. Podobnie, Nalewka z waleriany czasie ciąży – niską toksycznością, ale nie warto ryzykować. Uniwersalnym stymulanty immunologiczne, takie jak żeń-szenia, czosnku, jeżówki, pomimo ich wysokiej skuteczności, zaleca się, aby wziąć w bardzo małych ilościach, ponieważ nie ma dokładnych danych o możliwych zagrożeniach.

Ale kiedy ciężarna cierpi na trwałe skurcze macicy i bezpodstawny lęk, zaburzenia snu, jest prawdopodobne, że lekarz zaleci to naturalny środek uspokajający i przeciwskurczowe. Więc jeśli waleriana czasie ciąży jest nieuniknione, to lepiej wybrać wywar lub pigułki, jak nalewka jest przygotowana na alkoholu. Najskuteczniejszym wywar i infuzji, ale gotować im długie i trudne, więc większość pacjentów preferuje dogodne leki postaci tabletek.

Ograniczenia dotyczące niekontrolowanego dawce waleriany jest spowodowana tym, że jest w stanie z długim odbioru (w szczególności w dużych ilościach) prowadzi do naruszenia krążenia (napady tachykardii, ból serca), przewodu pokarmowego (zły, nudności, zaparcie) nerwowy (zawroty głowy, problemy ze snem) systemy, powodować reakcje alergiczne. Podobnie waleriany podczas ciąży wpływa na płód. Pracuje przez długi czas, a to może być szkodliwe dla stanu dziecka, które jest ściśle przeciwwskazane w jakiejkolwiek zmiany w rytmie serca.

Korzyści z leku, oczywiście, więcej niż szkody, szczególnie jeśli nie nadużyła jego odbiór w pierwszym trymestrze ciąży, gdy tworzą najważniejszy system nowego człowieka. Dlatego Nalewka z waleriany podczas ciąży może być stosowany do łagodzenia stanu kobiet ozhidayuscheymalysha, ale pod stałą i ścisłą kontrolą lekarza!