604 Shares 6223 views

Pstrąg z grilla. Jak ugotować pstrąga – Receptury

Pstrąg na ruszcie, aby szybko i łatwo ugotować. To danie jest idealny dla tych, którzy nie spożywają mięsa, lub którzy mają długi zmęczony zwykłego grilla.

Należy zauważyć, że przygotowanie pstrąga na rozżarzonych węglach nie jest czasochłonne. Ale zanim włożysz rybę na grillu lub rozłożone na patyku, to powinny być odpowiednio traktowane. Jak to zrobić, zostaną omówione w materiałach tego artykułu.

Krok pstrąg gotowanie na ognisku (w całości)

Jeśli zdecydujesz się gotować całe ryby, do tego trzeba specjalną kratkę. By the way, pstrąg okaże się znacznie smaczniejsza jeśli jest wstępnie napełnić ziół i cebuli. Ale wszystko po kolei.

Tak więc, zanim smażyć pstrąga na rozżarzonych węglach, trzeba przygotować:

 • Rafinowany olej z oliwek – około 3 duże łyżki;
 • Świeży pstrąg małe wymiary – około 4-5 szt.;
 • cebuli żarówka o średniej wielkości – około 2 szt.;
 • cytrynowy świeżej pożywki wielkość – około 2 szt;.
 • Pietruszka – mały promień;
 • mielony pieprz oraz chlorek sodu – dodaje się do smaku.

przygotować rybę

Pstrąg na grilla nie tosty bardzo długo. Ale przed tym, to musi być odpowiednio traktowane. Z wszystkich rybie usuwa się, a następnie odciąć część płetwy, głowy i ogona. Po oczyszczeniu brzucha pstrąga jego smaku soli, olej z oliwek i pieprz, a następnie rozprowadza się w pojemniku i natryskuje się z soku z cytryny (od pierwszej owoców). W tej postaci produkt pozostawiono pod wyciągiem przez 30 lub 60 minut.

Wytwarzanie pozostałych składnikach

Natomiast pstrąg marynowany, rozpocząć przetwarzanie innych składników. Cebula oczyszczone i posiekane grube pierścienie cięte plasterki cytryny i zioła opłukać i oczyścić ostre gałęzie.

Sposób obróbki cieplnej i farsz

Pstrąg z grilla nie przygotowuje się bardzo długo. Ale zanim umieścić go tam, rzeczy ryby powinny być poprawne. Do tego dużo otworzyć jej brzuch, a potem z kolei rozprzestrzenił krążki cebuli, plasterki cytryny i gałązki pietruszki. Następnie nadziewane ryb umieszczonych na siatce i mocno wciśnięty. Jako takie, bary położyć na grillu na rozżarzonych węglach.

Gotowanie pstrąga korzystnie nie mniej niż 25 minut. W tym przypadku, należy okresowo odwrócił tak, że ryby równomiernie propeklas ze wszystkich stron.

Prezentuje na stole

Jak widać, cały pstrąg na gotowania grill jest łatwe i proste. Gdy ryba zmięknie, grill delikatnie otwarty, a jego zawartość są przenoszone do półmisku, ozdobione zielonymi lub fioletowymi liśćmi sałaty. Jako taki, pstrąg przedstawione stole z gotowanymi ziemniakami lub jakikolwiek inny dodatek. Nawiasem mówiąc, niektóre gospodynie wolą używać pieczone na węgle ryby z zieleni i świeżymi warzywami.

smażyć steki pstrąg z grilla

Gotować rybę z grilla mogą być różne sposoby. Jak upiec je w całości, mówiliśmy powyżej. Jednak niektórzy kucharze wolą gotować pstrąga w postaci steków. Według nich, produkt ten tworzy szybko poddana obróbce cieplnej, a okazuje się, soczyste i smaczne. Ponadto, jest bardziej dogodne do dystrybucji płaty na płytkach.

Tak więc, aby przygotować się zaskakująco smaczne i delikatne pstrąg z grilla, następujące składniki potrzebne do przygotowania:

 • Rafinowany olej z oliwek – około 3 duże łyżki;
 • Świeży pstrąg mały rozmiar – około 3 sztuk,.
 • kmin – O dessertspoonful;
 • cytryna świeże średniej wielkości – 1 szt;.
 • Pietruszka – mały promień;
 • mielony pieprz oraz chlorek sodu – dodaje się do smaku.

Przetwarzanie rdzeń produktu

przetwórstwo ryb do przygotowania potraw pod uwagę trwa trochę dłużej niż w poprzednim przepisie. Pstrągów oczyszczone z łusek dobrym mycia, a następnie wypatroszone, odcięcie głowy, żebra i sekcję ogon. Następnie produkt jest pokrojony w steki grubości nie większej niż dwóch centymetrów.

Sposób marynowania

Gdy ryba do przetwarzania, umieszcza się go w dużej emaliowanym, a następnie rozprzestrzenia się do niej drobno posiekanej pietruszki, tymianek, pieprz, oliwa z oliwek, rafinowany i pieprzu. Wszystkie składniki są dokładnie mieszane ręce spryskane sokiem z cytryny (od pierwszego owoce), pokryte z pokrywką i pozostawia w temperaturze pokojowej przez 1-1,5 godziny. W tym czasie mamy dobry stek marynowany pstrąg, po wchłania wszystkie smaki składników rozplanowany.

Sposób smażenia Węgiel

Jak ugotować pstrąga na grill? Aby to zrobić, można użyć grilla na grilla, oraz tradycyjne szaszłyki. Jednak w tym drugim przypadku, końce ryb można powiesić i spalić. Dlatego zalecamy steki gotowania pstrąg na specjalnej siatce. Jest ona montowana na ruszcie z węgli, a następnie na przemian rozsianych marynowane kawałki.

Po ryba zaczyna się wyróżniać soku, należy zwrócić się do drugiej strony, za pomocą szczypiec do gotowania. Do przeprowadzenia tej procedury powinny być bardzo ostrożne, jak pstrąg obróbce cieplnej staje się bardzo miękki, a to może być bardzo łatwo złamać na kawałki.

Zachowując wszystkie powyższe wymagania przepisu, trzeba się bardzo miękkie i soczyste ryby, smażone w głębokim tłuszczu z obu stron.

Podawać steki do stołu

Po steki pstrągi gotowane na węglu, starannie usuwa się z siatki, stosując te same kleszcze gotowania. Rozprowadzania produktu na płytkach są uzupełnione tłuczone ziemniaki, gotowanego ryżu, smażonego albo świeżych, warzyw. Jeśli trzeba, to danie może być stosowany wraz z ziół i liści sałaty.

pomocnych wskazówek

Jeśli zdecydujesz się gotować pstrąga nie są na siatce, a przy użyciu konwencjonalnych szaszłyki, to nie powinny być cięte w postaci steków, i długie kawałki, bez wiszące końce.

Marynowane produkt dowolnymi znanymi środkami do ciebie, powinno być pozostawione na bok na kilka godzin. Następnie ryby starannie nawleczone na szpikulce lub specjalnych drewnianych patyczkach. Jako takie, smażyć pstrąg na węglu drzewnym, w taki sam sposób jak zwykle yków mięsnych. Jednak, aby zakończyć przygotowania ryb nie musisz 35-40 minut, a tylko ¼ godziny. To było w tym czasie kawałki pstrąga będzie całkowicie miękkie i soczyste.