198 Shares 7011 views

Jak zorganizować ciekawą turslet: wydarzenia skryptów

W tej chwili, wśród młodzieży jest dość popularne na świeżym powietrzu w górach. W zimie, zrelaksować się w ośrodkach narciarskich i lato po prostu pójść do wsi lub na pieszą wycieczkę. Oprócz zwykłych organizowanych firm, które aktywnie odpocząć, nie ma również tak zwane kręgi lub sekcje specjalizujące się w turystyce górskiej. Prawie każde miasto lub region naszym rozległym kraju, istnieje co najmniej jeden lub nawet kilka takich organizacji. W ciągu roku (zwykle 1-2 razy na wiosnę, lato i jesień) Spośród kilku zespołów jednego lub kilku blisko położonych miast konkursów, w tym orientację, uznanie topograficznych oznaczeń miejsc wiążących, wzrost-zejście-biegu, przy przekraczaniu rzeka na kilka sposobów. To wydarzenie – scenariusz turslot który jest bardzo bogaty. Program konkurencja na takich imprezach nie zmienia, kroki są takie same, ale musi być dobrze przemyślany plan 5, a następnie do obozu 10-dniowy, tak aby uczestnicy nie nudzić w wolnym zdarzeń czasowych. Musisz utworzyć tursleta skryptu, przygotowuje program konkurencji, wieczory tematyczne i wiele innych. Ale najważniejsze – jest znalezienie odpowiedniego miejsca na obóz.


Miejsce turslota

Większość z tych imprez odbywają się w górach, więc przy wyborze miejsca trzeba wziąć pod uwagę cechy nadchodzącej imprezy i spróbować kierować się następującymi zaleceniami:

  • przyszłość terenie obozu musi być na tyle duża, aby pomieścić wszystkich uczestników;
  • w ciągu kilometr lub dwa, aby być rzeka, jak również małe skaliste atak. Konieczne jest bardziej interesujący i ożywionej konkurencji w środowisku naturalnym, a nie sztuczny;
  • Obóz nie powinno być więcej niż godzinę jazdy od najbliższej osady, ponieważ uczestnicy mogą otrzymać poważne obrażenia, które będą trudne do opanowania w polu podczas zawodów.

Wybór odpowiedniego miejsca – to jest w połowie drogi do konieczności poświęcania wielką turslet. Scenariusz spotkania – jest kolejnym zadaniem.

Plan dla 5-dniowego turslota

Na ogół takie zdarzenia nie trwają dłużej niż tydzień, najbardziej optymalny czas trwania ich postępowania – 5 dni. W tym czasie Konkurs odbywa się w kilku etapach, wieczory tematyczne i konkursy, a także tutorial. Ze względu na fakt, że życie obóz trochę, jego program jest bardzo bogaty i interesujący, a to wiąże się ze zorganizowaną turslet. scenariusz zdarzenia przez 5 dni może być:

  1. Przyjazd zespołów w godzinach porannych. W ciągu dnia, organizacja obozu, rozbijając namioty i znajomości terenu. Wieczorem można zorganizować małą konkurencję przy ognisku na zespoły wniosku. Zespół prezentacja będzie musiał powiedzieć jej nazwisko, hasło, obecny kapitan i decydować o wyborze osoby odpowiedzialne za to, że osoby lub biznesowych. I, oczywiście, w końcu spektaklu z każdej drużyny musi brzmieć piosenkę symbolizującą tytuł.
  2. Na drugi dzień, można umożliwić uczestnikom przygotować się na konkurencję, praktyki na ziemi, trochę się go opanować. Na planorke ogłosić kapitanów przybliżone zadania dla klas A i B (złożoności), tak aby mogli oni przygotować ich zespołów do konkursu.
  3. W trzecim dniu zorganizować mecz na CCI (przeszkoda turystyczny oczywiście). Od rana do przeprowadzenia losowania, aby określić kolejność zespołów głośników na różnych klas. Wtedy trzeba dać uczestnikom szkolenia w pierwszym składzie na 1:00, a potem niech się na torze przeszkód co 20-40 minut od konkurentów. W zależności od kolejności czasu głośniki i polecenia złożoności mogą być zmieniane.
  4. W obozie 4-dniowej można podjąć ostateczną zespoły konkurencji na MWC (trasa turysta Control). Nie zapominaj także o losowaniu i porządku poleceń głośników.
  5. Ostatni dzień obozu jest zwykle poświęcić uroczyste przyznanie nagród zespołów zgodnie z zajmowanych miejsc.

Oczywiście, każdy ma swoje własne preferencje i pomysłów, jak spędzić turslet skrypt, więc można trochę zmienić. Jednak stosować się do powyższego planu będzie racjonalne.

niezbywalną ciekawostki

Aby przyciągnąć uczestników turslot organizatorzy muszą wysłać tzw zaproszenie lub wizytówkę do udziału każdego zespołu. Ta część imprezy muszą być zawarte w skrypcie. wizytówki na turslet trzeba wysłać przedstawicieli zespołów co najmniej jeden miesiąc przed rozpoczęciem imprezy.