235 Shares 6046 views

Osiem najpoważniejszych błędów, jakie może wywołać główny mówca

Czy kiedykolwiek brakowało konferencji podczas przemówienia mówcy? I jak można uniknąć tego losu, jeśli powinieneś mówić dalej? Zalecamy sprawdzenie błędów mówcy, abyś mógł być pewny, że nie powtarzasz ich.

1. Słaby początek

Pierwsze wrażenie, gdy pojawi się na scenie jest bardzo ważne. Musi być pozytywne i żywe. Wielu głośników słabnie. Stają i mruczą pierwsze zdanie, a co gorsza, zacznij przepraszać. Widownia spodziewa się ciekawego, fachowego i fachowego mówcy, dlatego musisz spełniać te wymagania.

2. Nadmierne użycie zjeżdżalni

Slajdy mogą być bardzo użyteczne, szczególnie w celu pokazania grafiki lub obrazów. Ale wielu głośników przeładowuje prezentacje z nadmierną liczbą slajdów, które zawierają zbędne informacje. Ponadto, gdy mówca odczytuje slajd, publiczność zaczyna czytać i nie zwraca uwagi na głośnik.

3. Nie ma jasności myśli

Bardzo często mówcy starają się pokryć zbyt dużo materiału i przeładować odbiorców danych. W rezultacie jest wiele różnych wiadomości, ale temat nigdy się nie wyjaśnia. Idealnie, twój raport powinien mieć centralny pomysł i strukturę, która przekazuje ten pomysł. Na przykład możesz rozpocząć rozmowę z problemem, a następnie opowiedzieć swoją historię, zaproponować rozwiązanie i zakończyć mowę z wezwaniem do działania – coś, czego oczekujesz od słuchaczy.

4. Nie ma hobby

Wiele spektakli jest zatłoczonych wykresami, faktami, danymi i statystykami bez opowiadań. Wobec jego braku wiele zgłoszeń słuchaczy może wydawać się nudne. W swoim przemówieniu umieść jedną lub dwie historie istotne dla słuchaczy. To pomoże zachować ich zainteresowanie. Na przykład jeśli mówisz o poprawie obsługi klienta, nie musisz wydawać tylko zainteresowania i zaleceń. Opowiedz historię o kogoś, kto zapewnia dobrą usługę, opisuje je i sytuację, a Twój raport się rozpocznie.

5. Brak entuzjazmu

Głośnik, który nie ma entuzjazmu, nie będzie mógł zadzwonić do niego i publiczności. Wielu mówców okazuje się zdolne tylko do ponurego monotonnego głosu i czyta suche stwierdzenia dokładnie według scenariusza. Jest to doskonały sposób na umieszczenie widowni do snu. Twoim zadaniem jako mówcy jest informowanie i rozrywka. Popatrz w oczy słuchacza i mów z serca, możesz chodzić na scenie (ale nie za dużo) i zróżnicować Twój głos. Spróbuj użyć humoru lub czegoś niezwykłego lub interesującego, ale takie rzeczy powinny być powiązane z tematem.

6. Za dużo "ja" i za mało "ty"

Bardzo dużym błędem jest mówienie tylko o sobie, Twojej firmie, pytaniach i osiągnięciach. Publiczność jest zainteresowana jej problemami, więc powinnaś z nią porozmawiać. Jeśli podajesz przykłady z firmy, powinieneś uczyć się na podstawie powyższych i lekcji istotnych i użytecznych dla słuchaczy. Policzyć, ile razy mówisz "ja", "my" i ile razy "ty".

7. Brak prób

Na tym etapie wielu mówców popełnia podstawowe błędy. Walka ze sprzętem, zjeżdżalniami, a stąd staje się jasne, że nie próbowali. Przed mówieniem ćwicz swoją mowę, aby mieć pewność, że w każdym aspekcie. W dniu wydarzenia należy sprawdzić wszystkie urządzenia przed wykonaniem.

8. Przekroczenie czasu

To jest grzech wielu mówców. Organizatorzy imprezy i publiczność nie docenią mówcy, który przezwycięży czas przeznaczony dla niego. Głośnik tylko pogłębia błąd, starając się wycisnąć w ciągu ostatnich minut wszystkie przygotowane slajdy. Jeśli dano 45 minut na mówienie, praktykuj tylko 40 minut. Dzięki temu można zakończyć swoje wyniki w sposób silny i mieć wystarczająco dużo czasu na wypowiedzenie najważniejszej wiadomości. Jeśli masz czas, zawsze możesz zarekomendować odpowiedzi na pytania.

Przypomnij o swoich występach i spraw, aby byli pewni siebie i entuzjastycznie. Potem można ją cieszyć, tak jak publiczność.