830 Shares 4937 views

Cabernet Sauvignon – dla smakoszy wina

Cabernet Sauvignon – jeden z najbardziej znanych win na świecie. Otrzymał swoją nazwę od odpowiednich winogron. Faktycznie, dzięki niemu, że otrzymał taki szeroki, rozsianych po całym świecie. Czerwony Cabernet Sauvignon (Cabernet Sauvignon) stale utrzymuje czołowe pozycje w sprzedaży i konsumpcji.

winogrona

Hybrydowy nazywany królem winogron. On odnosi się do odmian winorośli i jest członkiem eko-geograficzne grupy odmian zachodnioeuropejskich. Jest on używany do produkcji win czerwonych. Ani przemysł winiarski nie przechodzą do ich uwagę.

Odmiany winogron Cabernet Sauvignon – skrzyżowanie białej Sauvignon Blanc i czerwone Cabernet Franc (co amerykańscy naukowcy odkryli w 1996 roku). Sugeruje również, że eliminacja odmian przeprowadzane w XVII wieku do francuskich winnic w Bordeaux.

Według plantatorów stopnia sprzężenia zwrotnego ma unikalną kombinację właściwości:

 • Skromny, doskonale przystosowane do każdych warunkach klimatycznych. To nie wymaga skomplikowanej uprawy.
 • Odporne na choroby. Praktycznie nie botrytis i pleśni. Braves naloty szkodników, takich jak filoksery i grozdevoy mól.
 • Frost. Znosi suszę. Wydajność nie zmniejsza – zmniejszenie ilości owoców.
 • Uprawiane w różnych środowiskach, zachowuje swoją wyjątkowość. Aromat i smak odmian uznane, mimo uderzających różnic w warunkach klimatycznych i składu gleby.
 • Późno dojrzewające (jagody dojrzewają dość powoli). Zapewnia duży wybór winiarzy w doborze czasu żniwa. Chociaż w zimnych klimatach niekompletny starzenia jest możliwe.
 • Geografia rośnie – z Argentyny do Kanady. Cabernet Sauvignon jest uprawiana w Hiszpanii, USA, Australii, Francji, Chile, RPA i Nowej Zelandii.
 • małych owoców z dużych ziaren i grubości skóry. Według specjalistów, dają poczucie winy i cierpkość głęboki, bogaty kolor.

pomocny

Kompletne debata o zagrożeniach i korzyściach płynących z konsumpcji wina doprowadziły naukowców ściśle sprzężony z tym problemem. Na Uniwersytecie Columbia , liczne badania wykazały, że:

 • wino może spowolnić rozwój szkodliwych bakterii w ludzkim układzie pokarmowym;
 • Napój może być stosowany w profilaktyce przed próchnicą;
 • połączenie w kwasach wina takie jak kwas cytrynowy, octowy, mlekowy, jabłkowy, bursztynowy, pozwala na stosowanie gorącego grzane w zimnej i angina;
 • wino hamuje bakterie cholery i gruźlica;
 • ma to korzystny wpływ na mięsień sercowy ze względu na naturalny składnik resweratrol (spowalnia starzenie);
 • Wysoka zawartość napoju pozwala na melatoniny jako pomoc snu;
 • przeciwnowotworowy i właściwości przeciwutleniające wina znacznie zmniejsza ryzyko wystąpienia raka prostaty;
 • napojów wyjścia z organizmu soli;
 • Pomaga uporać się z anemią.

Ze względu na pewne cechy wpływu wina na organizm człowieka, nie zaleca się stosowania go przed końcem dnia roboczego. Nawet z małym poczuciem zatruciu nie powinien iść do łóżka.

Mimo tych wszystkich pozytywnych właściwości czerwonego wina, nadużywanie alkoholu może prowadzić do nieodwracalnych następstw i kompletnej degradacji jednostki.

aromat

Paneliści zauważyć, że główny smak tego typu wina są owoce: czarna porzeczka, wiśniowy i dojrzałe jeżyny. Odcienie w zależności od producenta i konkretnego miejsca uprawy winorośli. To zmienia ekspozycję smaku i długoterminowej.

Klasyczne wina pochwalić bogaty aromat owocowy z wyraźnymi nutami ostrą papryką – z zielonego na czarny w języku bułgarskim.

Wina europejskie są różne odcienie trawy kwiat. Według specjalistów, mogą usłyszeć grafit, tytoniu, fiołki, lukrecję.

Ale amerykański kontynent – mówi panelistów – wypełnienie smaki produktu wiśni, czarnego pieprzu i lukrecji, podkreślając ich delikatny zapach wanilii.

kolor

Młode wino Cabernet Sauvignon jest ciemnoczerwona. Posiada charakterystyczny fioletowy odcień. Jednak z biegiem lat zmienia kolor. Po kilku latach starzenia napój staje się głęboki rubinowy kolor lub granat.

Kultura picia

Smakoszy wnoszą Cabernet Sauvignon (Cabernet Sauvignon) pasuje do mięsa i tłustych. Może być stosowany z hamburger, stek wołowy lub grzybowym pizzy. Aby to klasyczne połączenie wina z duszonymi żeber. Befstroganow pod sosem grzybowym notach jagodowych podkreślić ten rodzaj alkoholu.

Eksperci nie polecam połączyć z czekoladą cabernet sauvignon. Potężny słodycz tylko „zgnieść” owocowy wydźwięk.

Wina Cabernet Sauvignon (Opinie potwierdzić) w umiarkowanych ilościach nie jest zbyt pijany. To napełnia ciało energią. Nic dziwnego, że jest tak kochany i templariusze i druidzi.

to jest ciekawy

Cabernet Sauvignon jest tak powszechne na całym świecie, że jego plantacje zajmują prawie 270 tysięcy hektarów:

 • Francja – 50 000 ha;
 • Chile – 40 500 ha;
 • USA – 40 000 ha;
 • Australia – 26 000 ha;
 • RPA – 16500 ha;
 • Argentyna – 6500 ha.

Zgodnie z amerykańskim prawem, Cabernet Sauvignon może zawierać nie więcej niż 75% tego samego rodzaju winogron. To sprawia, że można poprawić smak produktu i zwiększyć jej wartość.

Wysoka cena butelki wina zależy od wartości winogron. Z tonę surowca do 750 można wytworzyć butelek na napoje. Dla porównania, cena za tonę Cabernet Sauvignon może osiągnąć $ 6.000 i Merlot (w tych samych warunkach uprawy) – $ 1.300.

Ostatni czwartek sierpnia na całym świecie obchodzimy Dzień Cabernet Sauvignon. Luzem degustacja wina odbywa się we wszystkich większych miastach w regionach produkujących wino. Święto jest bardzo młody, to jest obchodzone tylko w 2010 roku.

Niezwykły aromat zielona papryka zawiera mikroskopijne zawartość organicznego związku wino pirazyny.

Odmiana ta jest jedną z najbardziej płodny. O powierzchni 0,5 hektara można zebrać do 3,5 tony jagód.

O winogron wytrzymałość jest fakt, że jest uprawiana na pustyni Gobi (chiński część).