405 Shares 7551 views

Wyłącznik: charakterystyczny. Aktualne charakterystyki wyłączników

W tym artykule dowiesz się o wyłącznika. Charakterystyka i jego zasada działania zostaną również opisane. To proste urządzenie jest obecnie wykorzystywana w codziennym życiu i przemysłu, to zastąpiło topliwym (bezpiecznik). Jednak przeszłość wciąż jest używany, ale w przeważającej części jako ochrona przed zwarciem na liniach wysokiego napięcia. Ale mają strukturę, która różni się od tego, co jesteś przyzwyczajony do obserwacji w urządzeniach gospodarstwa domowego. Ten ceramiczny pojemnik wypełniony piaskiem, który znajduje się wewnątrz przewodu – Grupa Robocza część topliwy.

wyłącznik

Ale konieczne jest mówić o strukturze takich jak wyłączniki, cech i zakresu ich przeglądu w sposób bardziej szczegółowy. W rzeczywistości, to jest dla urządzenia przełączającego. Przy przeprowadzaniu w pętli prądowej, ale co najważniejsze – zabezpieczenie przed zwarciem i przeciążeniem. Należy również zauważyć, że ochrona występuje również w trakcie podnoszenia lub obniżania napięcia zasilającego, zmieniając kierunek przepływu prądu. Jednakże, takie urządzenia są często wykorzystywane jako przełącznika elektrycznego (oświetlenia, gniazdek i innych konsumentów).

Jednak należy zwrócić uwagę na fakt, że urządzenie ma konkretnego zasobu, a więc nie jest zalecany do częstego włączania i wyłączania. byłoby znacznie bardziej efektywne wykorzystanie prostych przełączników. Większość wyłączników ręcznie dokonuje przełączania obwodu. Ci niezależnie przełożyć dźwignię na „Wł.” Lub „OFF”.. Ale istnieją modele, które współpracują z napędem elektrycznym. Poprzez wprowadzenie tych elementów możliwe jest sterowanie pracą wyłącznika w dowolnej odległości.

Na co jest zasada działania

Jak już wspomniano, wyłączniki te cechy techniczne, które są omówione w artykule, mogą być włączane ręcznie. Jednakże, istnieje małe zastrzeżenie – podczas skoku napięcia lub nadmiaru prądu zostaje automatycznie uruchomiony. Ale ten tryb awaryjny – od nich wykonane ochronę sprzętu elektrycznego w obwodzie. Można podzielić wszystkie wyłączniki na trzy kategorie:

 1. Maksymalna wartość prądu.
 2. Zmniejszenia napięcia zasilającego.
 3. zwiększenie mocy zwrotnej.

To właśnie te funkcje są wykonywane przez wyłączników. Pierwszy obwód jest otwarty, gdy prąd rośnie. Dzieje się tak, gdy zwarcie lub obciążenia, zwiększa się poza dopuszczalne limity.

Ale wyłącznik, którego cechą jest to, ma przewagę nad bezpiecznikiem – to jest ograniczona, dlatego wystarczy przesunąć dźwignię, aby zamknąć obwód. Należy zauważyć, że instalacja urządzenia powinny być przeprowadzane w specjalnych płyt. Po wybraniu należy kierować się danymi na jakie są obecne w pomieszczeniu warunków. Wychodząc na ich podstawie i wybiera klasę tarczy ochronnej.

wyłączniki klasyfikacyjne

I teraz, że każda klasyfikacja mają wyłączniki VA, cechy, które są niemal identyczne i różnią się jedynie wartościami. Zatem kategoria standardowymi urządzeniami:

 1. wyłączniki klasa instalacji wykonane są w obudowie z tworzywa sztucznego, która jest w pełni chroniony. W związku z tym, mogą być montowane w miejscach udostępnianych. W szczególności, do przełączania obwodów oświetleniowych.
 2. Bez obudowy dostępne są leki generyczne. Ich celem – montaż tylko w rozdzielnicy.
 3. wyłączniki o czasie pracy poniżej 5 milisekund są klasyfikowane jako szybka. W związku z tym, z czasem reakcji 10 ms w zakresie – należą do kategorii nebystrodeystvuyuschih. Innym typem maszyny, w których czas reakcji jest główną cechą – jest selektywny. Użytkownik może zmienić wartość na swój czas. W tym celu, pod warunkiem, niewielką plastikową tarczę z podziałką.
 4. Breakers odwrócić obecne obwody zabezpieczające są wymagane tylko w jednym przypadku: jeśli nie jest prawdopodobne, aby zmienić aktualny kierunek ruchu łańcucha.
 5. Niespolaryzowana i spolaryzowane. Pierwszy obwód jest wyłączony, gdy prąd płynie w różnych kierunkach. Po drugie – tylko wtedy, gdy prąd w kierunku do przodu.

Główne elementy wyłączników

Podstawowym bimetal płyty, ale sam nie może zapewnić pełną obsługę urządzenia. Składa się wyłącznik, którego charakterystyczne omówiono w artykule kilka elementów, które mają bezpośredni wpływ na wszystkie parametry. Zatem podstawowe elementy każdej maszynie:

 1. System Contact.
 2. kraty Arc.
 3. Wydaniach.
 4. Mechanizm sterujący.
 5. Mechanizm do swobodnego wycofania.

Oczywiście, jeśli nie ma ciała, konieczne jest również określenie na tej liście. Należy zauważyć, że projekt nie przewiduje naprawy urządzenia, więc rozwój zasobu lub najmniejszego uszkodzenia należy zastąpić nową maszynę. Nawet nie próbuj dokonywać napraw, to nadal nie działa.

Grupa Kontaktowa i przerywacz Grille

Należy zauważyć, że aktualna charakterystyka wyłączników różnią się zatem różne i elementów. Im wyższy prąd, tym silniejszy i bardziej niezawodna konstrukcja wszystkich podzespołów. Grupa kontaktowa – stałą metalowe elementy na obudowie maszyny i dźwigni. Z ich pomocą następuje zamknięcie obwodu.

Po rozłączeniu i włączony pomiędzy stykami się niewielką przerwę iskrową. System gaszenia łuku – to aparat, który znajduje się wewnątrz kratki stalowej. W ten prosty mechanizm występuje lepszą wydajność, zwiększoną zasobu urządzenia, ponieważ styki nie są uszkodzone i nie są sadza pozostaje.

komunikaty

Urządzenie do przelotu-free – to mechanizm składa się z zawiasu. Dzięki niemu, wykonane otwieranie i zamykanie grupy kontaktowej we wszystkich trybach. Nie elektromagnetycznego urządzenia trip. opierają się one jest elektromagnes, który steruje grupę kotwiczącą kontaktów. Czasami projekt może spełniać system zwalniacza hydraulicznego.

Wyzwalacz termiczne stosowane są w wielu maszynach. Ze względu na ogrzewanie bimetaliczny pasek przy dużych przepływów prądu jest odkształcany i styka się wyłączony. Ale jeden z najnowszym wydaniu jest oparty na półprzewodnikach. Jego konstrukcja jest przekładnik prądu, przez który w sposób ciągły jest mierzone parametry. To takie trudne wyłącznik. charakterystyki pracy zależy od rodzaju podróży.