118 Shares 5761 views

7 zwrotów magicznych, które pomogą Ci podczas wystąpień publicznych

Mówienie publiczne może być poważnym stresem. Aby nie martwić się niczym i wiedzieć, że Twoja mowa może być skuteczna i pewna, użyj specjalnych zwrotów. Gwarantują, że zaimponujesz doskonałym mówcom. Więc jakie wyrażenia należy używać w jednym celu?

Ci ludzie pamiętają ważną myśl

Niezależnie od tego, jak dobry jesteś mówcą, ludzie w każdym razie nie pamiętają wszystkiego, co mówisz. Dlatego też ważne jest, aby móc podkreślić momenty, które publiczność musi pamiętać w pierwszej kolejności. Jest to rodzaj zakładki, z którą zwracasz uwagę. Użyj wyrażenia: "Jedyne co warto pamiętać, a to jest …". Takie preparaty działają perfekcyjnie i pomagają słuchaczom dokładnie pamiętać te miejsca Twojej wypowiedzi, które są konieczne.

Aby udowodnić swój pomysł

Jeśli chcesz, aby Twój pomysł był przekonujący, poprzyj je trzema przykładami. Według niektórych badań, tylko trzy lub pięć tematów opóźnia się w pamięci osoby, a ponadto ta kwota jest zbyt duża. W rezultacie możemy powiedzieć, że trzy są idealną, najbardziej skuteczną postacią. To bardzo logiczne, ponieważ jeden przykład wydaje się zbyt skromny, a pięć – to za dużo. Trzymaj się beztrosko rozmowy – nie piszesz eseju. Spokój i łatwość głosu, wymieniając przekonujące przykłady, przyniesie maksimum wrażenia.

Aby podkreślić swój punkt widzenia

Jeśli chcesz podkreślić swój punkt widzenia, wzmocnij go kilkoma powtórzeniami. Powtarzanie pomaga ludziom przypomnieć to, co powiedziałeś. Tutaj też możesz użyć reguły "trzy". Powtarzanie frazy można umieścić na początku lub na końcu zdania, po prostu wybierz odpowiedni format wyrażenia i dodaj go własnym pomysłem. Można również użyć taktyki poruszania się części zdania – działa ona przekonująco i skutecznie. Na przykład wyrażenie: "Nie pytaj, co kraj może zrobić dla Ciebie, zapytaj, co możesz zrobić dla kraju". Poprzez tworzenie zdań w ten sposób osiągniesz swój cel bez trudności.

Aby podkreślić zmianę tematów

Zawsze sygnalizuj, że skończyłeś pokrywając poprzedni temat i przejdź do następnego. Jeśli używasz frazy, która wskazuje na zmianę tematu, słuchacze zauważą to przejście bardziej uważnie. Dokładny wybór słów nie ma fundamentalnego znaczenia, najważniejsze jest, aby publiczność zrozumiała, że poprzedni temat zakończył się. W takich zwrotach funkcjonalność jest znacznie ważniejsza niż ich konstrukcja słowna. Można bezpiecznie wymyślić własne sformułowania, najważniejsze jest, aby go używać.

Aby zwrócić uwagę odbiorców

Staraj się opowiedzieć historię. Możesz zacząć nawet najbardziej znane zwroty jak "Kiedyś się ze mną …" – osobiste historie zawsze przyciągają uwagę ludzi bardziej niż suche fakty. Ludzie mogą zapomnieć o dokładnych statystykach, nie zwracając uwagi na wyświetlaną grafikę, ale będą pamiętać historię z Twojej biografii. Narracja tego typu jest najłatwiejsza do zapamiętania, ponieważ dotyczy życia codziennego. Takie frazy są znane, więc nie są zapomniane. Wyobraź sobie ciekawe fakty, wykorzystując ekscytującą historię, skorzystaj z danych dla ciekawych historii. Szczególnie mówią historie, w których udało się wygrać w krytycznej sytuacji. Jeśli twoja historia nie ma takiej relacji, napisz o kolejnej dobrej wersji opowieści. Najważniejszą rzeczą jest korespondencja do idei mowy i dynamicznej fabuły.

Aby połączyć się z publicznością

Spróbuj użyć jak najmniejszego zaimka "ja". Mowa najlepiej, gdy nie jest dedykowana jednej osobie, ale skierowana do słuchaczy. Jeśli mówisz o innych, lepiej łączysz się z odbiorcami. Staraj się mniej mówić o sobie. Zamiast wymieniać własne sukcesy, porozmawiaj o osiągnięciach zespołu lub opowiedz o wspólnym projekcie, nie skupiając się na osobistym wkładzie do niego. Zamieniając "ja" na "my", otrzymasz maksymalną odpowiedź ze strony publiczności i powoduje współczucie.

Pokaż, że zamierzasz zakończyć mowę

Podkreśl, że wkrótce zakończysz mowę. To pomoże Twoim słuchaczom, a ponadto zwróci ich uwagę na ostatnie frazy, które można poświęcić tematom, które są dla Ciebie najważniejsze. Sformułowanie "Podsumowuj …" jest bardzo skuteczne. Wskazuje, że za parę minut skończy się i podkreśla najważniejsze przesłania Twojej wiadomości. Ludzie zaczynają uważnie słuchać. Pamiętaj, aby używać zwrotów wskazujących na szybkie zakończenie wykonania, jeśli chcesz zaimponować ludziom wokół siebie doświadczeniem doświadczonego i udanego mówcy.