200 Shares 5404 views

Jak gotować pyszne dżem z winogron z kości

Jeśli mieszkasz na południu, a jesienią, masz duże zbiory winogron lub po prostu chcesz zróżnicować słodkie domowe przygotowania do zimy, a następnie zacięcie z winogron z kości jest dokładnie tym, czego potrzebujesz, aby spróbować gotować. Bardzo smaczne i pachnące, jest idealne zarówno dla herbaty, jak i do napełniania otwartych ciast. Nawiasem mówiąc, kiedy zaparzanie jagód pozostaje nienaruszone. Weźmy za podstawę jedną z naszych receptur i zacznijmy robić zakupy.


Dżem robiony z winogron z kamieni

Do zbioru czarne lub białe winogrona są najlepsze. Dla 1 kilograma jagód potrzebujesz:

  • 1 szklanka wody;
  • 1,2 kg cukru granulowanego;
  • Mała wanilia woli.

Jagody umyć, oczyścić z możliwych zanieczyszczeń i blanch (gotować we wrzącej wodzie) kilka minut. Po wyjściu z hałasem i chłodnym. W tym czasie przygotuj syrop cukrowy, który będzie musiał zalać jagody i gotować na średnim ogniu przez 20 minut, a to nie wszystko – usuń talerz z talerza i pozwolić, aby słoik wytrzymał co najmniej 8 godzin (możesz zostawić go na noc). Następnie ponownie gotować na piecu przez 40 minut. Oddziel jagody od cieczy, włożyć słoiki, a pozostały syrop ponownie gotować ćwierć godziny. W tym momencie możesz dodać trochę waniliny. Napełnij syropem jagody. Sporządzono – dżem z winogron z kości mogą być pokryte pokrywkami i czyszczone w ciemnym miejscu do zimna. Oczywiście jest wiele pracy z takim przygotowaniem, ale w rezultacie otrzymasz delikatny, pachnący przysmak, który będzie tak przez herbatę w długie zimowe wieczory.

Dżem z winogron z nasionami z dodatkiem przypraw i migdałów

Przepis na ten preparat jest trudny do pozostawienia w tajemnicy. Wszyscy twoi przyjaciele, po wypróbowaniu tego dżemu, z pewnością poproszą o dzielenie się skomplikowaniami gotowania i dziwacznym składem składników. Właściwie tutaj są, biorą:

  • 1,2 kg zielonych winogron;
  • 600 gr. Cukier;
  • 1 szklanka soku winogronowego;
  • 100 gr. Migdały chłodzone;
  • Trochę cynamonu i 2 anyżowych gwiazd.

To zacięcie winogron na zimę jest przygotowywane w bardzo nietypowy sposób – nie jest parzone, ale słabnie w piecu. Najpierw umyj jagody, posypać cukrem, zalać sokiem i posypać przyprawami, po czym włożyć masę na blachę do pieczenia i posłać ją do piekarnika, podgrzaną do 150 stopni, przez 3 godziny. Nie zapominaj o sporadycznych sporach. Tymczasem napełnij migdały wrzącą wodą, pozostaw kilka minut, a po oderwaniu skórki i na godzinę przed końcem tęsknocie, dodaj do winogron. Po upływie ustalonego czasu (trzy godziny) wyjmij tackę do pieczenia z kuchenki, zdejmij z masła jagodowego szpinak anyżkowy i pałeczek cynamonu (jeśli brałeś laski, a nie proszek) i spakuj dżem do wysterylizowanych słoików, ostudź, a następnie je zwijaj. Upewnij się, że taki preparat nie pozostawia nikogo obojętnego. Teraz wiesz jak zrobić zacięcie z winogron. Chociaż jego przygotowanie trwa dość długo w porównaniu z ochroną innych owoców, smak tego kęsa jest bardzo delikatny. Szczególnie do gotowania można wziąć różne odmiany winogron i jeszcze bardziej zróżnicować zimę.