456 Shares 4515 views

Mleko z piersi

Karmienie piersią przez cały czas pozostaje najlepszym, najbezpieczniejszym, najbardziej oszczędnym i użytecznym sposobem na karmienie piersią. Mleko z piersi daje niemowlętom do 6 miesięcy wszystkie witaminy, pożywne, biologicznie aktywne i mineralne substancje, których potrzebują . Co najważniejsze, z mlekiem matki, dzieci otrzymują energię na całe życie.

Unikalna kompozycja mleka zapewnia dziecku ciało chronione przed różnymi chorobami zakaźnymi. Zawiera również optymalny stosunek i ilość substancji, takich jak wielonienasycone kwasy tłuszczowe i tauryna, niezbędne do ustanowienia i dalszego rozwoju funkcji wzroku, jak również różne funkcje ośrodkowego układu nerwowego.

Mleko z piersi, dzięki zawartości pewnych substancji czynnych (laktoferyna) znacznie przyczynia się do asymilacji żelaza, co zmniejsza ryzyko wystąpienia i rozwoju niedokrwistości. Ponadto zapobiega rozwojowi wielu innych chorób.

Tak więc, po zeznaniach studiów, możemy powiedzieć, że karmienie piersią zmniejsza ryzyko wystąpienia cukrzycy, stwardnienia rozsianego, chorób zapalnych przewodu pokarmowego. W końcu mlekiem matki jest najlepsze, idealne jedzenie dla dziecka. Głównie, ponieważ jest doskonale trawiona i łatwo trawiona, charakteryzuje się stałą temperaturą i jest zawsze gotowa do natychmiastowego użycia.

Mleko w piersiach jest wytwarzane, a następnie gromadzone i oddzielane z powodu interakcji hormonów z efektami refleksyjnymi. Nawet w czasie ciąży, zmiany hormonalne, które występują, przygotowują gruczoły piersiowe do natychmiastowej laktacji. Prowadzi to do rozwoju gruczołów sutkowych i zwiększenia ich wielkości.

Kiedy dziecko ssie piersi, są odruchy prowadzące do uwolnienia niektórych hormonów. Razem z krwią są dostarczane do komórek pęcherzyków i powodują ich skurcz, co prowadzi do uwolnienia mleka. Jest to również ułatwione przez zmniejszenie niektórych włókien mięśniowych, które bezpośrednio otaczają piersi.

Mleko zaczyna "nadchodzić" w odstępie między drugim a szóstym dniem zaraz po urodzeniu. Wcześniej dziecko ssie tak zwane "mleko pierwsze" (colostrum). Oprócz wszystkich niezbędnych składników odżywczych, zawierają przeciwciała, a także inne czynniki immunologiczne, które chronią dziecko przed chorobami.

Podczas przybycia mleka dziecko powinno być karmione tak często, jak to możliwe, aby uniknąć stagnacji mleka. Kiedy dziecko ssie mleko z jego klatki piersiowej, przestrzeń jest uwolniona w niej dla niektórych nadmiar płynu. Wchodzi do piersi głównie w okresie poporodowym.

Bardzo często po porodzie matki stają w obliczu faktu, że sam mleko wycieka. Każda kobieta ma to inaczej. W niektórych młodzieńcach mleko z piersi może wyciekać spontanicznie, o każdej porze dnia. A dla niektórych, gdy karmienie dziecka jednym piersi jest równocześnie alokowane od drugiego.

Ale nie ma powodu do obaw. Jest to całkowicie naturalna i normalna sytuacja. Przecież w okresie laktacji piersi zwiększa się do maksimum. Mleczne "gorące błyski" często występują często, czasem bolesne, a przypadki podnoszą się. Aby ułatwić stan, polecamy pompowanie.

Mleko z piersi można wyrazić zarówno niezależnie, jak i za pomocą specjalnej pompy. Procedura ta jest wymagana dopiero we wczesnych okresach laktacji. Z biegiem czasu wszystko jest normalizowane, mleko będzie produkowane tak samo, jak dziecko potrzebuje.

W tym przypadku piersi twarde i bolesne będą miękkie i zmienią kształt. Wszystkie procesy samoregulacji zaczną działać aktywnie. Należy zauważyć, że taka stabilizacja w każdej kobiecie występuje na różne sposoby. Ten proces może trwać od jednego do czterech miesięcy. Ale to wszystko w normie i bardzo indywidualne.

Zdaniem wielu ekspertów spontaniczne wyładowanie z mleka matki stanowi główną barierę dla rozwoju takich niebezpiecznych dolegliwości jak laktoza i mastitis. W końcu mleko wychodzi, ale nie stagnuje, co wyklucza możliwość wystąpienia tych chorób.