452 Shares 5970 views

Piece do łaźni z wymiennikiem ciepła: zasada działania i instalacji

Jeżeli piekarnik parowy jest ustawiony do kąpieli z wymiennikiem ciepła, nie będzie musiał wydać dodatkowe fundusze na montaż kotła, która jest wymagana do ogrzewania wody. Takie konstrukcje są najbardziej odpowiednie postacie, ze względu na fakt, że nie tylko ciepło pomieszczenia, ale również gospodarze z ciepłą wodą.

Zasada działania

Jeśli zdecydujesz się zainstalować piec do kąpieli z wymiennika ciepła, a następnie trzeba zacząć zapoznać się z zasadą działania tego urządzenia. Wymienniki ciepła są nazywane także obiegu wody. Bez względu na to w jakim miejscu się znajdują, ich praca odbywa się na tej samej zasadzie. Energia cieplna z pieca dostarczany jest do płaszcza lub do rejestru. Czynnik chłodzący, który znajduje się w wymienniku ciepła do ogrzania cykli. Zbiornik wody ma temperaturę poniżej temperatury pokojowej lub nieznacznie wyższej. W związku z tym powstaje różnica ciśnienia w obwodzie, promowanie obiegu chłodziwa. W ten sposób nagrzana woda wchodzi do zbiornika. Od tego przepływu chłodziwa w sprawie procedur higienicznych. Po tym, zbiornik przychodzi kolejny kawałek zimnej wodzie. jest przenoszona do wymiennika ciepła, w którym jest ona prowadzona, a następnie ogrzewania. W tym przypadku, jeśli układ ma typu zamkniętego, który obejmuje zbiornik pracuje jako grzejnik wylewanie wody powinna być wykonana przed momentem zapłonu pieca. W tym przypadku różnica temperatur może spowodować odkształcenie metalu i uszkodzenia wymiennika ciepła. Krążenie będzie kontynuować tak długo, jak budowa będzie utrzymywać wystarczająco wysoką temperaturę. Jeśli ustawisz piekarnik do kąpieli z wymiennikiem ciepła, to nie będzie miał potrzebę instalowania podgrzewacz wody, która jest zainstalowana w prysznicu. Między innymi, zanim właściciele nie podniósł kwestię rozmieszczenia źródeł ciepła w pomieszczeniu.

Co należy zwrócić uwagę?

Właściciele łazienkami są czasami do czynienia z problemem, który wyraża się w tym, że woda nie może poruszać się pod wpływem grawitacji. Proces ten może być tylko częściowo utrudnione. Gdy ten obwód jest wymagane uzupełnione typu pompy obiegowej. Ważne jest, aby pamiętać, przed wykonaniem takiej pracy, system będzie inny, choć skuteczne, ale to będzie niestabilna.

Instalacja pieca

Jeśli zdecydujesz się wybrać piec do kąpieli z wymiennika ciepła, ważne jest, aby najpierw zapoznać się z jego techniki instalacyjnej. Prace montażowe produkowane po założeniu wszystko, co jest konieczne, wlewa do gleby 40 centymetrów. Podstawa może wzrosnąć powyżej poziomu gruntu, ale powinien być prowadzony w podstawie podłogi. Piec powinien być ogrodzony cegły, które rozliczenia za pomocą roztworu glinki. Wewnątrz pieca należy zainstalować wymiennik ciepła. Piec potrzeby wyjście z góry utworzony otwór, który jest umieszczony w drewnianej łaźni.

zalecenia wykonana

Podczas instalacji pieca do kąpieli z wymiennikiem ciepła, podgrzana woda przepływa do zbiornika i przyłączonych grzejników. W tym ostatnim przypadku należy rury być owinięty izolacyjnego. Komin być wyprowadzane poprzez wyposażony w góry w otworze dachu. To zamyka ostrze ze stali, co jest realizowane cięcia. Uzyskane połączenia muszą być dobrze uszczelnione.

Kilka słów o podłączeniu

Jeśli wybrałeś piec do kąpieli z wymiennika ciepła i zbiornik wody, konieczne jest, aby zrozumieć punkt, że projekt jest przeznaczony przede wszystkim dla pary grzewczej, wtórna wyzwaniem jest podgrzewanie wody. Zarządzanie wieloma procesami jednocześnie będzie niemożliwe. Steam jest priorytetem. Z tego powodu konieczne jest, aby zapewnić ciepło i znaleźć dobry wybór zbiornika magazynowego. Pożądane jest, aby zorganizować system tak, że gorąca woda płynęła grawitacyjnie, bez użycia pompy obiegowej.

Jeżeli ekonomizer wymiennika ciepła ma postać, albo zwój, konieczne jest zainstalowanie zewnętrznego zbiornika kąpieli przez umieszczenie go ponad poziom pieca. Do montażu tego systemu jest możliwość korzystania metalu lub polimeru, rury, ale nie powinien być stosowany polietylen. Średnica rur i sieci, w których woda przepływa pod wpływem siły ciężkości musi być tak dobrana, że stosunek nie był mniejszy niż rozmiar dyszy grzejnika. Najlepszy ze wszystkich, średnica była w jeden rozmiar większy. W tym przypadku, to krok w górę ze zbiornika do urządzenia grzewczego nie powinno być więcej niż trzy metry.

Oddzielne wytwarzanie wymiennika ciepła,

Jeśli zdecydujesz się zrezygnować z pieca do kąpieli z wymiennika ciepła do wody, ostatni element może być wykonane niezależnie. W tym celu przygotowuje się metal, której grubość wynosi 2,5 mm. Top się cylindryczny zbiornik musi być połączona z dolną pojemności prostokątnym kształcie. Tak więc jest konieczne stosowanie rur. Jako główny warunek wykonywania manipulacji danymi służy do zapewnienia, że wszystkie szwy współpracujące z minimalnymi przerwami. Wymiary samego pieca do wytopu stali, i średnicy rury powinien być wybrany zgodnie z miejscem wymiary pary.

Niuanse pracy

Jeśli wykonane opalany drewnem z wymiennika ciepła, który przygotował półwyroby cięte, które są wycięte z blachy powinna być ustalona przez spawanie. Po wszystkie obliczenia zostały wykonane, a ty jesteś całkowicie przekonany, że są one wolne od błędów, możliwe jest całkowicie montaż całego systemu. Po ostatecznym systemu montażowego musi być sprawdzone pod kątem wytrzymałości. W tym przypadku, można korzystać z tej technologii. Dolna rura jest potrzebna do zaparzenia, a następnie wypełnić je wodą do góry. Wylot muszą być połączone z pojemnikiem. Następnie sprężone powietrze jest wtryskiwane i manometr pozwala na analizę. Gdy jakościową stawów nie będzie przeciekać. Jeżeli zidentyfikowano miejsca, przez które przecieka woda, płyn powinien być opróżniony ponownie zaparzyć niepewność. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę przy wykonywaniu takiej pracy, że całkowita długość rur powinny być minimalne.

Zalecenia dotyczące instalacji wymiennika ciepła

Jeśli zdecydujesz piekarnika kąpiel z wymiennikiem ciepła do ogrzewania, ważne jest, aby wziąć pod uwagę, że obieg wody zainstalowany w piecu lub komina będzie znacznie trudniejsze w porównaniu z przypadkiem, gdy wymiennik ciepła jest dostarczana z nabytej pieca, wykonane z metalu. W pierwszym przypadku, rejestr ma być wykonane z wyprzedzeniem za pomocą czarnego grubościenne rury lub stali nierdzewnej. Jeśli wykonać układ z małej powierzchni wymiany, płyn chłodzący będzie gotować w sposób ciągły, powinien on zostać wyłączony. Natomiast zbyt duża, z drugiej strony, spowoduje szybką rozgrzewkę. W końcu, gdy trzeba używać wody pozostanie chłodny. Dlatego tak ważne jest, aby zrobić pętlę o optymalnej powierzchni wymiany.

wniosek

Jeśli piec z wymiennikiem ciepła jest zainstalowany poprawnie, to będzie trwało przez długi czas takiej konstrukcji, nie zakładając konieczność naprawy.