230 Shares 5188 views

Bas: co jest i jakie są jego funkcje

Strunowe instrumenty muzyczne dużo. Wiele osób pyta: „bas – co to jest?” Jest to instrument muzyczny, jak wielki skrzypiec czy wiolonczeli. To ma swoje osobliwości. Na przykład, aby zagrać różni się znacząco od innych instrumentów. Często jest to wliczone w skład grupy, które grają jazz. Dla ludzi żyjących w krajach byłego Związku Radzieckiego, western bas jest narzędziem, które należy do kultury cudzej. To nie jest zbyt powszechne.

Cechy narzędzia

Często można usłyszeć o bas, który jest samo urządzenie ma wiolonczeli. Rzeczywiście, w świetle podobnych narzędzi, ale mają zupełnie inny ton i cel w orkiestrze lub zespole. Większość nowoczesnych basy mają cztery struny, te, które są wykorzystywane w orkiestrach, może mieć pięć lub trzy.

Celem Bass – zapewniając bas dźwięczność do ogólnej harmonii.
Czasami mówimy o basie (co już wiemy): nie jest to niezbędne narzędzie, które służy jedynie do występów orkiestry symfonicznej. Jest to całkowicie błędne zdanie. Bass jest stosowany w zespołach, grając jazz, psychobilly i innych. Czasami stosuje się go zastąpić na basie.

sprzęt zabawowy

W uproszczonej wyjaśnienia można usłyszeć o basie, że takie urządzenie – jest to świetny skrzypce. Rzeczywiście, mimo imponującej wielkości (narzędzie może osiągać dwa metry wysokości), grał z kokardą na nim. Wykorzystuje konkretnej techniki, gdzie łuk jest zawieszony. Ze względu na położenie i rozmiary instrumentów strunowych w nim muzyk raczej ograniczone sprzętu. Bass nie może wykonywać skomplikowane pasaże, grając łuski i podejmowania szybkich skoków.

W jazzu i pokrewnych gatunków instrument ten odgrywa Saeb lub pizzicato – szarpane struny palcami tak, że zrobili niewidomym kliknięć. W tym przypadku, narzędzie tworzy stopę kompozycji i mogą być wykorzystane w zespołach bez szoku.

Gdzie można znaleźć bas

Jeśli rzadko odwiedzają występy orkiestrę symfoniczną lub zespół jazzowy, to narzędzie może być postrzegane w zapisach koncerty czy kino. W szczególności, można zobaczyć film „Pół żartem, pół serio”. Zagrał jedną z głównych postaci, ubrana jak kobieta. Zbliżeniach widać w jaki sposób używa się charakterystyczna technika pizzicato jazzu.

Bass – instrument, który można powiedzieć, aby gloryfikować fiński kwartet Apocalyptica. Jest to jeden z najbardziej znanych grup, za pomocą wiolonczeli i kontrabasu, aby stworzyć covery rockowych artystów. Często zespół gra i klasyki. Bass można usłyszeć w wersji stworzonej przez dzieła Edvarda Griga Fiński kwartet „W Sali Króla Gór”. W tym przypadku, muzycy wykorzystywać technikę łuku gry.