176 Shares 4058 views

Uszkodzony kocioł "Baxi". Naprawa kotłów gazowych "Baksi" własnymi rękami

Dziś autonomiczny system ogrzewania gazowego jest dość popularny, jest używany nie tylko przez właścicieli domów wiejskich, ale także przez mieszkania zlokalizowane w wielopiętrowych budynkach. Wynika to z pozytywnych cech nowoczesnych instrumentów, łatwości instalacji i obsługi, co potwierdzają liczne recenzje doświadczonych profesjonalistów i konsumentów.

Niektóre cechy kotłów marki Baxi

Jako główne zalety wyżej wymienionego wyposażenia są uniwersalność, jakość wykonania i wysoki poziom automatyzacji. Technika tej marki doskonale nadaje się do dostarczania ciepła do pomieszczeń przemysłowych, budynków biurowych i budynków mieszkalnych. Produkty są odporne na korozję, ponieważ wszystkie elementy wykonane są ze stali nierdzewnej.

Pozytywne cechy

Kłopot z kotłem "Baxi", oczywiście pojawia się czasem, ale pozytywne cechy tego wszystkiego – praca zautomatyzowana, przyjazna dla środowiska, przystępny koszt, łatwość zarządzania i maksymalna adaptacja do złożonych warunków. Ta ostatnia cecha ma znaczenie dla Rosji.

Ze względu na fakt, że urządzenie jest zautomatyzowane, może działać przez długi czas zgodnie z określonym programem. Jest to wygodne dla domków wiejskich, w których właściciele żyją nie na stałe, ale od czasu do czasu. Kiedy takie kotły działają, dwutlenek węgla jest uwalniany do powietrza, który jest wchłaniany przez rośliny. Wskazuje to na przyjazność dla środowiska takich urządzeń. Producent zadbał o nabywcę w celu naprawienia kotłów Baxi w jak najmniejszym stopniu. Poniżej opisano główne problemy i rozwiązania.

Urządzenia w procesie produkcyjnym wyposażone są w żetony ochronne, które mogą wyeliminować wahania napięcia w sieci.

Typowe problemy kotła

Powinieneś być przygotowany na to, że podczas eksploatacji urządzenia mogą wystąpić nieprawidłowe funkcjonowanie kotła Baxi. Może to wynikać z niezgodności z technologią instalacji lub zasadami działania urządzenia. W niektórych przypadkach stosowanie chłodziwa o niskiej jakości powoduje nieprawidłowe działanie. Aby właściciel domu lub mieszkania mógł wyeliminować przyczynę w przypadku nieprawidłowego działania, jest on wydawany w formie kodu na wyświetlaczu.

Poniżej znajduje się szereg błędów, które występują najczęściej. Zatem błąd 01E wskazuje, że urządzenie było przegrzane. 02E mówi o niskim poziomie wody w systemie grzewczym. Ten błąd może również wystąpić, gdy obwód czujnika przepływu zrywa się. Jeśli nie ma sygnału płomienia, na wyświetlaczu widać 03E. Komunikat fałszywego płomienia jest oznaczony kombinacją 04 cyfr 05 oznacza otwarty w obwodzie czujnika temperatury. Jeśli występują błędy w kotle "Baxi", to w większości przypadków można je rozwiązać samodzielnie. Jeśli nie można prawidłowo określić przyczyny problemu, nie uruchamiaj pracy.

Eliminacja problemów w funkcjonowaniu sprzętu

Eksperci doradzają, gdy pojawia się określony kod błędu, skontaktuj się z firmą, która będzie w stanie wyeliminować problemy lub doradzić w tej operacji. Jednak niektórzy właściciele są w stanie samodzielnie zidentyfikować wadliwe działanie, a następnie doprowadzić kocioł gazowy do stanu roboczego.

Błąd 01

Usterki kotła "Baxi" można zaznaczyć powyższą kombinacją, która występuje najczęściej. Działa jako wspólna przyczyna zmniejszenia przewodu lub zablokowania w systemie grzewczym. Ten błąd może wystąpić, jeśli pompa obiegowa nie powiedzie się. W celu wyeliminowania problemu należy przeanalizować poprawność działania systemu grzewczego. Filtr musi być również poddany kontroli, może się w niej utknąć w powietrzu, w razie konieczności musi zostać usunięty.

Usterka kotła gazowego Baxi może wystąpić, gdy wirnik pompy obiegowej został uszkodzony.

Błąd 02

Jeśli jest taki błąd, ciepły kran może wypływać z gorącego kranu przez kilka sekund, a następnie zimnej wody. Na panelu temperatura wzrasta do maksymalnego limitu, a następnie gwałtownie spada. Właściciel urządzenia może zauważyć, że system grzewczy działa normalnie.

Powód błędu

Taka nieprawidłowa praca kotła gazowego Baxi może powstać, jeśli system jest w powietrzu, brak jest płynu chłodzącego. Jeśli urządzenie obiegowe działa prawidłowo, ale nie jest w stanie odzyskać normalnej prędkości, może to doprowadzić do awarii urządzenia. Do tego samego błędu może dojść do uszkodzenia wirnika. Często czujnik przepływu w systemie nie działa, zawór dystrybucyjny jest zamknięty.

Rozwiązywanie problemów

Jeśli chcesz naprawić kotły Baxi własnymi rękoma, to w przypadku wystąpienia powyższego błędu może okazać się konieczne wyregulowanie ciśnienia. Eksperci radzą, aby pozbyć się powietrza, co zakłóca pracę systemu. Powinieneś sprawdzić oporność cewki pompowania i wziąć pod uwagę wirnik, który może mieć pewne uszkodzenia. Doświadczeni użytkownicy powinni otworzyć zawór dystrybucji sprzętu, a także zdemontować obudowę czujnika, co pozwoli na czyszczenie flagi.

Wspomniane powyżej kody DTC w technologii Baxi Eco Four są spowodowane w większości przypadków, ponieważ w systemie gorącej wody powstało korek powietrzny. Woda w obwodzie jest podgrzewana zgodnie z wymaganiami systemu, ale po włożeniu wtyczki do wymiennika ciepła temperatura wzrasta do maksimum, co prowadzi do powyższego błędu.

Błąd 10

Możesz łatwo naprawić kotły gazowe własnymi rękami. Rady i zasady pracy są gromadzone w artykule. Jeśli na wyświetlaczu pojawi się komunikat o błędzie 10, może dojść do uszkodzenia wentylatora, wystąpienia zakłócenia lub nieprawidłowego podłączenia słuchawek. Doświadczeni użytkownicy podkreślają, że ten błąd powoduje zatkanie komina. Jeśli na ulicy są silne podmuchy wiatru, mogą wystąpić nieprawidłowości wymienione powyżej. W takim przypadku czasem wymiana lub naprawa wentylatora. Można samodzielnie i samodzielnie wyczyścić komin. Bardziej doświadczeni mistrzowie będą analizować, jak dobrze podłączane są przewody pochodzące z czujnika powietrza do wentylatora. Jeśli są nadużycia, warto je pozbyć.

Błąd bez kodu

Jeśli wyświetlacz nie wyświetla błędu, ale słychać trzask i hałas, który może wystąpić, gdy gorąca woda jest włączona, może to być spowodowane faktem, że wymiennik ciepła jest zatkany zanieczyszczeniami płynu chłodzącego o niskiej jakości. W takim przypadku można wyjść z sytuacji na jeden z dwóch sposobów. Pierwsze obejmuje demontaż i czyszczenie wymiennika ciepła, a drugie zapewnia całkowite wymianę.

Błąd 011

Na rynku sprzętu grzewczego marka Baxi jest dziś bardzo popularna. Rozwiązania problemów (kociołów do kondensacji gazu) można produkować samodzielnie. Jeśli na wyświetlaczu pojawi się powyższy błąd, oznacza to napełnienie płynu chłodzącego.

Wnioski

Jeśli zdecydujesz się na zakup sprzętu marki kotła Baxi, to według użytkowników nie będziesz tego żałował. Większość konsumentów ocenia pozytywnie urządzenia produkowane pod tą marką. Należy jednak wziąć pod uwagę, że w trakcie pracy takich kotłów mogą wystąpić pewne zakłócenia. Możesz sobie z nimi poradzić, jeśli poważnie podejdziesz do sprawy.