841 Shares 1231 views

Czym różni się od angina migdałków? Opis leczeniu chorób, a zwłaszcza

Wraz z nadejściem chłodów, wielu z nas zaczynają cierpieć z powodu przeziębienia, pierwszy znak, który jest zazwyczaj ból gardła. Czym różni się od angina migdałków? Znając różnicę między tymi chorobami jest potrzebna w celu przypisania prawidłowego leczenia. W przeciwnym razie, leczenie będzie nieskuteczne i może nawet pogorszyć chorobę. Ogólnie rzecz biorąc, mamy do czynienia z tą samą patologią, jedyną różnicą jest to, że przewlekłe zapalenie migdałków jest jego forma, a angina – ostre. Ze względu na podobieństwo objawów wielu chorób są często mylone ze sobą, ale w rzeczywistości, zapalenie migdałków i gardła nastąpić w różny sposób i wymaga innego leczenia. Jaka jest różnica między tymi chorobami?

Opis zapalenie migdałków

Zapalenie migdałków – stan zapalny, który wpływa na migdałki oraz obszar peripharyngeal ringu. Jest to spowodowane przez bakterie i wirusy. Jest to głównie paciorkowce.

Angina może przepływać zarówno ostre i chroniczne formy. W większości przypadków choroba ta występuje u osób z osłabionym układem odpornościowym, w wyniku hipotermii, stres i zmęczenie. Proces zapalny może obejmować jeden lub więcej z migdałków w tym samym czasie, większość Palatine. Zakażenie następuje w kropli przez pacjentów ludzkich i nośników choroby, które nie mają wyraźne objawy.

zwłaszcza angina

Czym różni się od ostrego zapalenie migdałków ból gardła? Nie ma żadnej różnicy, jak dusznica bolesna – z migdałków, który występuje w ostrej formie. Choroba jest zakaźna w naturze i towarzyszy zapalenie migdałków, tworzenie się płytek ropne i formowania.

Zakażonych anginy mogą być zarówno osoby chore, a wskutek coraz infekcji z innych źródeł. Na przykład, może to być przewlekłe zakażenie, które jest siedliskiem próchnicy i chorób przewlekłych nosa i zatok przynosowych. Jeśli angina nie goi się w odpowiednim czasie lub traktować go prawidłowo, może to prowadzić do poważnych powikłań, takich jak nasilenie różnych układów i narządów.

Angina mogą występować w różnych postaciach. Na podstawie charakteru klęski migdałków, odróżnić nieżytów grudkowego martwicze, opryszczka, kasetonów, ropień i włókniste anginę.

Czym różni się od migdałków przewlekłe zapalenie migdałków?

Jak wspomniano powyżej, zapalenie migdałków jest ostra lub przewlekła. Ostra postać zapalenia migdałków – jest to ból gardła. Przewlekłe zapalenie migdałków towarzyszy przewlekły proces zapalny, który występuje w gardła migdałki. Chroniczne formy migdałków jest wynikiem powtarzalne i undertreated całkowicie bolesnej.

Odróżnić prosty i toksyczne przewlekłego alergicznego zapalenia migdałków. Do prostego przewlekłe zapalenie migdałków tendencję do dostępności miejscowych objawów toksycznych alergicznej – pogarsza stan organizmu jako całości, któremu towarzyszą komplikacje chłonnych serca, nerek i stawów.

Również wydzielają wyrównaną i niewyrównaną przewlekłe zapalenie migdałków. W pierwszym przypadku, w jądrze migdałowatym jeszcze w stanie poradzić sobie z infekcją i wykonywać swoje funkcje ochronne. W rzeczywistości, forma kompensowane migdałków – rodzaj „uśpionych” siedlisko przewlekłego zakażenia. Często choroba ta pozostaje niezauważone. Towarzyszy mu jedynie lekki dyskomfort w gardle i małą kolekcję ropa na migdałkach.

Niewyrównana przewlekłe zapalenie migdałków, zwykle towarzyszy anginy. Ponadto, często nie ropnie i choroby zapalne uszu i nosa.

Objawy zapalenia migdałków

Czym różni się od angina migdałków? Objawy obu chorób są podobne, ale nie są one tak wyraźne, z migdałków. Główne z nich to:

 • dyskomfort w gardle i ból przy połykaniu;
 • cuchnący oddech;
 • zaczerwienienie i wzrost migdałków, obecność białych osadów;
 • temperatura 38 ° C;
 • przekrwienie błony śluzowej nosa;
 • powiększenie szyjnych węzłów chłonnych.

Objawy zapalenia migdałków

Aby dowiedzieć się, jaka jest różnica między bólem gardła i migdałków, konieczne jest, aby poznać charakterystykę objawów dusznicy. W pierwszej kolejności różni się od anginy migdałków bardziej jaskrawe skończona. Obecność anginy mogą być oceniane na podstawie następujących kryteriów:

 • ostry ostry ból w gardle i trudności w połykaniu;
 • temperatura ciała może osiągnąć 40 ° C, a często kłopotliwe, aby zmniejszyć;
 • silne zapalenie migdałków i rozszerzenie, pojawienie się ropnej blaszki;
 • ból głowy i ból stawów;
 • zwiększają w węzłach limfatycznych podżuchwowych;
 • duszność;
 • brak przekrwienia nosa;
 • ogólne osłabienie i złe samopoczucie.

W zależności od przyczyny choroby, angina może się dowiedzieć o sobie w pierwszych dniach po zakażeniu, a pojawiają się w ciągu pięciu dni.

Ból gardła i migdałków: jak rozpoznać?

Postać przewlekła z migdałków są prawie zawsze towarzyszy przekrwienie błony śluzowej nosa. W przypadku takiego objawu anginy jest nieobecny. Patologia ta posiada podobieństwo do chorób dróg oddechowych i grypy. Ponadto, często występują w tym samym. I jeszcze, aby dowiedzieć się różnicę między zapalenie migdałków, anginy, trzeba znać swoje możliwości. Główną wyróżniającą cechą chorób uważanych – to nasilenie objawów.

Czym różni się od angina migdałków? Jaka jest różnica między tymi chorobami? Dla anginy charakteryzuje się gwałtownym i nagłym pojawiające się ból gardła, silne bóle głowy, bóle stawów, wyższe niż w migdałków, gorączka, pojawienie ognisk ropnych i płytki nazębnej. Ryzyko ostrego zapalenia migdałków jest to, że cierpi nie tylko gardło, ale inne narządy w wyniku choroby. Dlatego po choroby zaleca się oddać analizę moczu i krwi, a także sprawdzić funkcjonowanie serca.

Dla tych, którzy są zainteresowani w różnicy pomiędzy migdałków anginy, należy wziąć pod uwagę fakt, że zapalenie migdałków charakteryzuje się powolnym przebiegu procesów zapalnych w krtani. Mogą one co jakiś czas znikną, a następnie ponownie się pogarsza. W przewlekłym zapaleniu migdałków nie zawsze występuje gorączka i korki nie są ropne i charakter tandetna.

leczenie

Wszystkie choroby przewlekłe są znane leczyć nie jest takie proste. Dlatego też, gdy pierwsze objawy choroby gardła powinny skonsultować się z lekarzem. Ból gardła lub migdałków, główne różnice, różnych chorób znanego wykwalifikowanego lekarza. Po określeniu stopnia i rodzaju patologii, to przypisać prawidłowego leczenia. Dokładna diagnoza jest konieczna, ponieważ leczenie bólu gardła i migdałków ma różnic. W każdym razie, leczenie powinno być oparte na eliminacji przyczyn i nie objawy.

Jak jest dławica piersiowa lub ostre zapalenie migdałków? Kiedy trzeba antybiotyk? Wszystko to, aby powiedzieć lekarzowi. Leczenie ostrych form zapalenia migdałków (angina) prawie zawsze wykonywana w warunkach ambulatoryjnych. Tylko rzadko musiał uciekać się do hospitalizacji i zastosowania leczenia chirurgicznego. Leczenie zazwyczaj polega angina biorąc leki przeciwzapalne, antyseptyczne i antybakteryjne. Oprócz leków powoływanych zabiegi fizykoterapii, witaminy i zioła do płukania. W najcięższych przypadkach, antybiotyków o szerokim spektrum działania.

Przewlekłe zapalenie migdałków leczonych antyseptyczne i immunomodulatory. Stosowane również biostymulatory i środki antyhistaminowe. Antybiotyki pić, gdy istnieje ryzyko powikłań.

Skutków ostrego i przewlekłego zapalenia migdałków

W obecności gardła ważne jest, aby zrozumieć, że nieutwardzony zapalenie migdałków może być bardzo niebezpieczne. Przede wszystkim jej powikłań. Największym zagrożeniem są następujące:

 • zapalenia wsierdzia, wraz niszczących zmian wewnętrznej powłoki z zaworem i mięśnia sercowego;
 • kłębuszkowe zapalenie nerek – choroba nerek;
 • obrzęk gardła;
 • zapalenie węzłów chłonnych;
 • ropień;
 • zapalenie ucha środkowego;
 • reumatyzm.

Jest to również niezwykle ważne, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się infekcji z krwi do mózgu, powodując zapalenie opon mózgowych może się rozwijać. W przypadku tej choroby charakteryzuje się zapaleniem opon mózgowo-rdzeniowych. Jest on pokazany jako ogólne osłabienie, duszność, silne bóle głowy, gorączka. Objawy zapalenia opon mózgowych to poważny powód, by wezwać lekarza.

wniosek

Zrozumiałe jest, że przewlekłe zapalenie migdałków leczyć znacznie bardziej skomplikowane niż ból gardła. W związku z tym, ważne jest, aby zapobiec przejście ostrej postaci tej choroby w przewlekłych i całkowitego utwardzenia patologii. A leczenie należy przeprowadzić możliwie najefektywniej, obowiązkowe jest zastosowanie do instytucji medycznej.