179 Shares 3650 views

Wybierz przepis na ciasto z kapustą

Które danie jest najbardziej kochanym w wielu rodzinach i przyjaznych firmach? Oczywiście są to ciasta. Zamknięte i otwarte, z mięsem, rybą, warzywami i słodkimi farszami, z najbardziej różnorodnych ciast, ciastka będą niewątpliwie głównym ozdobem każdego świątecznego stołu. Nie bez powodu w Rosji słowo "ciasto" pochodzi od słowa "święto", co oznacza wielką i hojną ucztę. Ponadto ciasta są doskonałą okazją do pełnego spożycia. Mają wszystko: węglowodany – ciasto i wypchanie zboża, białka – mięso, grzyb, napełnianie ryb, witaminy – napełnianie z warzyw i owoców, tłuszczów itp. I takie ciasta jak kulebyaka i kurnik zawierają kilka wypełnień naraz, będąc w istocie pełnoprawnym złożonym obiadem.

Weźmy na przykład przepis na ciasto z kapustą. Lekkie i pożywne w tym samym czasie, to ciasto zawiera wiele witamin i mikroelementów, wszystkie produkty w nim doskonale pasują do siebie, bez uszkodzenia wątroby i żołądka. Przedstawiciele sprawiedliwego seksu mogą spokojnie rozpieszczać się z takim kołem, nie bojąc się zrujnować figury, ponieważ ciastka z kapustą z ciasta przaśnego są dozwolone w żywności dietetycznej. Pasztety z kapustą mogą być otwarte i zamknięte, a opcje przygotowania kapusty do napełniania są po prostu nieliczne, dlatego takie naczynia nigdy się nie nudzi.

Poniżej znajduje się prosta recepta na ciasto z kapustą, która zajmie godne miejsce w menu wielu gospodyń domowych.

Do testu potrzebujesz: 200 gr. Mąka; 150 – 200 gr. Olej; 2 jajka; ½ filiżanki mleka; Sól.

Do napełniania: ½ mała główka kapusty; Żarówka; Mieszanka suszonych ziół i słodkich papryk; Olej roślinny; Sól.

W przypadku wyrobów cukierniczych, olej powinien być mielony mąką, aż zostanie otrzymany jednorodny krem. Pojedynczo wymieszaj jajka z mlekiem i ze wszystkich składników szybko ugniataj elastyczne ciasto. Ciasto owija folię spożywczą i umieszcza ją w lodówce przez kilka godzin.

W głębokiej patelni dodaj cebulę w oleju roślinnym. Ostrożnie pokroić kapustę, dodać do cebulki. Lekko smażyć, zalać małą ilością wrzącej wody, sól i gotować na wolnym ogniu. Dodać przyprawy i wyjąć kapustę z ognia, ostudzić.

Ta recepta na ciasto z kapustą nadaje się zarówno do otwartej jak i zamkniętej formy produktu.

W pierwszym przypadku ciasto powinno być podzielone na dwie równe części i zwinięte w cienką warstwę na powierzchni mielonej. Przez pół ciasta rozprowadzić równomiernie napój i przykryć drugą połową ciasta. Przekłuć ciasto widelcem, tak jakby zaznaczono porcjowane kawałki, smar z żółtkiem i włóż blachę do pieczenia, uprzednio naoliwioną. W drugim przypadku, w przypadku wierzchołka ciasta, pozostało tylko 1/3 ciasta, które następnie rozprowadza się na wypełnieniu w postaci kraty. Gril jest również dobrze smarowany żółtkiem, zwłaszcza na połączeniach.

Piec ciasto w rozgrzanym piekarniku do 220 ° C przez pół godziny.

W uroczystych okazjach można na podstawie tego przepisu gotować ciasto z grzybami i kapustą.

Grzyby, przepłukać, obrać i gotować w solonej wodzie aż do ugotowania. Następnie pociąć je w paski i dodać do kapusty, gdy jest na pół gotowy etap. Następnie ugotuj ciasto w taki sam sposób, jak w poprzedniej recepturze.

Często zdarza się, że nieoczekiwane goście przychodzą do domu, a gospodyni musi pobić coś smacznego. W tej sytuacji ważne jest, aby ciasto było przygotowywane szybko i nie wymaga stania w ciepłym miejscu, jak drożdże lub na zimno, jak łuszcząca się i piaszczysta. Poniższy przepis może być doskonałym rozwiązaniem.

Szybkie ciasto z kapustą.

Do testu potrzebny jest: szklankę mleka; Kieliszek śmietany; Sól; Soda; Cukier; Mąka (ile by to zrobiło); Jajko; 50 gr. Olej roślinny.

Do napełniania: ½ mała główka kapusty; ½ filiżanki mleka; Żarówka; Masło; 2 jajka na twardo; Sól.

Weź ½ łyżeczki sody, zgasz z kwaśną śmietaną. Mleko rozgrzać i włożyć go łyżeczką cukru i soli. Wlać mleko z oleju roślinnego , śmietanę z sody i jajka. Następnie dodaj mąkę w taki sposób, aby ciasto o konsystencji okazało się jak gruba kwaśna śmietana.

Kapusta drobno posiekana, włożyć ją do rondla, dodać mleko i wypiekać prawie do czasu ugotowania. Włóż cebulę w kapuście oddzielnie, paloną na masło i trochę więcej na ogień. Ostudzić, dodać posiekane gotowane jaja, sól.

Uformuj tłuszcz do wypieku z olejem, wló do niego połowę ciasta, wyrównaj napełnianie i zalać pozostałe ciasto. Wstaw piekarnik do rozgrzanego piekarnika do temperatury 200-220 ° C przez około pół godziny. Weź ciasto i ostudź go w kształcie.

Wybierz odpowiednią receptę na ciasto z kapustą i odważnie zacznij tworzyć nowe kulinarne arcydzieła. Bon appetit!