624 Shares 7344 views

Ser „Omichka” – pyszne produkty dla dzieci i dorosłych

Co jest ser „Omichka”? Ten produkt jest znany wielu mieszkańców Federacji Rosyjskiej. Słodki ser został wynaleziony w 1969 roku, w fabryce w Omsku. Deser zaprojektowana głowica Zoe Kutminoy syroplavlenogo sklepu Foreman i Valentina Panfilova. W 1971 roku ser „Omichka” otrzymał certyfikat autorstwa. Produkt szybko zyskał sławę w całym kraju. Dziś „Omichka” dostępny jest w różnych wersjach .. klasyczny, czekolada, creme brulee, truskawki z kremem i suszonych moreli, itd. Produkt jest pakowany w opakowanie z tworzywa sztucznego stogrammovye i uncji.

Ser „Omichka”: szczegóły

Tak, w porządku. Ser „Omichka” – produkt wynaleziony w ZSRR. Dziś wie o tym dosłownie każdy rosyjski i nie tylko. Omsk – miasto znane z wielu powodów. A ten produkt – jeden z nich. Wykonane ser „Omichka” z naturalnego mleka krowiego. Ma kremową konsystencję.

historia

Jak już wspomniano, technologia „Omichka” produkcji sera została wynaleziona w 1969 roku. Certyfikat autorskich Zoya Andrejewna Kutmina i Valentina Andreevna Panfilov otrzymał 23 listopada 1971.

1971 jest znany jest w stanie rozwijać roślina 60 ton sera. Ale w 1983 roku Związek Radziecki miał już przyjemność mieszkańcom 147 ton. Po otrzymaniu certyfikatu sera autora jest produkowany ze znakiem jakości państwa.

Początkowo produkt był produkowany wyłącznie w fabryce Omsk sera topionego. Dziś jest wykonany, i kilku innych rosyjskich firm. Instrukcja pojedynczy Ministerstwo przemysłu mleczarskiego, która istniała w tym czasie w ZSRR, nakazał głos przedsiębiorstw technologia produkcji sera podporządkowanych, tak szybko, jak to zostało uznane klientów. Taki udany wynalazek szybko rozprzestrzenił się w całym kraju. Obecnie „Omichka” wyprodukowany w zakładach Kazan, Nowosybirsk, Krasnodar, Saransk, Woroneż, Kursk, Petersburg, Republiki Udmurtia i innych regionach Rosji i krajach byłego Związku Radzieckiego.

Prawo do znaku towarowego

Ale nie jest tak prosta, że ewoluowały. Technologia produkcji sera było już znane. Nagle jednak o sporze. Został on zainicjowany przez przetwórców mleka Kazan „VAMIN Tatarska”. Firma stwierdziła, że jest właścicielem praw do znaku towarowego. Omsk roślin serów topionych z kolei pokazał swoje prawa do sera i zasugerował, że Tatarstan zawrzeć umowę licencyjną. On też wysłał skargę do FAS Rosji z wymogiem do postawienia przed sądem Omsku za naruszenie prawa konkurencji. Nie zdecydowano się praw wyłącznych Omsk nie dają. Omsk roślin serów topionych, oczywiście, nie zgadzało. Po zmieszaniu i nazwa produktu zostały opracowane w 1969 roku, to właśnie tutaj. Produkty wytwarzane w Tatarstanie, zdaniem kierownictwa zakładu, z Omsk technologii „Omichka” produkcji i receptura jest inna.

W 2009 roku Moskwa Sąd Arbitrażowy został uwzględniony w decyzji o uznaniu działań na Omsk roślinnego sera topionego związanego z rejestracji znaku towarowego, nieuczciwej konkurencji. Od producenta został ukarany grzywną sto tysięcy rubli.

Niemniej jednak, Omsk roślina nadal bronić swoich praw. W rezultacie, w 2010 roku uzyskał certyfikat znaku towarowego „Omichka” ważną do 2018 roku.

Kluczowe cechy

A teraz o głównych cechach produktu. Słodki serek „Omichka” różni kolor kremowy. Konsystencja produktu jest miękka pasta do smarowania. Ma łagodny smak śmietankowy – słodkie, ser o smaku wanilii i pasteryzacji. Produkt zawiera naturalne twarde sery, śmietana, twaróg i cukier.

Udział masowy tłuszczu w suchej masie 50%. W odniesieniu do parametrów fizyko-chemicznych, ser zawiera 30 g tłuszczu (mleko – nie więcej niż 10 g), 10,5 g białek, 16 g węglowodanów (sacharoza włącznie). Wartość energetyczna 372 kcal produkt.

Omsk roślina produkuje dniu dzisiejszym trzynaście odmian sera – klasyczny, czekolady, pomarańczy, brzoskwiń, truskawek śmietany, Banana Cream, krem kokosowy, owoców leśnych, suszone morele, rodzynki, orzechy, orzechy z czekolady creme brulee. W 2012 roku produkcja z punktu widzenia GOST, zdecydowano o zaniechaniu rozpatrywania ser (dzięki obecności tłuszczów roślinnych w składzie).

Zmiany recepty

Nawiasem mówiąc, o recepturze. Doznała niewielkich zmian. Pod koniec roku 2014 jest to dość poważna decyzja została podjęta przez fabrykę Omsk sera topionego. „Omichka” został następnie popełnił podstawowy składnik naturalnych śmietany. zanim one zastąpić zwykłą wodę obecną w produkcie. Zaktualizowany „Omichka” pojawił się na sklepowych, stał wykupione jeszcze szybciej. Według konsumenta, ona przypomina deser 70s. Po tym wszystkim, tak jak naturalny krem były podstawą słynnego sera.

Produkt wytwarzany w zakładzie Omsk zgodnie z zasadami. I każdego roku w coraz większych i większych ilościach. W skrócie, bez ser nie pozostaje ani Omsk, żadne inne miasto w Rosji. Dostępne do produkcji przetworzonej twarogiem lokalnych producentów. To samo w sobie gwarantuje najwyższą jakość produktów.

nowe formaty

Tak więc, „Omichka” – ser topiony, których cena wynosi tylko 20 rubli. Skład bardzo zadowolonych klientów. W skrócie, stosunek jakości do ceny po prostu wspaniały.

Nawiasem mówiąc, w odniesieniu do innowacji. Do tej pory, planuje produkować „Omichka” w nowych formatach – w trójkąty i doy lutowania (w elastyczny pakowane próżniowo).

Plany zwolnić również producentom tzw lekkiej wersji produktu. Ten ser jest inna niskiej zawartości tłuszczu i przewiewne tekstury.