309 Shares 1359 views

„Blue Velvet” – opowieść o demonach ukryte w duszy każdego

Zbrodnia thriller „Blue Velvet” otrzymał 17 nagród na międzynarodowych festiwalach filmowych, ale nawet w tych dniach jest w sercach widzów strojonych świętoszkowate Puritan oburzenie i słuszny gniew. Przyczyny tej percepcji filmów są zwroty akcji i obroty. Opowieść obraz zaczyna się z faktem, że główny bohater, młody człowiek, Jeffrey Beaumont powraca do swojego domu, na pierwszy rzut oka, szanowanej i przystojny miasta Lemberton. Fakt, że jego ojciec został przyjęty do szpitala po ostrym ataku nieznanej choroby, a lekarze nadal nie ustalono jednoznacznej diagnozy. W pragnieniu oderwać się od ponurej myśli bohater idzie na spacer po opustoszałych przedmieściach i niespodziewanie odnajduje prawdziwe ludzkie ucho. Młody człowiek z radością ogłasza straszliwe odkrycie lokalnej policji i Williams spotkała się z córką Sandy, który wykazał nie byle żadnej ciekawość jego przypadkowego odkrycia. Młodzi ludzie w rozmowie okazuje się, że może w tym wypadku ma znaczenie lokalne piękności, kabaret piosenkarka Dorota, którego zwieńczeniem pokój, piosenka „Blue Velvet”, szalone szalone wszyscy ludzie w okolicy. Jeffrey, napędzany przez młodzieńczy maksymalizm, nie mógł oprzeć się pokusie przeprowadzenia niezależnego śledztwa i ujawnienia wszystkiego o życiu śmiertelnym kusicielka. Więc będzie on twarz Scumbag Frank Booth z sadomasochistycznych tendencji doświadczyć niszczący wpływ złego pasji Dorota boli w nim zakochana Sandy.


Ukłon w stronę mistrza Alfreda Hichkoka

Twórca filmów Davida Lyncha z filmu „Blue Velvet” starał się ściśle przestrzegać pewnych tradycji gatunku „czarny film”, psychologicznego thrillera i suspensu i dostrojony rozwój fabuły przypadkowo wysyła widza do dzieł Alfreda Hichkoka. Jednocześnie Lynch odważnie wprowadza Features trudny melodramat, zmuszając bohatera zrobić back-łamanie, bolesny wybór między nieuchronnego przyciągania do kobietą tajemnicy i relacje z słodkie, ale zwykłą dziewczyną. Szczerze mówiąc, ktoś w stanie przezwyciężyć niewytłumaczalne pragnienie poczucia zagrożenia, cała tajemnicza, dreszczyk emocji, ponieważ to pozwala, nawet na krótki okres czasu, dokonać różnych szarej nudnej rutyny.
Jak prawdziwy wykwalifikowana stylistka Lynch bardzo blisko do osławionej estetyki postmodernizmu, jakby skręcenie wewnątrz konkretnych kanonów gatunku, ironicznie wpływa na estetykę rzeczywistości, a to pomaga zasłonę błękitnego aksamitu.

"Blue Velvet" – protoplasta "Twin Peaks"

Moim skromnym zdaniem, „Blue Velvet” – film stworzony z rodzaju maniakalnej inspiracji, ale, niestety, cały jego demoniczny-mistyka trakcie działania jest rozproszona jak porannej mgle. Chociaż być zaskoczony, ponieważ wiara w mistyczne źródło zła nie jest naprawdę potrzebne, sam człowiek jest całkowicie zdolny do wszelkiego rodzaju zła. Trzeba tylko myśleć o: film „Blue Velvet”, w 1986 roku wydaniem przez jednogłośną decyzję wybitnych krytyków filmowych stał się prawdziwym przodkiem „Twin Peaks” kultowej serii mistyczne.