555 Shares 3590 views

Skrzydło indyka: przepis na pyszną kolację. Zupa z indyka skrzydło – przepis

Z obecną różnorodnością mięsa, oczy czasem biegają. Ale jeśli jesteś zwolennikiem jedzenia nie tylko smaku, ale także bez szkody dla żołądka i figury, powinieneś zrezygnować z wieprzowiny i zastanowić się nad bardziej alternatywą dla dietetyków. Mięso z kurczaka już karmiło wszystkich; Poza tym jego najbardziej pożyteczne mięso jest bez smaku i suche. Lepiej więc woląć skrzydło indyka. Przepis na jego przygotowanie można wybrać spośród najbogatszych asortymentów. Wśród nich są również najprostsze warianty dostępne do wykonania nawet na początku ekspert kulinarny, a raczej skomplikowane. Najważniejsze jest zawsze smaczne.


Zupa pomidorowa z indyka skrzydło: przepis

Najpierw musisz pomyśleć o pierwszym danie. Nawet jeśli naprawdę nie lubisz zup, to po prostu chcesz. Jej głównym składnikiem jest skrzydło indyka. Przepis nie jest zbyt uciążliwy, ale wynik jest po prostu wspaniały.

W trzylitrowym rondlu przygotowuje się bulion dwóch skrzydeł, z dodatkiem pół cebuli, dużych kawałków marchwi i pachnącej papryki grochowej. Z innej cebuli, drobno pokrojonej, rożna. Kiedy ma złoty odcień, do cebuli dodaje się cienkie paski połowy papryki słodkiej, a po pięciu minutach – kilka łyżek pasty pomidorowej i jedna trzecia szklankę wody. Gaszenie trwa do masywów. To zajmie około pięciu minut.

Bulion jest filtrowany, cebula jest wyrzucana, marchewka jest cięta ze słomy, a mięso jest usuwane ze skrzydeł. Wszystko wraca do bazy, uzupełnione pieczeniem i plasterkami dwóch ziemniaków. Kiedy zupa zaparzy się, wylewa się. Gdy ziemniaki osiągną miękkość, garnczek jest usuwany z talerza, posiekana bukiet koperkowy i para zębów czosnkowych umieszcza się w zupie. Trzecią godzinę nalegania – i możesz zjeść obiad.

Pechem jest pyszne: najlepsze marynaty

Gotowany i pieczony indyk odznacza się ogromnym zapachem. Ale najbardziej smaczne jest pieczone mięso. Ponadto jest to najszybszy i nie kłopotliwy przepis. Skrzydła indyka w piecu mogą być pieczone i bez akompaniamentu. Aby być bardziej apetycznym, po prostu trzeba je wstępnie marynować. Najbardziej pyszne były takie takie kompozycje:

  1. Pomidory marynowane (3 sztuki) wylewane, zmieszane ze zmiażdżonym czosnkiem, rozdrobniona bazylia z koperkiem, szczyptą papryki i pocieranym imbirem. Skrzydła są smarowane i pozostawione na godzinę.
  2. Mięso mięsne z surową skórą uzyskuje się, gdy skrzydła smaruje się mieszaniną płynnego miodu, sosu sojowego, szczyptą cukru i parą czosnkowych lobli. Pobyty w nim indyki co najmniej półtorej godziny.
  3. Zawsze ideałem jest mięso marynowane w majonezu. Jednakże produkt w swojej czystej postaci nie przyniesie pożądanego rezultatu, dlatego musi być zmieszany z musztardą, czosnkiem i dużą zielenią. W marynacie skrzydła powinny zanikać co najmniej dwie godziny.

Bezpośrednie gotowanie

Kiedy skrzydło indyka jest pieczone, przepis praktycznie nie różni się od wypiekuje zwykle zimno gotowanej wieprzowiny. Mięso spada na blachę do pieczenia, nie usuwa marynaty i idzie do pieca. Czas spędzony przez indyka w nim zależy od wielkości skrzydła. Możesz używać i folii, ale nie zapomnij go rozwinąć na pięć minut przed wydobyciem skrzydła, aby utworzyć ładne skorupy.

Turcja w rękawie z warzywami

Z skrzydłami można gotować i całkiem obiad, w tym świąteczny. Wygląd naczynia będzie godny uroczystego stołu. Najpierw musimy marynować skrzydło indyka (można wziąć dowolną marynowaną recepturę, najbardziej ulubioną). Choć jest w wieku, konieczne jest zrobienie innych składników obiadu. Na przykład ugotuj naczynie boczne.

Najprostszym rozwiązaniem są ziemniaki, ale w samotności będzie nudne. W zimie, kiedy nie ma specjalnej odmian w warzywach, można uzupełnić bulwy jabłkami słodkimi i kwaśnymi, marszczonymi wielkimi plasterkami i całymi ząbkami czosnku. W bardziej korzystnym okresie na ziemniaki dodaje się oberżyny lub cukinię, kalafior, grzyby leśne – wszystko, co wystarczy na fantazję i pieniądze. W rękawie po raz pierwszy postawiono na nich warzywa, topione marynowane skrzydła – znowu warzywa. Szyja jest związana, torbę umieszcza się w bardzo gorącym piekarniku i zostawia w niej przez godzinę.