621 Shares 1083 views

Analiza: „Demon” Lermontow – najlepsze historie w świecie romantycznych wierszy

Poprzez analizę ( „Demon” Lermontowa), należy przede wszystkim zauważyć, że jest to dzieło poety, a dziś jest uważana za jedną z najbardziej kontrowersyjnych i tajemnicza głęboko w dziele Michaiła Jurewicz. Cała złożoność jest to, że wiersz może być analizowane z różnych perspektyw: przestrzeń, która jest reprezentowana przez stosunek Demonicznego Boga i wszechświata, psychologiczne i nawet filozoficznej. Lermontow nie był pierwszą osobą w jego pracy zaapelował do wizerunku upadłego anioła, który wypowiedział wojnę Bogu. Przed nim, przedmiotem różnych interpretacji i Goethego ( "Faust") i Byrona ( "Cain") i, oczywiście, Milton ( "Paradise Lost").

Obraz demon wiersz Lermontowa

Analiza: „Demon” Lermontowa jest niezwykłe, przede wszystkim fakt, że autor niezwykle przyszedł do poematu i historii, a także wizerunku klucz obrazu. demon Lermontowa – wspaniałe połączenie wielkiej sile wewnętrznej, pragnienie, aby pozbyć się uciążliwego poczucia samotności, chęć przyłączenia się do dobra i tragiczny bezsilność związany z niemożnością osiągnięcia pożądanego. Demon czytelnik zdaje rodzaju zbuntowanego protestanta, który sprzeciwia się nie tylko do Boga, ale także dla całego świata, do wszystkich ludzi.

Główny bohater – „królem poznania i wolności”, który stoi przed wszystkim kajdany umysł. Demon w wiersz Lermontowa odrzucić świat, w którym nie ma prawdziwego szczęścia, gdzie ludzie wciąż boją się kochać i nienawidzić, będąc ciągle w uścisku ziemskich namiętności. Jednak globalny odmowa pokazuje nie tylko siłę demon, i jego słabość. Po tym wszystkim, z wysokości nieskończonej wielkości kosmosu, on po prostu w stanie zobaczyć i docenić piękno ziemskiej natury.

Wyniosłe osamotnienie waży Demon, często strzela na temat radzenia sobie z ludźmi i światem. „Aby żyć dla siebie,” on utrudzeni i pozostawiając lochu ponurą samotność widzi miłość prosta dziewczyna Tamara. Niemniej jednak pozostaje nieuchwytny dążenie do piękna, harmonii, miłości i dobroci.

Filozoficzne zagadnienia poruszone w pracy

Analiza niektórych trudne do przeprowadzenia (Lermontowa „demon”), ponieważ autor powstrzymał się od wyrażenia stanowiska osobistego, dzięki czemu produkt żyć swoje życie, aby być wielowartościowy. Planowana we wcześniejszych wierszach wystawiać indywidualistyczny sposób myślenia jest obecny w „demon”. Zasada destrukcyjny Mikhail traktuje jako anty-humanistyczny. Jednak w tym samym czasie niektóre pytania postawione w „demon”, pozostają nierozwiązane. Na przykład, nie jest jasne, kto poeta widzi jego demon – zło mediów (choć cierpienie), albo ofiarą niesprawiedliwości? Dlaczego dusza została zapisana przez Tamara – właśnie ze względu na ścisłą cenzurę czasu, albo jest to izolacja został pomyślany od początku jako nieuchronnego ideologiczny ruch? Pojednawczy lub nie jest zakończenie prac i pokonaniu demona? Analiza ( „Demon” Lermontow) skupia się wokół nich i wiele innych pytań. Który, nawiasem mówiąc, jest jednoznacznych dowodów filozoficznych pracy pod dużym obciążeniem. Dialektyczny kombinacja „dobra” i „zła” w poemacie, kolorowy obraz idealnego pragnienia i strat, wrogość wobec świata i chęć pogodzenia się z nim – wszystkie te motywy prowadzonym przez poematu jak czerwona nić, co czyni go wyjątkowym kawałek.

Techniki artystyczne w wierszu „Demon”

Analiza wiersza „demon” Lermontowa – że odwołanie do jej artystycznej oryginalności. Jako kolorowe przykład romantyzmu, praca jest prawie w całości zbudowany na antytezy. Bohaterowie są stale naprzeciw siebie: są to zdjęcia z Demonem, a Bóg (niebo i ziemia), demony i anioły (życie i śmierć), Tamara i Demon (realne i idealne). Obecny przy tworzeniu poety i kontrastujących ze sobą kategoriach etycznych i społecznych. Afirmacja i negacja, harmonia i walka między dobrem a złem, miłości i nienawiści, tyranii i wolności – w „Demon” Te przeciwstawne koncepcje dosłownie starli się ze sobą.

wniosek

Co jest tak przyciąga uwagę czytelników do wiersza Lermontowa? „Demon”, którego analiza trzymamy – dzieło, które łączy w sobie potężną poetyckiej wyobraźni, patos zwątpienia i negacji, niepowtarzalny liryzm poety, tajemnica, prostoty i jasności prezentacji.

Na tym tle, a czytelnicy na całym świecie są podane ważne pytania filozoficzne i etyczne, które ludzkość poszukuje odpowiedzi na tysiące lat.