496 Shares 4489 views

Fable "The Swan, Pike i rak". Moral: sprawa powinna zrobić razem

Mają I. bajka Kryłowa „The Swan, Pike i rak”. Moral jeszcze nie będą rozpatrywane. Pamiętajmy nowoczesny rower. Nowa sofa kupił człowieka i stara się doprowadzić go do mieszkania. Naklejane na kanapie – ani do przodu, ani do tyłu. Poprosiłem sąsiada o pomoc miejscu. Chętnie wziął. Teraz ciągnąc ze sobą. Starają się opierać, puff, pot leje grad – jak kanapa było warto. Wreszcie kanapa Mistrz mówi: „Wszystko. Wystarczy. Czuję, że nie zostały wprowadzone do mieszkania. " Asystent oszołomiony pytanie: „?! Tak, robimy to” pozostaje dość miejscowe bajkę „The Swan, Pike i rak”. Nastroje w XXI wieku jest tak istotne jak w XIX.

Jeden z najbardziej znanych bajek

Ponad dwieście bajki napisał ironiczny pisarz. W każdej chwili swego istnienia i życia, był w stanie dostrzec głupotę i ośmieszyć go. Jeśli zapytasz jakiegokolwiek przechodnia przez na ulicy, co bajka IA Kryłowa wspomina, że nie waha się nazwać niewielu. Również przypomnieć, że wciąż jest bajka „The Swan, Pike i rak”. Morał, jeśli pytamy, szybko wycofać. Ten klasyczny rosyjski fundusz złota. Ale w naszych czasach, to był Faina Raniewska że gnomic i dokładnie, w jednym zdaniu, był w stanie umieścić na wystawie czyjegoś boastfulness itp To był i który zmarł wcześnie Leonid Filatov. A ilu aforyzmy i fraszki napisane Valentin Gaft! Nie języku rosyjskim ziemi ludzi, którzy mogą zobaczyć inną perspektywę wydarzeń.

Jak zacząć pisać świetny bajkopisarz?

I nie od razu znaleźć gatunek, w którym nie będzie równy, IA Kryłowa. Pierwszy pisał libretto opery, tragedii, komedii – dramaty. W jednej z komedii uczynił głównego bohatera (pod inną nazwą, oczywiście, ale było jasne, do współczesnych) słynny pisarz JB Knyazhnin. W komedii bohater jest pokazany z ironią. Ten żywy i zabawny animowany plakat kiedykolwiek pokłócił się z dramaturga. Kryłowa była nieudana próba publikuje magazyn satyryczny, a on nadal pisać sztuki, eseje, broszur. Nie zdając sobie sprawy, zdaje się, że zebrał doświadczenia literackiego.

mikstura

W 36 lat Kryłowa w Moskwie pokazały bajkopisarz II Dmitriev tłumaczenia bajek La Fontaine'a. Były tylko dwa, ale Iwan Kryłow obsługiwane zainteresowanie tym gatunkiem, mówiąc, że w końcu znalazł swój kierunek. Iwan Andriejewicz był wielkim znawcą języka rosyjskiego. Ponadto, był skłonny do kpin i pesymizmu i alegorycznych opowieść starożytnych opowieści. Natura stworzył go na pisanie bajek i opublikował trzy prace dowcipne w 1906 roku znowu pisał satyryczne sztuki i udał się do komedii wierszem. Wreszcie w 1808 roku udał się do prasy siedemnaście oryginalne bajki. W następnym roku publikuje tom składa się z dwudziestu trzech bajek. Otrzymał zasłużony sukces wśród swoich rówieśników, którzy nadal będą mu towarzyszyć przez całe życie. Pomimo krytyki, NA Żukowski, czytelnicy uznała Kryłowa oryginalny, wyróżniający go spośród innych figur literackich talentów. Jego prace nie były przypadkowe szkice inspiracją. On starannie pracował na każdej bajce, głęboko rozważając każde słowo i szczegółów. Starał się zmaksymalizować krótkie i aforystyczna, starannie zachowując trafne słowa po rosyjsku. Wykładając na końcu bajki wykonywane starannie, tak aby szybko wszedł do przysłów.

implikacje polityczne

W 1814 roku, bajka „The Swan, Pike i rak” było napisane, że moralność pochodzi w pierwszej Tercet. Został on poświęcony na fakt, że rosyjski publiczny jest podrażniona przez działanie Aleksandra I, aliantów po wojnie w '12. Bajka została napisana w przeddzień Kongresu Wiedeńskiego, która odbyła się później, bardzo powoli, prawie dziewięć miesięcy w tańca i rozrywki, określające granice innych państw europejskich. Nie ma innej opcji. To pokazuje różnice Rady Państwa. Jak ostra satyra na aktualnym stanie postrzegać ten krótki esej bajkopisarz współczesnych. Dziś to nie jest politycznie przeczytać bajkę „The Swan, Pike i rak”. Morale, co do zasady, jest na poziomie gospodarstw domowych. Ale zawsze można odczytać jako ostry i politycznie miejscowego.

bajka Kryłowa „The Swan, Pike i rak”

Praca ta została opublikowana w 1816 roku w książce „New Fables”. Istnieje dwanaście wierszy. Istnieją trzy postacie – ptaka, ryby i stawonogi. Muszą nosić wózek z małym bagażem. On nie jest ciężki. Wszystko musi iść szybko i dobrze. Każdy na swój sposób próbuje jego najlepszym. A kto nie poruszają. Problem polega na tym, że Swan szybuje w niebo. Aw inny sposób nie może. Rak porusza się tak jak powinien Raku – plecy. Trzeci przyjaciela Pike, oczywiście, jest skierowany do wody. Jaki jest morał tej bajki „The Swan, raka i szczupaki?”. Autor nie stara się obwiniać. Mówi wyraźnie, że nie nam oceniać. I że WHO, jak stoi w jednym miejscu, warto, to dlatego, że częstą przyczyną powinny być wykonywane systematycznie, według jednego planu. I muszę szef, ten, kto będzie słuchać wszystkich. A jeśli każdy zrobi coś od ich własnego uznania, a potem nic się nie dzieje. Jak to się stało z trzech nieszczęśników. Takie jest życie i prosta bajka moralne „The Swan, raka i szczupak.”